Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

pitanje

gabriela

postovani,

meke kontaktne lece nosim godinu i pol i od tada mi se vid pogorsao za duplo.

u travnju prosla godine sam počela nositi lece i imala dioptriju -1.00 i -1.50.ove godine u travnju se popela na -1.50 i -2.00.a na pregledu koji sam izvrsila ovaj tjedan dobila sam dijagnozu da imam -2.00 i -3.00.

Radim otprilike sat-dva dnevno na kompjuteru a usto imam ceste glavobolje,imam nepune 23 godine.

molim vas da mi barem malo pomognete i odgovorite na pitanje ima li moje naglo pogorsanje vida veze sa nosenjem leca?

dr. Dean Šarić

Cijenjena,
Pogoršanje vida nikako nema veze sa nošenjem leća. Najvjerojatnije je riječ o puno rada "na blizinu".
Uz redovite kontrole slobodno nosite kontaktne leće.
Sa poštovanjem,
dr Dean Šarić