Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

Svjetlo je život

Matko

Poštovani,
s velikom znatiželjom Vam se obraćam jer me uistinu zanimaju pojedinosti o noćnim kontaktnim lećama i njihovo djelovanje u smislu poboljšanja vida.
Već 15 godina koristim se pomagalima za vid s tim da poslijednjih 10 god. konstantno nosim mekane kontaktne leće s dioptrijom od (-6,00 i -6,50) i nemam nikakvih problema.
Redovito kontroliram vid i pridržavam se preporuka liječnika.

Dali se u mom slučaju može govoriti o rezultatima uspješne primjene noćnih leće.
Razmišlajo sam ozbiljno i podvrgsvsnju laserskoj operaciji a razlog mog odustajanj za sada sigurno znate (novac).

U očekivanju Vašeg odgovora lijepo Vas pozdravljam i rado ću Vam se ponovo obratiti .!

dr. Dean Šarić

Cijenjeni,
Vaša je dioptrija prevelika da bi se korigirala "noćnim lećama". Dodatno taj je tip korekcija skuplji od laserske metode. Stoga savjetujem nošenje kontaktnih leća kao do sada, te u koliko se odlučite i lasersku korekciju vida.