Kontracepcija

povraćanje pilule

boškica

poštovana doktorice. povratila sam sedamnaestu yaz pilulu, jedan ginekolog mi je rekao da ne moram kupovati novu kutiju zbog toga, nego da u roku 12 h popijem iduću tabletu, znači onu koju sam trebala popiti sutradan. odnos sam imala 2 dana prije povraćanja. postupila sam po njegovom savjetu. mislite li da sam na taj način zaštićena?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je prošlo više od dva sata kada ste popili tbl. i povratili niste ni trebali popiti dodatnu.Nema panike zaštita je osigurana.

Blue_4

Doktorice, pilulu pijem svake večeri oko pola 9, međutim sinoć sam imala jake mučnine (povraćanje, proljev,...), pa je nisam popila tada, već kada se sve to smirilo (oko 2 i 40 u noći), međutim te mučnine su se nastavile i ujutro oko pola 7, pa me zanima jesam li dobro učinila sa odgađanjem pijenja tablete? I je li ova tableta do pola 7 ujutro bila već razgrađena? Ako sam pogrešno učinila, savjetujte me što dalje.
P.s. radi se o 6. tableti. Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Sad nastavite piti dalje po shemi , s popijenom sve ok.

ja_24

Poštovana doktorice,

pijem triquilar tablete, jučer sam popila tabletu u 23 sata (to je bila 5. tableta) i dobila sam i proljev i povraćala sam u manje od 2 sata od popijene tablete. Uzela sam drugu i nju popila.
Brinem se sada jel to mi se dogodilo u prvom tjednu pijenja tableta te sam imala spolnu odnos unazad 7 dana, tj. točnije spolni odnos sam imala u petak a ovo se sve sinoć dogodilo. E sad, pošto je triquilar trofazan i prvih 6 tabletica su mi iste boje, danas u ned. sam trebala popit tu zadnju u toj boji i prelazim na one bijele ali pošto se ova nije asorbirala i ja sam ju popila, danas bi trebala počet piti te bijele tabletice da li to ima nekakve veze ili? Moja doktorica je na godišnjem i nemam se kome obratiti...
Zanima me samo dali je moguća trudnoća? da li da normalno nastavim sa pakiranjem bez obzira što će mi ciklus biti kraći za jedan dan..i onda kad prestanem 7 dana i počinjem ponovno piti ili počinjem onaj dan kad sam i inače? Malo sam zbunjena
Znam da sljedećih 14 dana trebam koristit dodatnu zaštitu...

Natalija Beljo, dr. med.

Ako niste tek počeli(prvi pit) piti napravite kako ste i napisali u suprotnom nema pauze od 7 dana.

peyt

Poštovana doktorice, pijem Lyndinette 20, sad sam na 16. tableti. Popila sam tabletu oko 20 sati, no u 6 ujutro sam imala mučninu i obilno povračala. U uputama piše da nakon 4 sata tableta štiti za taj dan, ali da slijedećih 7 dana treba piti da bi zaštita bila kao na početku. Budući da je prošlo oko 10 sati, da li je tableta razgrađena i da li sam i dalje zaštićena normalno? Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Resorbirala se , nije potrebna doadna zaštita.

Nataly004

Poštovana,
Pijem svoju drugu kutiju Lindynette 20 pilula. Prije nekoliko dana popila sam svoju 9. tabletu redovito u 21h, ali sam oko 2h u noći povraćala. Jesam li i dalje zaštićena ili trebam koristiti kakvu drugu vrstu zaštite?
Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok.

softy

Poštovana
Popila sam tabletu(logest) i u roku od 1 sat sam povraćala.Što da učinim?Popijem još jednu ili?
Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Popijte sljedeću i ovaj ciklus nemojte raditi pauzu.

manja007

Poštovana,
Pijem Lyndinette 8 mjeseci. Prije sam pila Logest i prestala zbog operacije štitnjače. Međutim, ginekolog mi je nakon operacije rekao da mogu piti Lyndinette uz hormone štitnjače. Moje prvo pitanje je da li je to u redu jer sam čula različita miljenja što se tiče ovoga?
Drugo pitanje vezano je za ovu temu.. Zbog jakog gastritisa imam česta povraćanja i prije par dana sam povraćala nakon 9.pilule u roku od 1 sat. Nakon dva dana dobila sam menstruaciju. Zvala sam ginekologa i rekao mi je da se krvarenja tijekom pijenja pilule znaju dogoditi, međutim meni su obilna i traju već drugi dan. Pilule sam nastavila normalno piti. Što da radim dalje?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Lijep pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Kako imate gastritis i često povračanje mogli bi probati kontracepciju u obliku vag. prstena - Nuvaring uz th štitnjače.

manja007

Hvala na odgovoru! TSH se redovito kontrolira. Ako nastavim piti pilule još mjesec dana da li da radim pauzu sada između kutija?

manja007

Hvala, a da li da radim pauzu od 7 dana između kutija (ili prstena) ?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako počinjete s Nuvaringom onda nakon pauze ga stavljate i prvih 10 dana odnos uz kondom.

anchy0203

Poštovana,
uzimam yaz tablete 1.mjesec, navečer prije spavanja. 17.dan(petak) uzela sam yaz tabletu,međutim uslijedilo je povraćanje cijelu noć, i tableta se nije apsorbirala,jer je povraćanje uslijedilo brzo nakon uzimanja same tablete. Nakon što sam prestala povraćati,ujutro oko 9-10h popila sam tabletu za subotu, znači da nisam izostavila tabletu taj dan, i idući dan imala sam odnos bez zaštite. Sada će mi siklus biti smanjen za jedan dan. Da li da uzimam placebo tablete i nastavim normalno uzimanje drugog blistena ili da ih bacim i krenem odmah poslije ružičastih sa novim pakiranjem? nadam se brzom odgovoru.
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Preskočite bijele.

anamarija345

Poštovani,pijem Lindynette već 8 mjeseci . Danas mi se 9 i pol sati nakon popijene tablete dogodilo povraćanje uzrokovano hranom. To je bila predzadnja tableta u pakiranju. Je li mi zaštita smanjena i trebam li koristiti dodatne metode zaštite??
Hvala na odgovoru!