Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

Martina14

Postovani,
zadnja mjesecnica dosla mi je 20.08 26.08 imala sam spolni odnos bez zastite...Postoji li mogucnost da sam ostala u dugom stanju iako decko nije svrsio u mene i postoji li mogucnost da mi kasni zbog stresa?Mjesecnica mi je trebala doci 20.09 ali jos nije...Napravila sam dva testa ali obadva su pokazala negativno.

Martina Zg

Poštovana, molim Vas za pomoć
Menstruaciju sam imala 28.07, a 8 dana nakon toga, 5.8 rizičan odnos kad je dečko djelomično svršio u mene.
Ja sam mada je bio tek 8 dan ciiklusa za svaki slučaj uzela hitnu kontracepciju nakon nekih 50h(a treba se uzeti u roku od 72h)
Krvarenje sam dobils 19.08, 4 dana ranije nego obično, no nije bilo oskudno i trajalo je 5 dana, pa sam to računala pod menstruaciju.
No problem je u tome što još uvijek nisam dobila menstruaciju u 9 mj,prije tjedan dana sam imala simptome kao da ću dobiti, i dapače uvjerena u to na 28 dan ciklusa sam imala seks bez zaštite. To je po svakoj mojoj logici trebao biti neplodan dan, ali me sada strah da se zbog hitne kontracepcije ovulacija pomaknula na kasnije, ili da je ovo prethodno bila lažna menga.
Nisam pametna, uopće nemam nikakih simptoma, što mi preporučate da uradim test ili je prerano?Inače imam redovne cikluse 28-30 dana
Hvala na pomoći

Natalija Beljo, dr. med.

Martina14 Sad je sigurno mjesečnica i došla

Martina Zg Ne mora doći točno na 28 dana može kasniti jer ste unjeli hormone tako da još pričekajte .

zz

dobar dan, htjela bih vas samo pitati dali je moguce ostati trudan ako samimala odnos sa zastitom, ali ne od samog pocetka?

Natalija Beljo, dr. med.

Na forumu ima dosta topica sa tom temem i objašnjenjima o preejekulatu i odnosu prije odnosa pa se ne bi ponavljala.