Kontracepcija

ellaone

anamarija345

Hvala Vam. Popila sam pilulu, no povracala sam 19 sati nakon nje, pretpostavljam da su se svi aktivni sastojci uspjeli apsorbirati i da pilula djeluje. Jesam li u pravu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U pravu ste.

b.ena

Poštovani,
ciklusi su mi uglavnom od 27-30 dana. Posljednja menstruacija mi je počela 9.11., a odnos prilikom kojeg je pukao kondom bio je 19.11., odnosno 10.dan ciklusa.
U roku od pola sata sam popila ellaone, jer prema mome izračunu počeli su plodni dani. Rečeno mi je da odgađa ovulaciju 5 dana, pa me zanima dal je velika mogućnost da u ovom slučaju dođe do trudnoće?

unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Prema opisanom ne mbi trebalo doći do trudnoće.

b.ena

Poštovani,
zanima me još jel nužno da nastupi izazvano krvarenje u roku 7 dana ili je to sve individualno? I zadnja dva dana imam bijeli gusti iscjedak koji primjetim i u razdoblju ovulacije, pa me zanima jel moguće da ellaone nije djelovala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nužno. Iscjedan nema veze s pilulom.

anamarija345

Poštovani,

Logest pijem vec 5 godina. Prosli ciklus pijenja sam popila Ellaone pilulu jer sam jednokratno popila caj od gospine trave. Taj ciklus sam se dodatno stitila kondomom. Danas sam pocela novi ciklus uzimanja tableta, je li mi zastita osigurana od prve tablete ili bih sa nezasticenim odnosima bilo bolje pricekati jos tjedan dana?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita vam vrijedi od prvog dana ciklusa.

anamarija345

Hvala Vam na odgovoru. Između prosle kutije tableta i ove koju sam pocela piti napravila sam uobicajenu pauzu od 7 dana. Je li to u redu? Jesam li mozda trebala poceti piti tablete s prvim danom probojnog krvarenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili.

anonimus1234

Ako vam nije problem da mi odgovorite na pitanje, imao sam sa djevojkom odnos 2 puta u kratkom roku, prvi put je bilo uredu a drugi put je pukao kondom, nisam siguran da li je bilo sperme niti da sam dozivio vrhunac, odnos se desio oko 23 sata. uzeo sam tabletu djevojci koju je popila 19 ili 20 sati nakon odnosa, ovulacija joj je prosla prije 5 dana. zanima me kolike su sanse da ne zatrudni?
Hvala .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je toliko prošlo od ovulacije pilulu nije ni trebal uzeti. Ako je protkelo 5 dana od ovulacije neće doći do trudnoće.

anonimus1234

hvala velika na odgovru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Hana094

Postovani,
Ne znam da li pisem na pravo mjesto,ali molila bih odgovor! Naime,zbog neredovnih menstruacija (a i zbog zastite) bih htjela uzimati kontracepcijske pilule - imam 21god.i nikada ih nisam uzimala. Mozete li mi reci koje "pretrage" cu morati obaviti kod ginekologa?? Kod ginek.sam bila nedavno na pregledu (nisam vadila hormone niti Papa test nego samo utrazvucni pregled) i rekao je da je sve uglavnom okej,nisam tada pitala za pilule. Mogu li sada kod ginek.doci s tim nalazom od prosli put kako bi mi propisao tablete ili je potreban jos neki pregled - ako jest,kako to izgleda??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pregled, PAPA test,UZV, krvne pretrage, razgovor, i sl. Sve to je nužno prije početka uzimanja.

Malik123

Pozdrav, imala sam sponi odnos s deckom te nam je puko kondom i svrsio je u mene nakon 8 sati popila sam tabletu Elaone. 14.12-18.12 mi je bila zadnja menstruacija, 31.12 mi je bila ovulacija, a 1.1 u kasnim satima smo imali spolni odnos. Zanima me da li ce tableta djelovati (iako je prosla ovulacija)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bila ovulacija neće. No ista ima i drugih učinaka osim odgađanja ovulacije.

Viki666

Postovani,
Poslednju mestruaciju imala sam od 25.7 do 31.7, nezasticeni odnos sa deckom imala sa 2.8 uvece, sutradan ujutru 3.8 popila sam ellaone pilulu. Nisam imala nikakve nuspojave od nje... Da li imam razloga za brigu, danas je trebalo da dobijem, ali menstruacije nema, a ni naznaka da cu je dobiti... jedinu sto pomalo osecam jesu bolovi u jajnicima, i naduvena sam
Unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Ellaone tableta može poremetiti ciklus i to je vjerojatno posljedica uzimanja tablete.