Kontracepcija

Escapelle pilula

abrakadabra

Postovani,

24.02. imala sam nezasticeni odnos i u roku od sat vremena uzela sam escapellu, poslednja mesecnica bila je 10.02. i trajala je do 15.02. Inace ciklusi su redovni i na vreme.
Pitanje je sledece- nakon 20 ak minuta (neposredno nakon uzimanja leka) imala sam poprilicnu dijareju pa me zanima da li to moze da utice na efikasnost- delotvornost pilule koju sam na vreme popila? da li ima mesta brizi, da li ce krvarenje normalno uslediti posto znam da ponovno uzimanje tablete nije preporucljivo(od cega sam odustala) i kad da se nadam narednom krvarenju??
Unapred zahvalna

Natalija Beljo, dr. med.

U upustvima kaže da ako nastupi povračanje ili proljev unutar 2 sata od uzimanja da tbl . se nije resorbirala. Nadajmo se da taj proljev nije poremetio djelovanje. Ukoliko ne bi dobili krvarenje javite se ginekologu.

abrakadabra

Poštovana,

zahvaljujem se na prethodnom odgovoru i htela sam proveriti sa Vama da li je sve u redu pošto kao što sam rekla imala sam odnos 24.02. (svršio je u mene) i uzeta je escapella na vreme- istog dana (inače nikakve kontr.tablete ne koristim). Bez obzira na dijareju izgleda da je tab delovala jer sam sinoć 3.03. (nakon 7 dana) u večernjim satima dobila krvarenje (kome je prethodio bol u stomaku kao pred redovnu mesečnicu) ali krvarenje je drugačije tamnije sa dosta ugrušaka nije kao kad je redovna i ne znam koliko će ovo krvarenje potrajati?? Zadnju mesečnicu imala sam 10.02. i dobijam krvarenja uglavnom na 30 dana pa me zanima da li je to u pitanju izazvana ili ranija očekivana s obzirom da očekivana treba biti oko 10.03. ( za 7 dana) i da li da očekujem nakon ovog krvarenja redovnu oko 10.03. ili će se sada ciklus promeniti?

Kad mogu očekivati narednu redovnu mesečnicu?

I još jedno pitanje pošto se dvoumim a želim biti sto posto sigurna da je to sad sve ok, da li po Vašem mišljenju ima potrebe da uradim eventualno test na trudnoću ili odem do svog ginekologa ako posle ovog krvarenja nema redovnog?

Molim za odgovor puno bi mi značio i veliko hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Sad od 03.03 računajte kao prvi da mjesečnice za ožujak i sljedeća će doći za 30 dana ( u travnju). Ne trebate raditi test ili se javiti ginekologu.

abrakadabra

Postovana doktorice,

obracam se jos jednom jer sam nakon krvarenja 3.03. koje je trajalo 4 dana i bilo je oskudno prokrvarila opet 14.03. kome nije prethodio bol u stomaku (nije bilo klasicnog PMS-a) i isto je trajalo 4 dana krace i oskudnije nego kad je redovna u pitanju.
Da li je to u pitanju jos uvek izazvano krvarenje ili je to redovna posto ste mi rekli da nakon prvog krvarenja (3.03.) sledecu mogu da ocekujem za 30 dana, a ja sam u tako kratkom periodu od 7 dana opet prokrvarila? Prosto ne znam sta se dogadja, tek sad ne znam kad mogu ocekivati sledecu normalnu mesecnicu. Imam utisak da mi se organizam skroz poremetio cak se i fizicki lose osecam, osecam umor.
Jeli to u redu i uobicajeno?
Puno se zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Vi sad jedan od primjera da u medicini 2+2 nije 4 ,vjerojatno se odmah u kratkom roku nadovezala i normalna mjesečnica. Sad Vam ne mogu reći kad bi trebal doći sljedeća , ali uzmite okvirno da će biti početak travnja.

ivanaf22

Poštovanje

Popila sam escapelle pilulu 14.3.- 30ak sati nakon odnosa ( pukao je kondom). Nije bilo nikakvih komplikacija osim lagane mučnine prvih 15 minuta nakon popijene tablete. Međutim,do danas ( 23.3) nisam dobila menstruaciju. Prošli mjesec menstruaciju sam imala oko 22. a inače je uredna i na vrijeme. Trebam li se brinuti ili je normalno da mjesečnica kasni tako da je očekujem?

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko ne bi došlo do nedjelje javite se svom ginekologu.

mimica7

Moj slučaj je sljedeći... tijekom odnosa je mom dečku puko kondom ali je on svrsio vani... otisla sam kod ginekologice svoje i dala mi je recept za tu tabletu... popila sam ju unutar 12 sati.. nisam imala nikakvih mučnina... samo kratke bolove jajnika... zadnja menstruacija mi je bila 12.04., normalno mi traje 5 dana, a ciklus otprilike 30... malo sam zabrinuta jer mi kasni vec 3 dana... da li je to normalno ili da napravim test i kad bi bilo najbolje napravit ga? Unaprijed hvala happy

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste pili day after neće doći kad je trebala već može kasniti.

anii

poštovana doktorice,
imala sam spolni odnos s dečkom, pri kojemu je pukao kondom, nismo to primjetili, pa je svršio unutra
13.5. sam imala zadnju mjesečnicu, nezgoda se dogodila 26.5.
escapelle tabletu popila sam unutar sat i pol nakon snošaja
unutar ovih 6 dana imam samo bolove u trbuhu i žućkasti iscjedak
ciklus mi traje samo 21 dan, dakle jučer, danas, sutra bih trebala dobiti menstruaciju ali još ništa..
dali je to nekakav znak da je/nije tableta djelovala?
ako se ne pojavi krv unutar 10 dana, mislite li da bih trebala otići ginekologu ili čekati?

Natalija Beljo, dr. med.

Popili ste na vrijeme tako da i simptomi govore da bi uskoro mogli prokvariti.Ukoliko ne bi do 15.06 javite se ginekolgu.

anii

evo, danas sam prokrvarila, u obilnim količinama, no sve je u redu
hvala happy

Natalija Beljo, dr. med.

Sad od danas računajte dolazak sjedeće.

BosaIlic

htela sam da pitam...redovna menstruacija mi se zavrsila u cetvrtak 23.6 a odnos bez zastite sam imala odmah dan posle,decko nije bio siguran dali je na pocetku svrsavanja malo ostalo u meni i nakon 1-2h sam popila Escapelle pilulu i 27.6 sam dobila krvarenje...da li je to normalno i ako jeste koliko dana traje otprilike to krvarenje?Hvala vam unapred!

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok, cca tri do četiri dana.

Pahuljetina

Moj problem je sledeci- Poslednju menstruaciju sam imala 11 juna koja je trajala do 16 juna, posle toga sam imala odnos pri kojem je pukao kondom ( 20 jun). Sutradan 21 juna sam popila Escapelle pilulu, tacnije posle 22 sata. Nakon 7 dana ( 29 juna )sam dobila malo krvarenje, koje nije bilo ni po boji ni po intezitetu kao redovna menstruacija, praceno bolom u donjem delu stomaka i bolom u grudima. Krvarenje je trajalo 4 dana. Medjutim kad je to prestalo mene su grudi pocele jos jace da bole. Da li je to normalno posle uzimanja Escapelle pilule? Za svaki slucaj sam danas uradila test i bio je negativan. Da li imam razloga za brigu? Ako ne, kad mogu ocekivati sledecu menstruaciju ( prvu posle uzimanja pilule)? Unapred hvala!

mica89

Postovani,
11.06 imala sam nezasticeni odnos i u roku od 36 sati uzela sam escapellu, poslednja mesecnica bila je 29.05. Inace ciklusi su redovni...17.06 sam dobila krvarenje koje je trajalo nekoliko dana...zanima me kada ponowo trebam da dobijem posto jos uwek nisam i da li sam trebala 29.06 ili trebam oko 17.07???

Natalija Beljo, dr. med.

Pahuljetina Vjerojatno će doći i očekivana mjesečnica.

mici89 17/07/2011

ivanaB65

znaci ovako..imala sam odnos s deckom i puko je kondom..malo je ostalo u meni..sutradan me uzasno bolio stomak..i mantalo mi se
Escapelle pilula bi trebala dobiti za koji za sat i to bi bilo 27-8 sati nakon odnosa..
zasto su mi ti simptomi?
dal da kupim i test za trudnocu ili se netrebam brinuti?
kako da pijem jednu cim ih dobijem i to je to ili treba nakon nekog odredenog vremena isto popiti jos jednu?
pomozite!