Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

noćne leće

BIANKA

Na RTL-u sam vidjela temu o noćnim lećama.
Naočale nosim od 7.razreda osnovne, a sada mi je 32g.
prije 6g nosila sam meke leće(nosila sam ih oko 2g.), oči su mi se dosta sušile i to me iritiralo, prestala sam ih nositi i sada dalje nosim naočale. Dioptrija mi je na jednom oku -3,5, a na drugom -3,75.
Da li mi možete pojasniti da li bih mogla vid ispraviti noćnim lećama i koliko bi dugo ispravljanje moglo trajati, i gdje se obratiti?
Uz lijep pozdrav!

dr. Dean Šarić

Cijenjena,
Vaš problem je moguće riješiti tzv "noćnim lećana" Možete se obratiti u Kabinet za kontaktne leće KB"Sestre milosrdnice" tel 01/3787380
dr Dean Šarić

Tony

Dal je moguća pojava kakvih nus pojava korištenjem noćnih leća

dr. Dean Šarić

Cijenjena,
Na žalost u posljednjih 2 godine ima sve više izvještaja o komplikacijama nošenja "noćnih leća". Teške upale rožnice koje mogu rezučtirati gubitkom vida rijetke su ali moguće komplikacije. Redovite kontrole su stoga OBAVEZNE kod nošenja ovih leća.

Jakov

Ja sam 13 godišnjak i da li se te leće mogu nositi u mojoj dobi?