Kontracepcija

Lindynette 20

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost za trudnoću.

mc91

Poštovani, jučer sam zaboravila popiti tabletu, danas kad sam se sjetila odmah sam je popila, no prošlo je više od 12h. Kako u uputama piše ako prođe više od 12h da se treba koristiti zaštita idućih 7 dana i ako u pakovanju ima manje od 7 tableta da se ne radi pauza od 8 dana, već da se po završetku starog pakovanja počne odmah sa novim, meni su ostale još 3 tablete. Zanima me sljedeće, kako bi odmah trebala početi sa novim pakovanjem, hoće li nakon ovih 7 dana dodatne zaštite zbog zaboravljene tablete dalje vrijediti zaštita samo pijenjem pilula? Hvala unaprijed!

anamarijajr52

Izrazenija mi je vena na nogi uz povremene bolove prilikom hodanja ili duzeg stajanja te je vrlo malo bolna na dodir, ali se ipak osjeti.Sto uraditi?pijem Lindynette 20

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mc91, nastavite s tabletama bez pauze. Tijekom 7 dana koristite dodatnu zaštitu, a nakon toga ste zaštićeni kontracepcijskim tabletama koje uzimate.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za anamarijajr52, savjetujem pregled vaskularnog kirurga.

anamarijajr52

Postovani,prijateljica je trenutno na cetvrtoj kutiji Lindynette 20 i ptimjetila je da joj se u zadnja dva tjedna kosa stanjila,ispadne joj oko 10-15 vlasi dnevno, ima dugu kosu do sredine leđa i bila je gusta,a sad je laksa i tanja,njezina doktorica opce prakse tvrdi da su uzrok kontracepcijske tablete, a kod ginekologa ide za par dana...Da li su tablete krive za to i koje pretrage bi bilo pametno uciniti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neka učini analizu spolnih hormona. Tablete nisu uzrok ispadanja kose.

iperic244

Poštovani, pijem Lindynette 20 skoro 3 godine. Jako mi je oslabio imunitet, stoga sam u ljekarni uzela Imunoglukan P4H kapsule na preporuku djelatnice kao dodatak prehrani. U uputstvima piše da 1 imunoglukan kapsula od 100 mg sadrži: vitamin C 60 mg, cink 9mg. Zanima me dali imunoglukan ikako umanjuje djelovanje Lindynetta? Nisam sigurna, pa bolje da pitam happy Unaprijed se zahvaljujem! Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imunoglukan ne umanjuje djelotvornost kontracepcije.

J123

Postovani, pila sam tablete 7 mjeseci, prvenstveno zbog jako bolnih menstruacija, ali sam platila cijenu time sto sam dobila oko 10 kilograma. Uglavnom, zadnjih mjesec dana nisam pila lindynette, htjela sam vidjeti hoce mi i dalje biti bolne menstruacije ili se to uspjelo popraviti, medjutim menstruacija je pocela i umirem od bolova.. zanima me koliko dugo treba trajati ‘prekid’ kod pijenja tableta? Naisla sam na svakakve informacije pa vise nisam sigurna ni u sto. Moj ginekolog mi se ne javlja a eto poprilicno je hitno.
Hvala i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za trajanje prekida nema pravila. Možete ponovno početi uzimati tablete ukoliko to želite.

njuska55

Postovani,
Pila sam Lindynette 20 OHK dvije godine te sam zbog glavobolja morala prestati s uporabom te imam jedan upit u vezi menstrualnog ciklusa nakon uzimanja navedenih tableta. Naime prestala sam ih uzimati prije nekih mjesec i pol (mozda malo vise) i u tom razdoblju sam imala menstruaciju. Ciklus mi je trajao 24 dana, s tim da mi je prije pocetka uzimanja OHK ciklus uvijek trajao 28 dana. Mene zanima da li ce mi se ciklus vratiti na stanje kakvo je bilo prije pocetka uzimanja pilula ili postoji mogucnost da ce on sada trajati 24 dana?
Unaprijed hvala na odgovoru i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta potrebno je neko vrijeme dok se ciklus ne stabilizira. Većini žena se regulira unutar 2 mjeseca. Pravilo koje vrijedi za žene koje prestanu s uzimanjem kontracepcijskih tableta jest da će menstruacijski ciklus unutar 6 mjeseci postati onakav kakav je bio prije uzimanja tableta.

njuska55

Postovani,
Hvala vam na odgovoru. Imam jos jedan upit u vezi uzimanja Lindynette 20 OHK. Naime, kako sam napomenula, pila sam ih ddvije godine. Nisam imala nikakve nuspojave, tokom uzimanja menstruacije su mi bile redovne, osjecala sam se ok.
Nakon dvije godine uzimanja imala sam migrenu s aurom (u vidu svjetlaca pred jednim okom, suzenog vidnog polja), ta migrena je traja cijeli dan. Nikad prije nisam imala takvu migrenu. Dosta sam se bila uplasila zbig toga. Moja ginekologica mi nije nista savjetovala iako sam ju upoznala sa situacijom. U uputama koje dodju sa OhK pise da se u slucaju pojave migrene s aurom odmah mora prestat s uzimanjem. Ja sam tako prestala uzimati Lindynette 20 te se nakon toga migrena vise nije javila. Zanima me da li mogu nastaviti s uzimanjem OHK, trebaju li mi
Mozda neke druge tablete i koje vrijeme treba proci nakon uzimanja pauze od kontracepcijskih pilula? Da li je rizik od tromboze veci kod drugog uzkmanja OHK?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste napravili što ste prestali uzimati tablete. Savjetujem da se javite neurologu radi obrade, te u dogovoru s njim i ginekologom eventualno nastavite s kontracepcijom. Ne postoji nikakvo određeno vrijeme pauze od uzimanja tableta, niti se rizik od tromboze povećava s ponovnim uzimanjem. Svakako prije toga učinite neurološku obradu.

njuska55

Postovani, hvala vam jos jednom na odgovoru,
Moja ginekologica mi je savjetovala da jednostavno nastavim s uzimanjem pilula nakon sto se pojavila ta migrena i da prestanem s uzimanjem ukoliko se ona opet pojavi. Ja sam ipak napravila po svome i prestala uzimati pilule.
Koje je vase misljenje? Da li bi mi preporucili opet uzimanje pilula? I koju vrstu kontracepcije mi mozete preporuciti obzirom da mi partner ima velikih problema sa koristenjem prezervativa (jednostavno se desi da penis ne funkcionira s tim, ne znam kako bi se drugacije izrazila). Da li postoji neka vrsta kontracepcije koja bi mi odgovarala uzevsi to s partnerom u obzir? Inace, imam 25 godina i nemam nikakve bolesti niti u obiteljskoj anamnezi niti osobno.
Osim toga, zanima me da li je normalno sto mi se javljaju povremeni obolovi u jajnicima, u vidu nekakvih blagih “probadanja”, ponekad s lijeve, a ponekad s desne strane.
Ovo mi je drugi ciklus nakon prestanka uzimanja kontracepcije pa me zanima da li mogu ocekivati neka stanja i promjene uslijed prestanka uzimanja OHK?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka uzimanja kontracepcije dolazi do ovulacije što možete osjetiti kao probadanje u jajnicima u sredini ciklusa. Možete nastaviti s peroralnom kontaracepcijom, ali preporučam da učinite neurološku obradu da se ustanovi uzrok migrene. Pogotovo ako bi se ona ponavljala. Obzirom na dob peroralna kontracepcija je izbor za Vas. Spirala nije preporučljiva u žena mlađih od 35 godina.

Majanlyg

Poštovani,
pijem Lindynette 20, trenutno sam na 20 tableti, imam još jednu pa stanka od 7 dana. Dobila sam antibiotik Clavius, amoksicilin,klavulonska kiselina 875mg+125mg, 10 dana. Zanima me da li ovaj antibiotik umanjuje djelovanje kontracepcijskih tableta i ako da koliko dugo to traje?
Hvala

njuska55

Postovani,
Hvala vam na prethodnom odgovoru.
Imam opet upit u vezi menstrualnog ciklusa nakon uzimanja Lindynette 20 OHK. Naime, kako sad danas dobila drugu mjesecnicu nakon uzimanja Lindynette 20 u periodu od dvije godine, htjela sam vas pitati, da li mogu nekako znati, odnosno izracunati u koje vrijeme dolazi do ovulacije. Prvi ciklus nakon uzimanja pauze trajao je 23, a ovaj drugi 24 dana (danas mi je 25 dan i dobila sam menstruaciju). Kako mogu izracunati kad mi je bila prethodna ovulacija i kada mogu ocekivati sljedecu.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Cpu

Poštovani,
pijem Lindynette pilule 4 mjeseca. Trenutno sam na 5. tableti iz kutije a danas mi je postavljena dijagnoza infekcije urinarnog trakta, pa sam prema tome dobila terapiju antibiotikom Urifos. Zanima me ima li antibiotik Urifos kakav utjecaj na djelotvornost kontracepcijskib pilula? Trebam li koristiti dodatnu zaštitu zbog istog?

Nazad
1 ... 69 70 71 72 73 74 ... 77
Naprijed