Kontracepcija

ellaone

amarie123

Koji su preporuceni razmaci za koristenje ellaone pilule, odnosno kolika je stetnost ako se koristi vise puta tijekom zivota ali u vecim razmacima

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kao i svi dugi lijekovi Ellaone može uzrokovati razne nuspojave. Koristi se samo u slučaju potrebe za hitnom kontracepcijom. Nema preporuke o vremenu razmaka između uzimanja, ali se ne preporuča više od jednom u tijeku jednog cikusa.

Jenny83

Poštovani, zadnja menstruacija je bila 13.6. Ciklus je 28-31dan. Nezasticeni spolni odnos bez ejakulacije se dogodio u vrijeme plodnih dana 27.6. Ella one uzela sam 01.7. 4ti dan. 2 dana nakon 3.7-4.7. Dogodilo se probojno krvarenje, obilno...koje je danas stalo ali su jos dosta jaki bolovi u zdjelici. Ocekivana menstruacija je 11.7. Da li je to normalno i da li bi trebala na neki pregled?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je najvjerojatnije nuspojava tablete. Ukoliko bi se bolovi pojačavali ili se ponovo pojavilo krvarenje javite se liječniku.

jelexyz

Postovani. Jucer sam bila na ginekoloskom pregledu i receno je da ce ovulacija nastupit za nekih 5 dana. Navecer sam imala odnos gdje je kondom pukao.trebam li popit ellaone tabletu? Kao zastitu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzmite tabletu za svaki slučaj. Nije nemoguće da ovulacija nastupi koji dan ranije.

Euphorbia

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 27.11.-1.12. Duljina ciklusa varira, od 27 do 33 dana. Tijekom odnosa kondom je pukao i nešto malo ejakulata ostalo je unutra. Pošto je odnos bio 8.12., taj dan bi bio početak plodnih dana, a s obzirom na variranje ciklusa, popila sam ellaone unutar par sati nakon onosa, u 12 h. Nisam imala nikakve nuspojave osim grčeva niti se javilo krvarenje. Sljedeću menstruaciju trebala bi dobiti 26.12. no danas su mi grudi postale bolne na dodir pa ne znam je li to može biti zbog tablete i odgađanja ovulacije ili je ona nastupila toliko ranije pa nije tableta niti djelovala.

Zahvaljujem Vam na odgovoru, lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je tableta odgodila ovulaciju. Grudi su osjetljive zbog hormona progesterona koji se luči nakon ovulacije.

Euphorbia

I također me zanima može li menstruacija nastupiti i ranije od očekivane, pošto su mi grudi još uvijek bolne te osjećam grčeve. Čitam da zbog ellaone menstruacija kasni ili dolazi u vrijeme očekivane pa me brine ako ipak nije došlo do trudnoće s obzirom da nisam osjećala bolove u jajniku kao da je nastupila ovulacija, jedino nakon uzimanja tablete što se i navodi kao jedna od nuspojava.
Zahvaljujem Vam još jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće je da zbog tablete menstruacija nastupi i ranije od očekivanog.

lula555

Poštovani,
Uzela sam ellaOne 9. dan ciklusa, 12 sati nakon nezasticenog odnosa. Krvarenje je uslijedilo 5 dana prije predvidene menstruacije. Prvi dan je bilo obilnije krvarenje, onako kako mi bude prilikom svake mjesecnice, te se od sljedeceg dana krvarenje smanjivalo, sto za mene nije uobicajeno. Danas mi je 5. dan mjesecnice i krvarenja gotovo i nema a bol u trbuhu je i dalje prisutna, no slabo. Krvarenje mi uvijek traje 7 dana pa mi je zbog toga sve to cudno. Pretpostavljam da je to posljedica uzimanja hitne kontracepcije, no svugdje citam da je normalno da mjesecnica par dana zakasni, a meni je uranila cak 5 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je to posljedica uzete tablete. Ako želite biti sigurni možete provjeriti testom na trudnoću.

Zara121

Postovani!
Jedno pitanje ciklusi su mi od 27-29 dana, ovaj mjesec je menstruacija bila od 07.01.-13.01., i jucer zadnji dan menstruacije sam imala nezasticeni odnos tj. samo na kratko smo probali bez kondoma ali par puta, po menstrualnom kalendaru ovulacija mi je za 7 dana, danas bi popila tabletu ellone da za svaki slucaj budem sigurna jer je nesto izlazilo sluzavo ali nije bio ni blizu kraja. Dali postoji s time mogućnost trudnoće?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće i nema potrebe za tabletom.

nero21

Poštovani,

Imam pitanje u vezi ellaone tablete. Naime zadnja menstruacija mi je bila 19.1 te sam 13.dana ciklusa s momkom imala nezasticeni kratkotrajni odnos gdje on nije ejakulirao niti je bio blizu toga te smo nakon minute takvog odnosa uzeli kondom te je odnos bio zasticen. Pošto sam bila u strahu od trudnoce sutradan (nekih 20-ak sati nakon odnosa) sam popila ellaone. Ciklusi su mi inace 28.-31.dan,prošli ciklus mi je bio 28.dana te bi mi menstruacija trebala doći sada ovih dana no još nije stigla te me to malo brine zanima me kada bi mogla napraviti test na trudnoće jer me to jako brine,jucer sam napravila jedan test s prvim jutarnjim urinom i test je bio negativan zanima me da li to mogu uzeti da je sigurno ili sam test napravila prerano?
Unaprijed hvala,
Pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, možete biti sigurni u test.

nero21

Poštovani,
no mene brine to što sam popila ellaone te ako je djelovala odgodila mi je menstruaciju na još nekoliko dana te mene brine da sam test napravila puno ranije s obzirom na to da mi je tableta odgodila menstruaciju pa da on nije potpuno siguran. Još sam htjela reći kako se zadnjih par dana osjecam drukcije prije neki dan osjetila sam kratkotrajnu bol kao kad bi trebala dobiti no nista,te vec neko duze vrijeme imam bijeli ljepljivi iscjedak koji sam primjetila na donjem rublju,a inace mi se on zna pojaviti kada bi trebala dobiti te isto tako osjecam u nekim trenutcima veliku vlaznost dolje pa me zanima da li to ima nekakve veze s dolaskom menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta nema utjecaja na test. Važno je vrijeme proteklo od odnosa, a prema tom vremenu test je siguran.

kralj2

Imao sam odnos sa djevojkom 27.12 i ejakulirao sam u nju nakon 15-15 sati poslije odnosa popila je pilulu ella one medjutim dobila je 28.12menstruaciju koj je trajala samo 2 dana jer je dobila odlijev pa se boji da nije trudna jer posto nezna da li su joj bili plodni dani ili ne za vrijeme snosaja sad zanima me da li je moguce da je to bio odlijev posljedica velikog stresa jer je jako nervozna i nemoze jesti da li se moram zabrinuti jel trudnoca nastupila ili je to samo zbog tablete i stresa odlijev bio

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, niste naveli kada je bila zadnja 'prava' menstruacija. Ovo krvarenje je moguća nuspojava tablete (što bi značilo da je djelovala)