Kontracepcija

Escapelle pilula

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je.

megabambi

dobro večer...

zadnju menstruaciju sam bila 23.12, i trajala mi je do 27.12 ... s dečkom sam imala odnos 3.01, i nismo sigurni jel je u mene svršio jer smo imali malih problema s kondomom... kako mi je ginekolog bio na godišnjeg, otišla sam kod njega 5.01 i propisao mi je Espapelle pilule i istog trena sam otišla u ljekarnu i popila ju.. nakon što sam popila tu tabletu, osjetila sam veliki umor, glavobolju i vrtoglavicu ... dana 11.01 osjetila sam bolove u donjem djelu trbuha, napuhnutost ... tu istu veče počela sam malo krvariti, i nakon što sam se probudila slijedećeg jutra isto sam bila malo krvarila ... i tokom današnjeg dana isto krvarim ali ne cijeli dan ... npr krvarim nekih sat vremena, pa prestane pa onda opet krvarim ... mene sada zanima dal je to krvarenje zapravo reakcija na tu tabletu ?? da li je to znak da je tableta djelovala ?? kada bi trebala otprilike dobiti slijedeću mjesećnicu ?? inače menstrualni ciklus mi traje cca 27-30 dana ... hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Krvarenje je posljedica tbl. Djelovala je i računajte od 11 kad ste prokrvarili cca 28 ndana do sljedeće.

problemnakvadrat

Poštovana,
zadnju menstruaciju sam dobila 8.1., a odnos sam imala 22.1. ujutro rano, dakle pravi plodni dani. dva puta je ejakulirao u mene. 23.1. ujutro sam popila escapelle i skoro odmah osjetila mučninu i cijeli me dan bolio trbuh kao kad imam menstruaciju. slijedeci dan malo muka, iscjedak, malo trbuh, osjetljive dojke koje su se i povecale...evo i sad se tako osjecam. iscjedak je drugačijeg mirisa nego inače.
dakle, ono što mene zanima kako mogu provjeriti ako je tableta učinila svoje? slijedecu bi menstruaciju trebala dobiti 4.2. a ja ne mogu toliko čekati.
zanima me i što dalje mogu očekivati što se tiče promjena u krvarenju jer iako se u uputstvima spominje točkasto krvarenje, ja ga nemam.
Hvala Vam unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

Unutar 7-10 dana od kad popijte slijedi izazvano krvarenje tako da još pričekajte.

problemnakvadrat

kada mi najranije preporučate da napravim test za trudnoću?

Natalija Beljo, dr. med.

Samo ako ne prokrvarite.

Emma123

Poštovana,
Pilulu sam popula unutar 72h, ali kasnije (možda 68. časa)
Prokrvarila sam nakon 5 dana, obilno, krv je "sveža"
Zanima me, da li postoji razlika između implantacijskog krvarenja i onog koje izaziva pilula?

problemnakvadrat

Poštovana,

jako sam nervozna jer je prošlo 8 dana od Escapelle, a ja više nemam nikakve simptome pms-a.
Bila sam danas kod svog ginekologa i on mi je rekao da moram pričekati termin svoje mjesečnice.
Jutros sam išla napraviti test Clearblue, ali pošto prvi put radim test i bila sam toliko uplašena, nisam ga dobro napravila i nisam saznala odgovor. Namjeravam sutra ujutro, dakle 4 dana prije očekivane menstruacije, napraviti test koji bi prema uputstvima trebao biti pouzdan.
Brine me jako činjenica da nemam siptome pms-a, koje sam imala svih 6 dana od uzimanja Escapelle, a sad imam samo iscjedak tamnije boje kao inače pred menstruaciju.
Pošto se samo nerviram, razmišljam da napravim nalaz krvi, da mi se utvrdi razina beta hcg. Zanima me ako koliko je to pouzdano, s obzirom da sam rizičan odnos imala pred 9 dana. Da još čekam i koliko uopće više ima nade za mene?
Davno sam prije nekih 6 godina uzela Stediril za dan poslije i ubrzo sam prokrvarila i bilo mi je dosta loše od toga, a ovaj put ništa strašno, pa se brinem o jačini Escapelle, iako vidim da nije stvar u tome, nego jednostavno možda (još se nadam menstruaciji) nisam imala sreće, te unatoč tableti ostala trudna.

Ispričavam se na konfuznom postu, pokušajte shvatiti moje strahove te odgovoriti na pomalo blesava pitanja.

Unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru.

problemnakvadrat

Evo, ja sam jutros dobila menstruaciju, koja se zasad čini normalana, čak me kao i obično boli.
Namjeravam danas ginekologu da vidim ako mi već sada može dati kontracepciju.
Hvala na odgovorima i postovima koji su me umirivali u ovom groznom razdoblju koje ne želim ponoviti više ikada.

Pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Emma123 Izazvano je obično jače i kao prava mjesečnica.
problemnakvadrat Bitno da je stigla i da ćete se za ubuduće zaštiti.happy

problemnakvadrat

Doktor mi je pripisao Novynette, tako da odsad (iako je došlo do prekida veze) štitim sebe i preporučam svima!
Još jednom hvala na savjetima i podršci, to puno znači happy

xy25

Poštovanje!
1.2. sam imala odnos, nakon otprilike 40h popila sam escapelle pilulu.
Prvih dana gotovo da nisam imala nikakvih simptoma (blaga slabost i mučnina), a nakon par dana su se pojavili znaci PMS-a te sam mjesečnicu dobila 15.2 (otprilike kada mi je i trebala doći), a krvarenje je uobičajeno i nije prejako (još uvijek traje).
Problem je što sam večer prije nego ću dobiti menstruaciju imala još jedan odnos i što zadnje dvije večeri prilikom izlaska (zadimljen prostor, konzumacija alkohola ali u malim količinama) osjetim slabost i mučninu, a večeras sam i povratila. Možete li mi reći je li to posljedica tablete ili možda postoji mogučnost da sam trudna?
Unaprijed Vam se zahvaljujem!

Natalija Beljo, dr. med.

Imali ste izazvano krvarenje i to je u redu. Simptomi koje ste naveli su od navedenog u zagradi.

ribica06

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je bila 29.1. i slj. je trebala doći 26.2., inace je uvijek redovita.. 14.2. sam imala spolni odnos s dečkom kada nam je puko kondom, nakon 18 sati sam popila escapelle tabletu.. 9 dana nakon što sam ju popila (24.2.) pojavilo se jako slabo krvarenje, koje je bilo više nalik rozastom, trajalo je 2 dana , 3. dan je postalo smeđe, i zatim 4. i 5. dan crveno kao normalna menstruacija..nakon toga opet jako slabo rozasto......
je li to sve normalno? zašto je rozo,što to znači? imam li razloga za brigu da sam možda ipak trudna? :S
pomozite mi molim Vas!

xyz123

Poštovana ,
naime,17.02 sam sat i pol nakon puknuća kondoma popila escapelle pilulu. 22.02 sam primjetila crveni iscjedak otprilike 15 dana prije redovne menstruacije koji još uvjek traje(zadnja 2,3 dana je rjeđi).No problem je što sam ponovo (u noći sa 24. na 25.2) imala spolni odnos prilikom kojeg je opet došlo do puknuća kondoma s ejakulacijom.Ciklus mi obično traje 28-30 dana. Moje pitanje je dali postoji mogućnost da su mi tjekom drugog odnosa bili neplodni dani i kad bih otprilike trebala dobit sljedeću menstruaciju ako ne dođe do trudnoće?
Puno hvala, pozdrav.

Natalija Beljo, dr. med.

ribica06 24.02 je bilo izazvano krvarenje i od tad računate 28 dana do sljedeće.
xyz123 22.2 izazvano krvarenje i za cca 28 dana sljedeća.

beba123

Postovana,

zadnju menstruaciju imala sam 14.2.2012, nakon toga rizican odnos sam imala 25.2. (12.dan ciklusa) gdje sam 14h nakon popila Escapelle. 7 dana nakon (2.3.) sam porokrvarila (18.dan ciklusa) i krvarila kao da je normalna menstruacija. Pred kraje te menstruacije nakon 5 dana kada vec pocinje biti smedji iscjedak on se nastavio i ne prestaje jos dan danas, sto bi znacilo da taj isjedak ako racunam s tom dobivenom menstruacijom nakon uzimanja pilule 12 dana. Da li je to normalno jer mi se blizi dan redovne menstruacije tj one koju bi trebala dobiti ako nisam uzela escapelle. Imam li razloga za zabrinutos?
S druge strane novu menstruciju bi trebala ocekivati sada za dva dana ili nakon mjesec dana od one izazvane Escapellom?
Unaprijed zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Računate od izazavne i smečkasto je od hormona.

ivanicaa

da li je slabo krvarenje u viduu tackica znak da je escapelle delovala?