Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

cilindri

stanka

Nedavno sam počela nositi meke kontaktne leće s dioptrijom -1,25 i -0,75 te s njima odlično vidim daleko ali na blizinu mi se vid jako muti.Dok sam nosla naočale imala sam i cilindre, a na leće ih nisu htjeli stavljati s mišljenjem da dioptrija nadomještava mali stupanj cilindra.Da li to može biti razlog magljenja?
Leće pravilno održavam.

dr. Dean Šarić

Cijenjena,
Vid na blizinu slabi iza 40-te godine te je to mogući razlog slabijem vidu. U koliko ste mlađi uz pravilno određenu dioptriju morali bi vidjeti i daleko i blizu.
dr Dean Šarić