Kontracepcija

Belara

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite nakon popijenih aktivnih pilula qlaire a bijele placebo od qlaire bacite.

Molly91

Poštovani, imam 22 godine, a zbog policističnih jajnika ginekologica mi je dala Belaru. Sad sam već na kraju prve kutije i za sad osim smeđeg iscjetka koji se u ovih 21 dan javljao jako često, nemam nikakvih drugih nuspojava. No zanimalo me koliko ove tablete utječu na rizik od raka dojke? Po genetici imam predispozicije za rak dojke (baka).
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, da se ne ponavljam pročitajte na našim stranicama forum o kontracepciji, rizicima i nuspojavama.
Rizik je povišen kod dugogodišnje primjene, Svakako konzultirajte svog ginekologa, premda vam je isti prepisan u svrhu liječenja jajnika a ne kao kontraceptiv, te treba odvagnuti pozitivne stvari koje dobivate uzimanjem i mogućnost neželjenih nuspojava.

cherrypie

pozdrav
pijem tablete belara dva mjeseca,ta dva mjeseca nisam imala menstruaciju nego samo neka smeđecrvena krvarenja sedam dana pauze oba mjeseca, je li to jako zabrinjavajuće ? osim toga grudi su mi jako bolne i tvrde od tada. molim vas neki savjet da li je to pod normalno ili se imam razloga brinuti?

luce01

Poštovana,
pijem belara pilule godinu dana. Danas mi je trebala biti 7 tableta, i danas sam primjetila da sam u proteklih 7 dana zaboravila jednu pilulu popiti.
Ne znam koji dan ju nisam popila, danas sam odma popila dvije pilule.
U zadnjih 7 dana sam imala spolne odnose s dečkom, dali je moguće da se nešto dogodilo??
I dali ih sad trebam nastaviti uzimati u normalno vrijeme?
zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Ne brinite.

marijana1984

Dobar dan,trebala bi poceti piti belaru pa me zanima dali ja smijem piti Maca prah,tj dali ce imati kakve kontraidikacije,jer mi maca pomaze za stitnjacu,ujutro pijem macu a navecer bi belaru i dali moj muz nemora paziti dok god pijem belaru? Zahvaljujem se

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete piti. Ne mora paziti kod odnosa.

belma_92

Poštovani,
imam 21 god, utvrđeno mi je da imam policističke jajnike i akne po licu, te na temelju toga ginekologica mi je prepisala diane35. Njih sam pila godinu dana, te sam nakon godine dana napravila pauzu od 3 mj. u dogovoru sa ginekologicom. Nakon pregleda i papa testa, utvrdilo mi se da nemam vise policističkih jajnika, te umjesto diane35 preporucila mi je belaru, da i dalje nastavim pit zbog tena. Belaru pijem vec mjesec dana, ali sam primjetila da mi se akne vracaju na licu i da mi se cesce mijenja raspolozenje, te da sam vise depresivna,razdražljiva. Šta mi Vi savjetujete, sto da dalje ucinim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da uzimate navedene još par ciklusa a ako smetnje budu i dalje da se vratite na Diane.

monica1974

Poštovani,

zanima me dali je zaštita sa tabletama Belara 100%-tna ako dođe do ejakulacije unutar maternice ili postoji određeni rizik trzdnoće?

Zahvaljujem unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao i svi oralni kontraceptivi tako i Belara ima visoki pearl index ali ništa nije sto posto sigurno. Redovitim i pravodobnim uzimanjem rizik za trudnoću smanjujete na najmanju moguću mjeru.

LilahD

Poštovani,

pijem kontracepciju već 3 godine, zadnjih godinu dana pijem Belaru. Na 8. piluli sam dobila proljev, uzela drugu pilulu i opet dobila proljev.Jasno mi je da moram koristiti dodatnu kontracepciju sljedećih tjedan dana, ali sam imala redovite spolne odnose prije ove situacije (svaki put je partner ejakulirao u mene) pa me zanima ima li razloga za zabrinutost i kako da postupim dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala, nastavite s dodatnom zaštitom sedam dana.

b123

Poštovani,
Prije 7 mjeseci 3.mjeseca sam pila kontracepcijske pilule Belara, nakon čega sam vadila krv, imala sam povišene masnoće i kolesterol, od toga su prošla 4 mjeseca, uskoro ću opet ići vaditi krv, ali zadnjih mjesec-mjesec i pol dana konstantno imam nizak krvni tlak koji se kreće 90-105/65-75 a otkucaji srca nikad nisu niži od 75, uglavnom su oko 80-82. A često osjećam pritisak i zatezanje u prsima. Imam 21 godinu, i normalnu tjelesnu težinu (178cm,61kg) i vegetarijanka sam. Prije sam uvijek imala normalan tlak. Zanima me da li je takav tlak i puls normalan? Trebam li obaviti neke preglede?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalan je. U dogovoru sa svojim ginekologom ćete napraviti i ostalu obradu po potrebi.

larive

Pozdrav,

pijem Belaru već 6 mjeseci, inače mi super odgovaraju, ali već mi se drugi put javilo krvarenje u vrijeme pijenja tableta. Prvi put se desilo na četvrtoj kutiji i sad opet na šestoj. Krvarenje je počelo otprilike na 11 ili 12 tableti i u trajalo je do "menstruacije" i tada je s novom kutijom prestalo, pa bi sada na 6.kutiji opet počelo nakon 14.tablete. Inače imam PCOS, a pilule pijem prvenstveno zbog zaštite i reguliranja ciklusa(prije su trajali i više od 60 dana). Pilule uzimam redovito. O čemu bi se moglo radit(ako nije spotting?) i jeli zaštita očuvana?
Hvala

larive

Pozdrav,

pijem Belaru 6 mjeseci, i inače mi super odgovaraju, osim što mi se već drugi put javlja krvarenje za vrijeme pijenja tableta. Pilule pijem redovito, ali za vrijeme 4.kutije nakon 12 ili 13.popijenih tableta počelo je lagano krvarenje, ali s obzirom na stres, loše spavanje i prehranu nisam tome pridavala puno pažnje jer sam zaključila da je riječ o spottingu. Krvarenje je prešlo u"mentruaciju",a s novim blisterom je prestalo te je taj ciklus sve bilo ok. Sad na 6.kutiji se opet ponovila ista stvar pa sam lagano zabrinuta o čemu se radi. Inače imam PCOS te pilule pijem prvenstveno zbog zaštite i reguliranja ciklusa(prije su trajali i preko 60 dana). Radi li se opet o spottingu ili je nešto drugo posrijedi? I jeli zaštita učinkovita?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je održana. Probojno krvarenje tzv. Spotting. Nastavite s uzimanjem.

evelyn08

Poštovani,
pijem Belara pilule prva kutija te imam krvarenja tijekom pijenja, pisala sam vam na temu moguća trudnoća te ste rekli da je to probojno krvarenje. Sad sam na kraju prve kutije Belare, a primjetila sam da se uz probojno krvarenje moj trbuh čudno povećao, kao da sam se udebljala, a pretpostavljam da je ili nadutost ili nakupljanje vode. Hoće li se taj simptom maknuti nakon 3-4 kutije? Zaista jedem zdravije otkad sam na pilulama, pijem puno vode i zelenog čaja, a malo i vježbam pa mi je ovo malo čudno.
Hvala happy