Kontracepcija

ellaone

kralj2

Imao sam odnos sa djevojkom 27.12 i ejakulirao sam u nju nakon 15-15 sati poslije odnosa popila je pilulu ella one medjutim dobila je 28.12 pravu menstruaciju jer je tada i trebala dobit pocetkom 1mjeseca i dobila je koja je trajala samo 2 dana jer je dobila odlijev 31.12 je potpuno stala menstruacija pa se boji da nije trudna jer posto nezna da li su joj bili plodni dani ili ne za vrijeme snosaja sad zanima me da li je moguce da je to bio odlijev posljedica velikog stresa jer je jako nervozna i nemoze jesti da li se moram zabrinuti jel trudnoca nastupila ili je to samo zbog tablete i stresa odlijev bio

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, najvjerojatnije je u pitanju menstruacija koja je nastupila nešto ranije zbog tablete. Ne radi se o trudnoći.

08a11

Poštovani,
28.6. mi je bila posljednja menstruacija, koja je zbog pretjeranog stresa uranila 11 dana, kao i prethodni mjesec. 4.7. prilikom odnosa, puknuo nam je prezervativ te sam u roku par sati (2-3) popila sam Ellaone tabletu. Slijedeća redovna menstruacija trebala je biti 27.7., no međutim, sad već 8 dana kasni. Prije dva dana sam napravila test i bio je negativan. Jajnik me povremeno boli, nekad jače nekad slabije, ali grudi me podosta bole, najviše ujutro.
Zanima me kolike su šanse da je ipak došlo do trudnoće?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće. Test je obzirom na vrijeme kada je urađen, vrlo pouzdan.

mamurce

Postovani,

Imam 45 godina cikluse imam na 25, 26 dana traju 5-6 dana . Zadnju mjesecnicu sam dobila 10.01. prva dva dana je bila oskudna onda je bila normalna, medjutim kada je trebalo da prestane produzila se oskudna ali ipak prisutno stalno krvarenje do 23.01. Odnos sam imala 27.01, prilikom kojeg je doslo do pucanja prezervativa, u roku od pola sata sam popila Ellaone,.
Pitanje da li je moglo doci do trudnoce ,jer zbog produzenog ciklusa ne mogu utvrditi plodne dane i ovulaciju? Naredna mjesecnica trebala bi da dodje 04.02, ukoliko se nije poremetila zbog prethode produzene , inace prisutan je bol u trbuhu ,kao da cu istu dobiti?
Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Prema navedenome, ali i obzirom na dob vjerojatno je u pitanju fiziološki hormonski disbalans. Pitanje je da li je ciklus bio ovulatoran.

mamurce

Oprostite, znači mala je mogućnost da sam zadrudnila, i da je moguće da mi naredna mjesecnica kasni.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Mogućnost je teoretska. Najbolje je to provjeriti testom za trudnoću.