Kontracepcija

Iritacija kože vagine

MagdaD

Kod nas u Srbiji ima samo Canesten 1 vagitorija, i Canesten 3, krema sa 3 aplikatora. Koji od ta dva da koristim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovaj drugi svakako.

Ananas1609

Poštovani, imam kostantno prisutan bijelo prozirni rastezljivi iscjedak bez mirisa. Nemam svrbež ni pečenje,međutim male usne presvučene si mi bijelim filmom. Ni to me ne svrbi niti vrijeđa. Što mi to može biti? Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
normalni vaginalni iscjedak je bjelkast bez mirisa. Kod nekih žena je količina iscjetka veća kod nekih manja i u pravilu se mijenja tijekom ciklusa. U sredini ciklusa je obilniji, rastezljiviji i sluzaviji. Ako dođe do upale mijenja konzistenciju, postaje gust i neugodno miriše. Uz upalu se javljaju simptomi kao što su svrbež i peckanje. Kako Vi ne navodite nikakve simptome pretpostavljam da se radi o normalnom iscjetku.

Marija1994

Dobar dan. Lecila sam ureaplazmu, pa zbog antibiotika mi se pojavio pomalo sekret. Ginekologica mi je prepisala Gynofort kremu.
Na upuatvu pise da 72 h bude bez odnosa sa kondomom jer moze da dodje do unistenja lateksa. E sad, moj buduci i ja planiramo trudnocu, da li smem imati odnose bez zastite ili nikakvi odnosi nisu dozvoljeni 72 h?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
preporučio bih suzdržavanje od odnosa dok traje terapija.

Xxxvvv1

Poštovani doktore znam da sam malo naporna ali moram još ovo da vas pitam jer radi se o tome da sam parktikovala sa momkom analni seks gđe je on pri tome ponekad izvadio svoj penis i trljao o mojoj vaginu posle toga me je zadovoljio jezikom to je bilo pre nekih 5 dana.
Odma sutra dan kada sam krenula da se kupam videla sam da mi je da mi je dole suvo i da mi je nateklost labia mirona.
Vi ste mi rekli da na takav nacin ne mogu ostati trudna. Ali se sada brinem da nisam dobila neku infekciju ili nesto slično inače ne boli me dok mokrim niti imam neke druge simptome osim toga.
Molim vas odgovorite mi bas sam zabrinuta.
Zanima me samo da li imam razloga za brigu ili će to proći samo od sebe.
Hvala vam puno unapred!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte još koji dan, pa ukoliko otečenost ne prođe javite se liječniku. Možda se radi o upali, ali to se bez pregleda ne može znati.