Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

Lece u boji

Zara

Postovani,

lece nosim 20 godina, zapocela sam sa tvrdima, polutvrdima i sada sam vec nekoliko godina na mekim mjesecnim lecama sa kojima sam jako zadovoljna, dioptrija je -2.25 i -2.75. Da li bi mogla nositi lece u boji (promjena boje sarenice) obzirom da nemam nikakvih problema i postoje li posljedice nosenja takvih leca. Ove koje mi je nudio moj doktor i opticar su 2-tjedne i oni tvrde da su bezopasne, mogu se nositi kao i sve meke lece.
Kako je to "kozmeticki proizvod" ja sam odbila takve lece, ali ipak me zaintrigiralo.

Puno hvala

dr. Dean Šarić

Cijenjena,
U koliko je riječ o lećama nekog poznatog proizvođača te o redovitim liječničkim kontrolama opasnosti nema, odnosno rizici su identični rezicima nošenja "običnih leća.
Sa poštovanjem,
dr Dean Šarić