Kontracepcija

Escapelle

dada1979

Hvala na odgovoru
Jos imam pitanje smije li se zajedno u isto vrijeme koristiti Canesten vaginalete 1(jedna vaginaleta u pakovanju) i Canesten 3 crema za rodnicu?
Primjetila sam prilikom brisanja na wc papiru onako krvavu sluz danas,ne puno,samo u tragovima.

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete kombinirati kremu i vaginalete.

dada1979

Postovani evo ja jos nisam dobila mjesecnicu a Escapellu sam popila 21.11.
Menstruaciju po datumu bih trebala dobit sutra.
Da li je rano obavit sutra test na trudnocu i da li ce gljivicna upala i vaginalete uticat na ispravnost testa.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Možete uraditi test, gljivična upala nema utjecaja na rezultat.

dada1979

Postovani doktore jucer sam trebala dobit menstruaciju i nisam pa sam jutros obavila test Clearblue i pokazao je da nema trudnoce,e sad mene zanima da li je test urađen rano s obzirom da sam jucer trebala dobit ili je kasnjenje menstruacije posljedica ove gljivicne infekcije,također sinoc sam popila Diflucan 150 1 tabletu pa da li ona moze utjecat na pogresan rezultat.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je urađen u optimalno vrijeme i rezultat je pouzdan. Diflucan ne utječe na rezultat testa.

dada1979

Hvala puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

dada1979

Postovani ja se opet javljam.
Escapellu popila 21.11 neko tockasto krvarenje od par sati imala sam 27.11
Pravu menstruaciju sam trebala dobit.06.12 ali evo jos uvijek nema nista.
Zadnji sexualni odnos sam imala 30.11
Test na trudnocu sam obavila 10.12.
I bio je negativan.
Da li je moguca trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u vrijeme kada je rađen, test bi trebao biti pouzdan. No, budući da u medicini ništa nije 100% sigurno savjetujem da ponovite test.

dada1979

Postovani test sam opet napravila jutros,znaci 9 dana od datuna kad sam trebala dobit menstruaciju tj 15 dana od zadnjeg odnosa i pokazao je negativno.
Gin.mi je na godisnjem sta da radim,da li je moguce da mengu necu ni dobit do iduceg mjeseca,grudi su mi osjetljive u nazad tjedan dana bole me a menstruacije nema,test na trudnocu negativan :/

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je isključio trudnoću sa 100% sigurnošću. U pitanju je hormonski disbalans. Menstruacija mora nastupiti.