Kontracepcija

Kasnjenje menstruacije

Viki912

Postovani, grudi me bole vec tj dana a menstruacija mi kasni 3 dana, odnosi su svi bili zasticeni te partner nije svrsio, jednom nam je pukao na pocetku odnosa no odmah ga je izvadio. Imam li razloga za brigu? Mjesecnice su mi uglavnom tocne, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Za svaki slučaj uradite test.

bojimmseee

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 27.05. menstruacija mi kasni danas već 20 dana, imala sam odnose sa partnerom, koristili smo zaštitu, radila sam test nakon 7 dana kasnjenja, bio je negativan, nakon 15 dana kasnjena sam takođe uradila test na trudnoću i bio je negativan. Početkom juna sam naporno vježbala, sve do prije nekih 15 tak dana, da li to utiče na kašnjenje menstruacije? Sada osjecam mučninu, stomak mi je jako napiren, povremeno jake bolove u jajnicima. Danas idem na more i nisam u mogućnosti da posjetim ginekologa. Da li može biti ipak trudnoća u pitanju, postoji li razlog za brigu što se tiče trudnoće?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Lijep pozdrav!

bojimmseee

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 27.05. danas je već 20-ti dan kako mi kasni, 7 dana nakon kašnjenja radila sam test na trudnoću koji je bio negativan, nakon 15 dana kašnjenja sam takoće uradila test i on je negativan bio. Imala sam redovne odnose sa partnerom, uz korištenje zaštite. Početkom juna sam počela vježbati, da li može to uticati na kašnjenje menstruacije? Noćas idem na more pa nisam u mogućnosti da posjetim ginekologa. Osjećam jaku napirenost stomaka, kao da ću pući, mučninu, glava me boli. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće, jako me strah zbog toga. Da li postoji razlog za brigu što se tiče trudnoće? Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, testovi su isključili mogućnost trudnoće. Naporno vježbanje može poremetiti ciklus i najvjerojatnije je to uzrok kašnjenja menstruacije.

Hercegovac

Postovani,

Djevojka je imala seksualne odnose uz zastitu, no menstruacija joj kasni vec 9 dana. Posljednji put je imala mensturaciju 11.9. Do sada je sve bilo redovito, +/- 2 dana. Prosle godine joj je nesto vece odstupanje bilo (od 8 dana) bilo u 9. mjesecu, pa da li je moguce da je do promjene vremena ili nekog veceg napora? Radila je dva testa, jedan 12.9 a drugi 17.9 i oba su bila negativna.

Moje

Postovani,

Za 2 mj punim 45 g. Vec godinu dana imam neredovite cikluse, posebno od ljetos ( 60 dana, 15, dana, 26 dana). Zadnja menstr bila je 05.09.Nezasticeni odnos (ejakulacija izvan) imala sam 27.09., te sam dan poslije, 14 sati nakon odnosa, popila Elle One. Dva dana poslije bradavice su mi postale osjetljive, a grudi jako bolne i natecene. Test na trudnocu uradila sam 07.10.-negativan, a istog dana uradjen je i UZV i konstatirano da nema trudnoce, te da je u lijevom jajniku anehogeni odjek. Dojke i dalje bolne. 12.10.ponovo sam imala nezasticeni odnos (ejakulacija izvan). 17.10.dobijam vrlo lagano krvarenje, tamnocrvene boje. I taj dan vise nista. 18.i 19.10.malo smedjkastog iscjetka na rublju, a danas ( 20.10.) opet krvarenje, ali nesto jace nego prije, svijetlocrvena krv sa vrlo malim ugruscima. No, i dalje krvarenje je, takoreci, "sporo", nije intenzivno. Zanima me moze li se raditi o trudnoci, odnosno tzv.implantacijskom krvarenju racunajuci od drugog nezasticenog odnosa, te ako jest trudnoca u pitanju, hoce li duljina iste racunati od zadnjeg ciklusa ( 05.09.)? Postoji li mogucnost da se na UZV nije vidio plod jer je bilo prerano? Takodjer, da li konstatacija na UZV "lijevi jajnik sa anehogenim odjekom" znaci da je bila ovulacija sa tog jajnika? Da li da ponovim test i kada da to uradim? Oprostite na duljoj poruci, ali zbunjena sam jer ne znam ni od kojeg datuma i odnosa racunati ovulaciju i potencijalno trajanje trudnoce jer su mi ciklusi neuredni. Hvala unaprijed na strpljenju i razumijevanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Hercegovac, vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu. Savjetujem analizu hormona. Test detektira trudnoću otprilike 10 dana nakon odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Moje, anehogeni odjek govori u prilog ovulaciji na tom jajniku. Savjetujem da ponovite test za otprilike tjedan dana. Ukoliko će biti pozitivan potrebno je uraditi uzv pregled. Ranim ultrazvučnim mjerenjem duljine ploda može se točno odrediti trajanje trudnoće.

Moje

Postovani,

Da dodam-krvarenje je od jutros malo jace i ucestalije, ali uglavnom kada vrsim nuzdu, a samo povremeno mimo toga; krv je od svijetlocrvene do tamnocrvene.Jutros sam radila test sa prvim jutarnjim urinom (bio je roza boje zbog malo krvi) i test je negativan. Da li da ponovim test i za koliko dana?

Hvala i lijep pozdrav

Moje

Postovani,

Hvala puno na odgovoru. Veceras je ponovo uradjen UZV, potvrdjeno da nema trudnoce, te da je u pitanju menstrualno krvarenje.

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav.

bojimmseee

Poštovani,

uvijek imam neredovne menstruacije, nekada kasne i po 1mj. Kada sam trebala dobiti zadnju menstruaciju 5.4.2020., taj isti dan sam dobila i imala sam crno krvarenje, trajalo je 4-5 dana kao obično menstruacija, samo sada je bilo potpuno crno, samo nekad u toku dana sam mogla primjetiti tamnocrveno krvarenje. Prije toga imala sam par odnosa sa dečkom, ali sa prekinutim snošajem. Nakon toga krvarenja, često osjećam svrab u dojakama, osjećam bol u predjelu stomaka, jajnika, a nedavno mi se javila i svrab na intimnom području, te učestalo mokrenje. Prije dva dana uz sve te simptome, pojavio mi se i braon sekret. Menstruaciju treban dobiti za 5 dana, sekret mi se pojavio, sto mi se nikad prije nije desilo. Idalje me prati nelagodan osjećaj intimnog područja, te ponekad svrab dojki. Zanima me da li je moguća trudnoća ili je ipak nešto drugo u pitanju? Prije prošle menstruacije počela sam intezivno da se bavim sportom, zdravo hranim, pa sam pomislila da je možda to posljedica tog crnog krvarenja. Ali sada me zabrinjava pojava braon sekreta i peckanje intimnog područja. Zbog trenutne situacije nisam bila u mogućnosti da posjetim ginekologa, a ni da odem do apoteke po test za trudnoću. Hvala Vam unaprijed za odgovor!

Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tamnija boja krvi je posljedica oksidacije. Ako se krv dulje zadrži u genitalnom traktu biti će i tamnije boje. Simptomi koje navodite moguća su posljedica gljivične upale. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika.

snKab

Postovani, poslednja menstruacija je bila 23.7. Inace dobijam na 27-31 dan, sto znaci da mi ovaj mesec kasni. Test sam uradila negativan je. Pre 10ak dana sam imala sve simptome koje inace imam pred menstruaciju, pojacan apetit, bol u predelu jajnika, bol u krstima i nogama...ali vise ih nemam. Nikakav sekret nemam. Imam dete od 3god, pa sam bas posle ove menstruacije planirala da radim na trudnocii bas sad mi se ovo dogodi. Sada ne znam sta da radim, da li da cekam jos, da idem kod doktora(kod koga se inace ceka i po 10 dana na pregled). Upomoc i hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte još tjedan dana, pa ukoliko menstruacija ne nastupi, ponovite test. U međuvremenu se naručite na pregled kod Vašeg liječnika.

aşk11

Dobar dan!
Oprostite na smetnji,trebala bih Vašu pomoć.
Naime,zadnji nezaštićeni spolni odnos imala sam 7.8. dan nakon završetka menstruacije,pazili smo te nije došlo do ejakulacije. 16.-20.8. Imala sam plodne dane prema kalendaru,a 19. Mi je bila ovulacija tada sam primjetila iscjedak nalik na sukrvicu što mi nije strano te se znalo nekoliko puta dogoditi. Inace su mi menstruacije neredovite,ali u zadnje vrijeme su se ustabilile s kašnjenjem eventualno dan. Spolne odnose nemam cesto vec 1-2 puta na mjesec. Moj problem je sljedeći: trebala sam dobiti ssda 3.9.,ali menstruacija je izostala,ono sto primjećujem je bijeli iscjedak vec zadnja 3 dana i imam blage grčeve. Ne vjerujem ni sama da je riječ o trudnoći,ali trazim Vaše misljenje. Jednako tako bih napomenula da sam zadnje vrijeme pod belikim stresom koji je rezultiralo i aneksioznim stanjima te napadajima panike zbog kojih sam pila lijekove za smirenje.
Unaprijed hvala na odgovoru i pomoci.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, lijekovi za smirenje mogu poremetiti ciklus i vjerojatno je to u pitanju. Ipak, za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

aşk11

Eto me nazad k Vama. Pustila sam jos par dana kako mi se menstruacija ne bi pojavila,ali nije. Ponavljam trebala je doci 3.9. ,ali nije do danas. Napravila sam jedan test jutros oko 11,on je bio negativan ali meni se cinilo da vidim neku liniju. Pa sam popila casu vode i 2 sata nakon napravila drugi koji je 100% bio negativan. Mislite li da bi mi trebao jos jedan test ili mogu isključiti 100% trudnocu te nedostatak menstruacije pripisati stresu i miješanju lijekova(Praxiten,Normabel,ayurvedski lijekovi)te losoj krvnoj slici? Hvala Vam jos jednom na pomoći

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na vrijeme proteklo od odnosa testovi su pouzdani.