Kontracepcija

Lindynette 20

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jednostavno jedan ciklus popijte samo 20 tableta (izostavite 21. i nastavite s 7-dnevnom pauzom). Skratit ćete ciklus za jedan dan, a zaštita neće biti umanjena.

Emily5

Ok, htjela sam samo provjeriti i biti sigurna jer znam da određeni
antibiotici umanjuju djelovanje kontr.tableta.
Hvala Vam još jednom na odgovoru, lijepi pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav

Cpu

Poštovani,
koristim Lindynette 20 već 10. mjesec potpuno redovito, a to znači da mi se nikada nije dogodilo da zaboravim popiti pilulu. Ciklus mi je, stoga, također redovit. Sada sam na trećem tjednu ove kutije, no jučer sam nakon spolnog odnosa imala kratko ali ne tako oskudno krvarenje. Mislim da je krvarenje lagano počelo već i prije jer sam kasnije primjetila fleku na gacicama. Danas je to krvarenje potpuno prestalo. Napominjem da sam redovito popila svaku tabletu. Radi li se možda samo o probojnom krvarenju ili bih trebala posjetiti svog ginekologa?

ivana1805

Poštovana,

prošli sam mjesec nastavila piti Linynette bez pauze zbog vjenčanja,a sada bih to ponovila zbog odlaska na more. He li taj postupak opasan? Dakle,dva puta za redom bih preskocila pauzu od 7 dana.
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Cpu, ako je krvarenje nastupilo nakon odnosa, moguće da se radilo o kontaktnom krvarenju zbog mehaničkog djelovanja na sluznicu. Ukoliko bi se to ponavljalo javite se liječniku.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivana, možete na taj način odgoditi menstruaciju, ali su moguća probojna krvarenja.

Emily5

Poštovani, imam jedno pitanje...pijem Lyndinette 20 isključivo radi zaštite od neželjene trudnoće pa me zanima da li vitamin C, točnije ESTER C vitamin utječe na smanjeno djelovanje kontr.tableta?! Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vitamin C ne utječe na djelotvornost pilula.

Emily5

Hvala Vam, pitala sam za Ester C, ali pretp.da je to onda isto kao i običan C vit.

Ivo Balenović, dr. med.

To je ista stvar.

Zabrinuta456

Postovani,

Pijem lindynette 20 vec 5 mjeseci.
Jucer sam popila 5tu tabletu iz blistera u 9 sati navecer te nakon toga imala spolni odnos,danas sam u 1 sat (nakon vise od 14 sati od popijene tablete) imala proljev jedan put i nakon toga nista vise. Nisam popila dodatnu tabletu jer je proslo vise od 4 sata. Nadam se da sam postupila ispravno. U uputama pise da se za vrijeme povracanja i proljeva koristi dodatna zaštita? Da li je to potrebno s obzirom da je proslo 4 sata i da se tableta razgradila? Mogu li imati odnose bez dodatne zastite?

Jos me zanima kako alkohol utjece na spomenute tablete?
Izlazim 3 puta mjesečno i tada bas popijem ali nikad uz povracanje..nista vise od toga,je li to u redu?

Molim vas odgovor
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pravilno ste postupili. Zaštita se nije smanjila. Pokušavajte izbjegavati alkohol iako umjerena konzumacija ne utječe na učinkovitost tableta.

Nike_01

Pozdrav,

Pijem lindynette 30, na drugoj sam kutiji. Zbog trenutnih okolnosti odgovaralo bi mi da mi menstruacija dođe 2 dana ranije. Smijem li preskočiti zadnje dvije pilule u paketu i da li mi je zaštita u tm slučaju smanjena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete preskočiti zadnje dvije pilule, zaštita se neće smanjiti.

blondie123

Postovani,
pijem Lindynette 20 vec neko vrijeme i uobicajno ih pijem u 20h no zaboravila sam popiti jednu pilulu iz prvoga tjedna. Mislim da se radi o 3. piluli. Popila sam ju odmah iduci dan oko 11 sata i taj dan klasicno novu navecer u 20 h. Nezasticeni spolni odnos imala sam 9. dan od pocetka tog pakiranja pa me zanima kolika je sansa za trudnocu i imam li razloga za brigu zbog ove jedne zaboravljene pilule. Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Emily5

Poštovani, redovito pijem lindynette 20, isključivo radi zaštite od neželjene trudnoće. I tako već 4 godine...ovaj mj.mi je uranila menstruacija, i traje 2 dana duže nego inače(došla je kao i inače u pauzi od tjedan dana!), ali zanima me koji bi mogao biti uzrok tome?? Inače mi menstr.dođe 4.dan pauze i traje 2dana,a sad je došla 2.dan pauze i traje već 4dana? Jesam li zaštićena i da li da normalno nastavim s novim blisterom 8.dan?? Hvala puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normalno nastavite s novim blisterom. Zaštita nije umanjena. Krvarenja ne moraju uvijek dolaziti u isto vrijeme i biti istog intenziteta. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive ponekad se mogu javiti probojna krvarenja, ali se može dogoditi i izostanak menstruacije.

Emily5

To sam i mislila, ali sam htjela svejedno provjeriti. Hvala Vam puno na odgovoru i sve najbolje želim, lp!