Kontracepcija

Belara

annna1

Poštovani,
Hitno mi treba informacija, pijem Belara pilule vec 2 mjesec (pijem tablete u 8 navecer) i zaboravila sam popiti tabletu 14 dan te sam ju uzela sljedeci dan oko 15h, znaci da je proslo vise od 12 sati, iz upustva mi nije jasno dal bi trebala nastaviti pit pilule bez pauze ili imati 7-dnevnu pauzu, jucer sam popila zadnju tabletu iz blistera i ne znam dali danas nastavljam s novom kutijom ili radim pauzu?
unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte do kraja blistera uz dodatnu zaštitu te odmah bez pauze krenite na novi blister.

evelyn08

Promijenila se stranica pa vjerojatno niste vidjeli moje pitanje, možete li molim vas meni odgovoriti happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve su to popratne pojave uzimanja pilula. Retenirana tekućina će nestati kroz par ciklusa. Nastavite dalje s uzimanjem.

evelyn08

Poštovani doktore
Popila sam jučer tabletu u 18h. Imala sam malo mekšu stolicu u 20 i 23:15 sati, ali u 2:30 sam imala proljev. Znači li to manja zaštita? Koliko učestalost stolice utječe na apsorpciju tablete?
Hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom zaštita je održana. Ne brinite.

evelyn08

Htjela bih vas još pitati postoje li još neke tvari ili biljke koje utječu na učinkovitost tablete odnosno zaštitu? U uputama piše za antibiotike i gospinu travu, ali ne znam postoji li još nešto šta bih trebala izbjegavati?
Hvala puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo gospina trava. Svakako da postoje bile bi navedene u uputama o lijeku.

evelyn08

Poštovani,

radila sam krvne nalaze i sve je u redu osim protrombinskog vremena koje je 123 (granične vrijednosti 70-120). Je li to koliko toliko u redu? Trebam li razmišljati o promjeni tableta ili prestanku pijenja?

Hvala vam puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem prekid na pra mjeseci pa napravite kontrolne lab. pretrage i testove koagulacije.

Sara Lekoo

Postovani,

Imam 23 godine, mikrocisticne jajnike i akne na licu. Prije 4 god sam pila Diane 35. Nakon 2 godine uzimanja pilula, pauzirala sam godinu dana. Nakon toga mi Diane vise nisu odgovarale, stoga mi je ginekolog propisao Microgynon 30, koje pijem od 2. mjeseca. Od tada imam ceste upale i gljivicne infekcije, a akne se nisi povukle. Citala i raspitala sam se dosta o pilulama Belara, te vas molim za savjet. Mozete li mi reci je li moguce i koliko je pametno zapoceti sljedece pakovanje sa pilulama Belara?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako bolje rješenje je Belara od trenutnog kojeg koristite.

freza777

Poštovani,

29.9. sam zaboravila popiti zadnju tabletu iz blistera i popila sam je 18 sati nakon što sam trebala. Isti taj dan sam počela piti novu kutiju i imala sam odnose sa dodatnom zaštitom (kondom) narednih tjedan dana. Tada nisam dobila menstruaciju, ali tijekom čitavog ciklusa sam imala smećkasti iscjedak gotovo svakodnevno. Ovaj ponedjeljak sam završila s tom kutijom i uobičajeno sam trebala dobiti menstruaciju u četvrtak, međutim, nije došla. U petak sam imala slabe bolove u jajnicima i smeđe-čokoladni iscjedak i ponadala sam se da je to početak menstruacije, ali ništa od toga, i dalje samo smeđi iscjedak imam. Zadnju menstruaciju sam imala 4.9. Konkretno me zanima trebam li posjetiti ginekologa da mi izazove mensturaciju jer su mi se očito hormoni skroz pomrdali ili da pričekam do kraja nove kutije koju počinjem piti u utorak pa onda nakon toga vidjeti hoću li dobiti menstruaciju?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte do kraja nove kutije. Ništa se neće dogoditi.

LI NA

Poštovani, počela sam piti Belaru i nakon treće tablete sam imala odnos sa ejakulacijom. Na tabletama stoji kako sam zaštićena od prve tablete, ali sam čula kako ipak treba proći tjedan dana. Trebam li se brinuti?

puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Ne brinite.

LI NA

Poštovani, imam još jedno pitanje. Nisam još popila sve tablete iz prve kutije, a pojavilo se krvarenje tijekom odnosa. Je li to posljedica pijenja tableta ili znak trudnoće?
svaku sam tabletu popila na vrijeme ( uz odstupanje od sat, dva najviše) i nisam niti jednu preskočila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pijenja pilula.

LI NA

Poštovani, koliko je moguće da se kontracepcija smanji ukoliko se konzumira kad i alkohol, u otprilike isto vrijeme ako ne dođe do povraćanja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanje je neodređeno. Koliko alkohola i čega? Da li uzimate svakodnevno veće količine alkohola ili jednom na mjesec malu količinu?