Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

korekcija vida noćnim lećama

petra

Poštovani,
nedavno sam u jednim od dnevnih novina pročitala članak u kojem se govori o skidanju dioptrije bez operacije noćnim lećama.
Kratkovidna sam i dioptrija mi je na oba oka jednaka, -1,75.
Zanima me da li sam pogodna za korekciju vida noćnim lećama, da li su poznati rezultati takve korekcije te gdje se ista može obaviti. Također, bila bih zahvalna ukoliko biste mi mogli pružiti više informacija o cijelom procesu te o trajanju istog.

Uz lijepi pozdrav,
Petra

Ivana

Poštovani,
nedavno sam u jednoj od dnevnih emisija vidjela članak u kojem se govori o skidanju dioptrije bez operacije noćnim lećama.
Kratkovidna sam i dioptrija mi je na oba oka jednaka, -1,00.
Zanima me da li sam pogodna za korekciju vida noćnim lećama, da li su poznati rezultati takve korekcije te gdje se ista može obaviti. Također, bila bih zahvalna ukoliko biste mi mogli pružiti više informacija o cijelom procesu te o trajanju istog.

Uz lijepi pozdrav,
Ivana

dr. Dean Šarić

Cijenjena,
U Vašem slučaju moguća je korekcija "noćnim" kontaktnim lećama. Važna stvar koja uglavnom nije jasna jest da je riječ o metodi koja samo privremeno "skida" dioptriju. Učinak traje najčešće samo sljedeći dan te se noćna leća mora koristiti praktično svake noći. Prestankom nošenja prestaje i učina i dioptriaj se vraća na stare vrijednosti. Možete se obratiti na tel 01/3787380
dr Dean Šarić