Kontracepcija

Kasnjenje menstruacije

aşk11

Znači bez obzira što je od testa do testa proslo sat i pol vremena i u međuvremenu sam popila čašu vode nisam mogla razrijediti tan hCg hormon da mi ukaže krivi rezultat jer bi zbog činjenice koliko je od odnosa prošlo on se trebao očitovati?
Oprostite na gnjavaži.

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je. Rezultati su pouzdani.

Marina0114

Postovani,

znam da Vam se javljam na vise tema i da sam mozda naporna, ali ovo s kontracepcijom mi je sve jos novo. Pijem midiana tablete, i stvarno sam redovna s njima posto mi alarm zvoni kada trebam popit i nisam nijednu izostavila. Najvise sto sam kasnila je 15 minuta od vremena u koje uobicajeno pijem. Kada sam pocela s drugom kutijom tableta, moj partner i ja smo imali odnose s ejakulacijom, koji su se dogodili par dana nakon sto mi je zadnja menstruacija prosla (koja je bila 5.9.). Zadnji odnos s ejakulacijom smo imali dva dana prije nego sto sam pocela s placebo tabletama (26.9.). Danas cu popiti cetvrtu placebo tabletu a menstruaciju jos nisam dobila. Pod uzasnim sam stresom, a jajnici me bole otkad sam pocela s placebo tabletama kao kada trebam dobiti mestruaciju. Ne vidim po sebi nikakve znakove trudnoce, ali naravno, kada su takve situacije pocne se sa umisljanjem svega. Da li je normalno da menstuacija ovako kasni, a stomak me boli kao da cu dobiti? Prvenstveno smo prakticirali odnose s ejakulacijom posto sam procitala ovdje na forumu da nema ovulacije kada se piju tablete, a i ne bi to prakticirala da ja nisam tocna s uzimanjem tableta i stvarno sam pazila na to. No, buni me sto se spominju plodni i neplodni dani pa mi je to nabilo jos stresa. Znam da se ne bi trebala stresirat posto i to moze utjecati na kasnjenje menstruacije, ali ne mogu si jednostavno pomoci.

Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive nema ovulacije i zato nema plodnih dana. Menstruacije postaju oskudnije i kraće, a ponekad mogu i izostati. Budući da redovno uzimate tablete ne postoji mogućnost trudnoće.

zabrinuta18062020

postovani, rodila sam 18.6. te sam od tada imala 2 menstruacije. 10.8 i 4.9... Ne dojim. Jucer i prekjucer sam oajecala nadutost u trbuhu kao da cu dobiti menstruaciju ali do danas nema. danas ne osjecam ni simptome. Odnose sml imali ali nike ejakulirao u meni. postoji li mogucnost trudnoce ili je moguce da se ciklus jos nike ustabilio nakon poroda. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od poroda i činjenicu da ne dojite, ciklus se trebao stabilizitrati. Pričekajte još tjedan dana, pa ukoliko menstruacija ne nastupi, uradite test.

Em3456

Poštovani, posljednju menstruaciju imala sam 8.9. Inace dobim nakon 32 dana. Kasni mi vec nekoliko dana, imala sam spolne odnose ali nismo sigurni je li svrsio u mene, ali ako je bio je to mali sitni dio. Imala sam malo grceve, ali skoro svaki dan pojacan apetit. Jedno vrijeme imala sam kao proziran iscjedak, zatim kao zutkasti. Postoji li mogucnost trudnoce i kada da obavim test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u vrijeme oko očekivane menstruacija test je veoma pouzdan. Možete ga uraditi.

meka25

Postovani, kasni mi menstruacija 2 dana. Zadnja je bila 2.10., ali zadnje tri menstruacije mi tako kasne po 2 dana, ciklus mi je inace redovit, svako 26 dana, ali evo zadnja tri mjeseca svako 28. Imala sam nezasticen odnos 11.dan ciklusa i to su bili plodni dani, ali naravno partner nije svrsio te isto tako tjedan dana nakon. Brine me taj odnos u plodnim danima, sigurni smo da nije svrsio, ali postoji li mogucnost trudnoce s obzirom na predejakulat?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite test.

Marina0114

Poštovani,

zadnja menstruacija mi je bila 20.12., pijem Midiana tablete uredno, niti jednu nikada nisam propustila a najvise sto sam kasnila s tabletom je sat vremena. Menstruaciju inace dobijem na cetvrtoj placebo tableti, danas sam na cetvrtoj i imam bolove kao kada trebam dobiti no medjutim jos nisam.
Trebam napomenuti da mi je prije 3 godine dijagnosticirana hipertireoza i bila sam godinu dana bez ikakve terapije, no, prosli mjesec (taman kada je bila zadnja menstruacija) su mi nalazi ustanovili da mi hormoni stitnjace opet nisu dobri pa sam opet morala pocet s terapijom za stitnjacu.
Otkad pijem kontracepciju mi je bila uredna do sad, partner i ja prakticiramo odnos s ejakulacijom ali nije bilo nikakvih problema evo do sad. Zanima me da li moze biti da nisam dobila danas zbog toga sto mi stitnjaca opet divlja unatoc bolovima kao kada trebam dobiti ili da pocnem panicarit u vezi trudnoce?

Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje piju oralne kontraceptive uobičajeno je da krvarenja postaju oskudnija i kraće traju, a ponekad mogu i izostati.

PlatinumPerfection

Postovani doktore, zadnja menstruacija mi je bila 17.12. Ocekivala sam je ovaj mjesec oko 15/16.01 medutim nista. Od 20.12 do danas imam smedi iscjedak sa sukrvicom ali bas smedom. Trudnoca je iskljucena. Imam lagane grceve u donjem dijelu trbuha vec 10 ak dana kao da cu dobit menstruaciju ali nista. Dosada su mi svi ciklusi bili uredni, dan/dva razlike po 27-29 dana. Da li imate kakvu predodzbu sto bi ovo moglo biti i kada bi trebala ocekivati mjesecnicu? Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je došlo do kasnije ovulacije ili se radi o anovulatornom ciklusu. To se javlja zbog hormonske neravnoteže. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i terapije (Duphaston) kojom će se potaknuti krvarenje.

PlatinumPerfection

Postovani doktore, vezano za moj post o kasnjenju menstruacije i smedem 'pranju' - jucer me probudio srednji izljev, koji ugrusak i krv al je opet stalo navecer i danas opet nista, ni kap. A cijelo vrijeme imam lagane kao grceve. Mislite da je ovulacija zakasnila ili? Da li ce mi te tablete koje ste rekli odmah potaknuti krvarenje ili na kojem principu djeluju? Hvala na odgovoru.

PlatinumPerfection

I da, zaboravila sam napisat da sam danas pocela piti i caj od vrkute ( radi izazivanja menstruacije..) I kroz cijeli dan imam osjecaj blagih grceva kao da cu svaki cas dobit al nista samo ono vec opisano u prethodna dva posta. Da li mislite da je bolja opcija da pijem caj od vrkute ili uzmem taj Duphaston? Eto, ispricavam se ako sam oduzila happy Lijep pozdrav i hvala na odgovoru.

petoma93

Pozdrav,zadnja mjesečnica mi je bila 26.12 inace su mi ciklusi 30 do 33 dana,posto planiramo trudnocu odnosi su bili 10.i 12.01.ali nisam sigurna kad su mi točno ovulacijski dani bili i da li sam imala ovulaciju iako po kalendaru u kojeg biljezim navodno je te dane bila.simptomi prije ocekivane mjesecnice naleti vrucine (inace san zimogrozna),povecano znojenje, ucestalo mokrenje,vjetrovi svaki dan,lagano zatezanje,apetit nikad bolji, jedan dan neka mucnina ujutro,bol u ledima i kao da cu dobit al menstruacije nigdi.Jucer i danas odnosno 27. I 28.01 uraden test na trudnocu negativan.Da li postoji mogucnost da je prerano uraden test s obzirom na ne redovite menstruacije i da ovulacija nije bila kasnije mozda..ili bi vec trebao pokazati makar blijedu crticu.Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana PlatinumPerfection, ako je menstruacija počela, onda Duphaston nema više smisla. On se daje prije menstruacije da je potakne. Slobodno možete piti čaj od vrkute.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana petoma93, obzirom na datume kada ste imali odnose, test bi već pokazao trudnoću (da je do nje došlo). No kako u medicini ništa nije 100% sigurno, savjetujem da ponovite test za dva do tri dana ukoliko u međuvremenu ne nastupi menstruacija.

PlatinumPerfection

Postovani doktore, radi se o tome da ovo menstruacija nije. 10 dana smedi iscjedak i prekjucer malo krvi, doslovce 2 kapi i to je sve. Danas i jucer bez ikakvog iscjetka a menstruacija je trebala doc ima 2 tjedna. Jedino sta je konstantno su isprekidani grcevi u stomaku i onaj osjecaj 'kao da cu dobit' al nista.