Kontracepcija

Escapelle pilula

ivanaB65

znaci popila sam pilulu danas kao sto sam rekla prije..i osjecala sam neku slabost malu bol u grudima i malo u ledima...jel mislite da je prekasno tih 28-9 sati nakon odnosaa sto je proslo???...i nisam isla kog ginekologa nego sto je nabavili bez recepta...+ mislim da mi je bio prvi dan neplodnih dana...
menga mi je prestala 27.8 znaci trebala bih je dobiti 23-24 mislite li da ce ako bude uopce dolazila doci ranije
oprostitee sto panicarim!
hvala vam ko sestri happy

Natalija Beljo, dr. med.

Dovoljno , inače se mora popiti unutar 72 sata od odnosa. Što se tiče mjesčnice ona dožđe cca 10 dana od kad ste popili tako da se može u vašem slučaju poklopiti i sa očekivanom. Važno je samo da nastupi krvarenje iza Escappelle.

KHANAN

Poštovana doktorice Beljo,

vjerojatno ću pisati kao i ostale cure o istom problemu, ali mi je nekako lakše ako vidim Vaš potvrdni odgovor i na moje pitanje! : )
Uglavnom, menstruaciju sam imala 14.08. Sa dečkom sam spavala 26.08., za svaki slučaj sam popila Escapelle pilulu jer nismo koristili nikakvu zaštitu. 04. rujna sam prokrvarila, e sad mi nije jasno jeli to nuspojava popijene tablete ili moja uranjena mjesečnica. Krvarenje je trajalo do 08.09. Inače da naglasim, ciklusi su mi redoviti, svakih 28/29 dana. Još se jednom ispričavam na ponavljanju pitanja i zahvaljujem na odgovoru.
Srdačan pozdrav,
Khanan.

Natalija Beljo, dr. med.

To je bila izazvana mjesečnica ili kako mi to kažemo izazvano krvarenje . To znači da je Escapella djelovala i sad od 04.09 cca 28 dana računajte sljedeću mjesečnicu

KHANAN

Poštovana doktorice Beljo,

moja mjesečnica još uvijek ne dolazi... :/ Već par dana imam bolove u donjem dijelu trbuha, grudi me bole,... Znači svi simptomi PMS-a kao i inače su prisutni, a mjesečnice još uvijek nema! Što da radim? Da pričekam još malo ili što..? Možda mi kasni zbog promjene klime, stresa zbog faxa...? :/ Pomažite!
Hvala Vam!
Lijep pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Imamo dvije solucije: 1 napravite mi test, 2 možemo još pričekati. Test sam napisala iz razloga da eliminiramo tu mogućnost bez obzira na krvarenje.

KHANAN

Pričekat ću još danas i sutra ću onda napraviti test... sad... Ali stomak me užasno boli i grudi i leđa i sve!!! sad((

KHANAN

Dočekala sam ju! : ))) Hvala na odgovorima i savjetima!!! happy Pozdrav

flamyamy

Imala sam nezasticen odnos 11.11.2011 pilulu sam popila (esapelle) 12h nakon toga. Dobila sam krvarenje koje je trajalo i izgledalo kao normalna menstruacija sedam dana nakon pilule. Pre manje od nedelju dana sam uradila test na trudnocu i negativan je..ali jos uvek nisam dobila menstruaciju nakon onog krvarenja...kada da je ocekujem i kolike su sanse da sam trudna i pored navedenog? Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je izazvano krvarenje bilo 18/11 onda cca 28 dana od tada.

flamyamy

Izvinite ja sam se pogresno preracunala happy meni je zadnja menstracija,ta izazvana bila 16.11. dakle proslo je vise od 28. dana aja jos uvek nisam dobila :/ inace osecam kao neku naduvenost u stomaku i neki blagi bol..ne znam da li to znaci da treba da dobijem..jako sam uplasena ,molim vas za pomoc :s radila sam test za trudnocu pre dva dana ,bio je negativan ali kako sam ja shvatila rezultati su tacno tek nedelju dana nakon izostanka menstruacije?

Natalija Beljo, dr. med.

To znači da bi mjesečnica trebala doći i Vi imate simptome, test bi pokazao 14 dana od rizičnog odnosa. Tako da mirno spavajte . happy

flamyamy

Hvala Vam puno na pomoci. Ja sam danas dobila ,i ovo mi je verovatno lekcija za ceo zivot happy Porucujem svim devojkama da paze ,da ne bi prolazile kroz ovakav stres ..pogotovo ako su pomalo panicarke, kao ja happy

Ina33

Poštovana dr. Beljo,

molila bih Vas za odgovor. Ovako 27.12.2011. imala sam spolni odnos bez zaštite s dečkom. Dečko je svršio u mene ( oprostite na izrazu ). Taj dan bio mi je i zadnji dan menstruacija. 28.12.2011. otišla sam kod svog ginekologa i dao mi je da popim Escapelle pilulu. To je bilo znači cca 12-13h nakon spolnog odnosa. Malo me zabrinjava to što sam pročitala na internetu a i na uputstvima od pilule da pilula ne vrijedi ako sepopije na zadnji dan menstruacije. Da li znaći da u mom slučaju pilula neće odraditi svoje i da postoji mogućnost da ostanem trudna? Isto tako me zanima ako ne prokrvarim nakon 6 dana kako piše tu na forumu da li isto s time postoji mogućnost da sam trudna?

Zahvaljujem na odgovoru.

Ina33

Poštovana dr. Beljo,

pokušavam se uključiti u forum ali čini mi se da nešto dobro ne radim.
Imala bi pitanje u vezi escapelle pilula. dakle, 27.12.2011. imala sam spolni odnos sa dečkom i on je svršio u mene ( oprostite na izrazu ). Taj dan bio mi je zadnji dan menstruacije. Odmah sljedeći dan otišla sam kod ginekologa i on mi je da recept za tu pilulu. dakle, popila sam je odmah nakon 12-13h nakon spolnog odnosa. Brine me jedna stvar. Pročitala sam u uputstvima i na internetu da pilula ne djeluje u dva slučaja: ukoliko se ne popije u roku 72h ( ok, to jasno ) i ako je zadnji dan menstruacije.
taj zadnji dan menstruacije me buni s obzirom da sam na taj dan i popila pilulu. Da li to znaći da u mojem slučaju pilula neće djelovati?
I molim Vas čitam tu po forumu da bi krosz nekih 10 dana trebala iskrvariti ( izazvana reakcija na pilulu) da li je to uvijek i kod svakog ili se nemora desiti ?

zahvaljujem puno na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Unutar 7-10 dana od kad ste popili treba nastupiti izazvano krvarenje pa tako i kod Vas.

AjaRa

Prije svega srdačan pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru.

Rizičan odnos nam se dogodio 28.11 na moj četvrti dan menstruacije gdje je moj partner potpuno ejakulirao u mene. Zbog zabrinutosti otišla sam kod svoje ginekologinje,ona mi je dala na recept Escapellu. Popila sam ju oko 39h nakon odnosa. Tableta je djelovala,nakon pet dana sam imala krvarenje, 5.12 . (to sam zaključila da djeluje po krvarenju prema prijašnjim postova drugih djevojaka). Pred 5-6 dana dobila sam svoje simptome koje uvijek dobivam pred menstruaciju(akne, povećane i bolne grudi i blijedilo lagano). Oni su tu ali menstruacije još nema. Ciklusi su mi bili neredoviti ali zadnja 2 mjeseca su dolazili oko 29 dana razmaka. Sada vas pitam da pričekam još malo ili da se konzultiram s ginekologinjom.

Natalija Beljo, dr. med.

Pričekajte još.

AjaRa

Hvala na odgovoru, sada sam vidjela na papiru kada sam se obirsala moj iscjedak blago crvene boje znači pomješani nekakav je bio, sada to znači da je došla iako je oskudno nešto? Zabrinuta sam jer menstruacije su mi uvijek obilne, je li možda zbog hormonske tablete Escapelle to prouzrokovano?

AjaRa

Opet ja,evo započelo je krvarenje, nije obilno na papiru je crvene boje kao moja regularna menstruacija ali kasnije malo potamni, jeli to u redu?