Kontracepcija

escapelle

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Isti je ovisan o hormonskom statusu.

JucaS

Pozdrav, pre 3 dana sam imala nezasticen odnos sa deckom, pritom je bilo malo krvi, a trebala sam dobiti tih dana, nije svrsio u mene, ali nismo 100% bili sigurni pa sam popila Escapelle dan nakon odnosa za svaki slucaj, pre nego sto sam je popila imala sam braonkast krvavi trag, i sada uopste ne dobijam, a trebala sam ovih dana. Da li je to mozda tableta poremetila ili treba da se brinem? Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta je poremetila ciklus. Nema razloga za brigu.

Pave123

Postovani, nisam imala spolni odnos sa deckom ali smo radili neke druge stvari i on je dirao svoj penis nakon cega je gurnuo prste u mene a imao je nesto preejakulata na njima...ja sam popila pilulu u roku od 72 sata nakon toga i krvarila nakon tjedan dana..pa me sada zanima dali se trebam brinuti?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Sigurno nije došlo do trudnoće.

dada1979

Postovani lp!
Imala bih pitanje za vas.
Znaci imam 41 godinu,sa 9 godina sam usla u pubertet i dobila prvu mjesecnicu.
U braku sam 18 godina i nikad nismo imali djecu.
Menstruaciju bi trebala dobit za 14-15 dana a jucer sam imala rizican odnos i kad sam provjerila po LH trakicama pokazuje mi da sam jucer bila u ovulaciji ili cu danas bit u ovulaciji.
Sad me zanima ako sam jucer ovulirala i imala odnos isti dan,da li mi Escapelle moze sprijecit trudnocu ako ju sad popijem.
Znaci moje pitanje jeste da li Escapelle ima ucinak ako se popije na dan ovulacije ili sutra dan nakon ovulacije.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, escapelle, osim što sprječava ovulaciju, remeti i hormonsku ravnotežu organizma i na taj način onemogućava oplodnju i implataciju. Ipak, zaštita nije 100%

Holvie33

Postovani,
Prije 12 sati imala sam spolni odnos prilikom kojeg je kondom pukao no odmah nakon toga smo prekinuli odnos. Nemam redovite mjesecnice te nekad ne dobijem po vise mjeseci. Prije mjesec dana mi je ginekolog prepisao proveru i estrofem koje sam uzimala 2 tjedna kako bih vadila krv za hormone. Danas sam kupila Escapelle no zanima me hoce li mi to pogorsati hormone ili je sigurno da popijem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako niste sigurni da li je došlo do ejakulacije uzmite Escapelle. Ona će privremeno poremetiti hormonsku ravnotežu.