Kontracepcija

kontracepcija i povraćanje

nataša6

Hvala vam na odgovoru.
Evo,danas mi je treći dan nakon popijene zadnje pilule i imam samo vrlo slab smeđkast iscjedak,a već dva dana imam grčeve u trbuhu. Mogu li se simptomi trudnoće javiti tako rano?Tj. 10 dana nakon rizičnog odnosa? Možete li mi napisati koja je vjerojatnost da je došlo do trudnoće?

S poštovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna nikao, ne paničarite bez razloga.

bbs

poštovana,

u petak sam redovito popila svoju pilulu u pola 8 navečer i taj dan sam imala odnos oko ponoći. međutim, dva ili tri sata nakon toga sam povraćala obilno i to je trajalo cijelu noć, ali s obzirom da je bilo prošlo više od 2 sata nakon popijene pilule, nisam uzimala drugu s pretpostavkom da se prva već apsorbirala. jesam li dobro napravila i postoji li opravdan strah od trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupila. Ne brinite.

tihica2

Lijep pozdrav,

pijem kontracepcijske pilule več godinu dana,i ovu noc mi se dogodilo da sam umjesto u 10 sati popila u pola 1,i odma imala odnos a decko ejakulirao u mene. Zbog mucnice sam povratila u 1 sat ,znaci samo pola sata nakon popijene pilule i na savjet kolegice sam popila novu tabletu ujutro oko 11 sati. Radi se o tabletama axire 35 i tabletu koju sam povratila je bila osma. Dali trebam imati strah od trudnoce ili popiti tabletu za dan poslije ?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa dalje.Dodatna zaštita kroz tjedan dana.

Bramajoka

Pijem lindynette 20, sinoc mi je bila druga tableta u novom pakovanju, popila sam je oko 21, ali me je mucio zeludac pa sam oko 2 sata posle ponoci povratila. Da li treba dodatna zastita u narednom periodu ili se tableta apsorbovala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba, apsorbirala se.

Ingridic

Postovani,
Imam problem za koji nisam sigurna sto da mislim jer takva opcija ne pise u uputama za tablete, ali 45 min nakon popijene tablete dignula mi se kiselina iz zeludca te sam to refleksno ispljunula, nije bilo puno oko žlica tekucine ako trebam odrediti..
Mene brine dal sam u toj tekucini ispljunula i rastopljenu tabletu i kako postupiti?
Da li je kontraceptivni ucinak smanjen?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena jer niste povratila želučani sadržaj.

leptiric1

Dragi doktore,
molim Vas odgovor samo radi mog mira. Pijem yasmin već 7 god, 3. pilulu iz kutije trebala sam popiti u ponoć (tog dana sam imala odnos) a popila sam ju sljedeći dan u 10 ujutro. Nakon odprilike 2 sata sam povraćala. Mislaila sam da je dva sata dovoljno da se pilulica apsorbira pa sam 4. pilulu popila poslje ponoći. Pitanje je dal se tableta apsorbirala? i dal dugogodišnje pijenje tableta utječe na dulju zaštitu u ovakvim slučajevima? hvala, oprostite što ponavljam upit..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apsorbirala se.

dalija20

Postovani, pijem lindynette 20 svaki dan u 22 sata. Pri kraju sam pakiranja i jucer sam u noci izmedju 3 i pola 4 povracala. Nisam popila drugu pilulu i normalno sam danas popila novu u 22. Jesam li dobro postupila? Unaprijed hvala i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste postupili. Tableta se za to vrijeme apsorbirala.

breskva123

Poštovani,

trenutačno sam na 1. kutiji kontracepcijskih pilula Naelia. Na 16. dan uzimanja pilula sam 45 minuta nakon pijenja pilule povratila, te sam odmah popila još jednu pilulu. Nakon 3 sata i 50 minuta od uzimanja druge pilule sam dobila proljev (napomena: na internetu sam pronašla da je 2 sata dovoljno za apsorpciju tableta, no u uputama pilula piše do 4 sata). Idući dan sam normalno uzela iduću pilulu.

Jesam li dobro postupila i jesam li zaštićena u spolnim odnosima?

breskva123

Poštovani,

na 1. sam kutiji kontracepcijskih pilula Naelia. Na 16. dan uzimanja sam u roku 45 minuta od pijenja pilule povratila, te sam odmah uzela iduću pilulu. Nakon uzimanja druge pilule, za 3 sata i 50 minuta otprilike, sam imala proljev (napomena: na internetu sam pronašla da je apsorpcija tableta u pravilu 2 sata od uzimanja pilule, a u uputama od tableta piše do 4 sata). Idući dan sam uzela iduću pilulu u uobičajeno vrijeme.

Je li se ova druga tableta apsorbirala, jesam li dobro postupila i jesam li zaštićena u spolnim odnosima?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u tom vremenu tableta se uspjela apsorbirati i učinak kontracepcije ne bi trebao biti smanjen.

Kika2102

Poštovani, pijem Novynette redovito svakog dana u isto vrijeme. Danas sam uzela tabletu oko 17:00-30h, a u 20:00 sati sam povracala, ali samo shake od kupina, malina i jagoda, dok nije bilo nikakvih tragova kave koju sam pila netom prije uzete tablete. Mislite li da se tableta apsorbirala? Je li potrebna dodatna zastita ili nekakve druge mjere? Nakon ove kutije Novynetta(rijec je o predzadnjoj poluli, zadnja je sutra) planirala sam odgoditi mjesecnicu novim Novynettama zbog kupanja i godisnjeg, a nakon toga mi je ginekologica propisala Seasonique pa me zanima treba li neka pauza ili kako da postupim dalje? Hvala Vam!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s redovitim uzimanjem tableta i novom kutijom bez pauze ako želite odgoditi menstruaciju. Tableta se uspjela apsorbirati.

anamarija345

Poštovani, ovaj tjedan sam imala problema sa zelucem, tj 3 dana sam povracala oko 3-4 h nakon popijene tablete Logest , ali popila sam dodatnu odmah nakon povracanja i nakon toga se povracanje vise nije ponovilo. Inace pilule pijem 5 godina, a sad sam u 2. Tj. Uzimanja ovaj mjesec. Samo sam Vas htjela zamoliti da odgovorite dal mi je zastita smanjena. Vidjela sam da ste napisali da ako se popije dodatna tableta unutar 12 sati, zastita se ne bi trebala smanjiti. Tako zapravo pise i u uputama pa prema tome zakljucujem da je sve ok sa zastitom, ali ipak bih voljela cuti Vase misljenje jer se ipak radilo o povracanju vise puta. Oprostite na gnjavazi i unaprijed Vam hvala. Lijep pozdrav!