Kontracepcija

logest zaboravljena pilula

anitadz

Poštovanje,
pijem Logest pilule već drugi mjesec i jako sam se dobro priviknula na njih. Kod drugog pakiranja zaboravila sam uzeti 14.tabletu, 15. sam popila redovno, a 16. i 17. sam popila zajedno 16. dan nakon što sam vidjela da sam počela krvariti to jutro. Dakle, 2 pilule sam popila ne sljedeći dan, nego dan nakon toga (16.), a zatim nastavila piti normalno (ostale mi još 3 tablete). U utorak bih trebala napraviti sedmodnevnu pauzu ili započeti novo pakiranje? Obzirom da sada već 2. dan krvarim, je li to menstruacija? Jesam li zaštićena od trudnoće? Je li normalno početi krvariti zbog zaboravljene pilule? Je li bolje odmah u utorak započeti s novim pakiranjem (tj. nema posljedica ako izostane menstruacija odnosno sedmodnevna stanka)? Ako započnem u utorak s novim pakiranjem, hoće li krvarenje prestati? (sad izgleda kao menstruacija-dakle krvarenje, ne iscjedak)...I ako ne prestane, kako ga zaustaviti?
Unaprijed zahvaljujem

Nataša Šemnički, dr. med.

anitadz ,

obzirom da je započeo smeđkasti iscjedak napravite uobičajenu pauzu od 7 dana i nastavite piti slijedeću kutiju te se do tada dodatno štitte kondomo.

L.P.

anitadz

Mislim da me niste razumjeli
Nastavila sam dalje piti pilule i imam još 2 za popiti, iako već treći dan krvarim kao da je menga. Nakon vašeg odgovora sam zbunjena totalno. Je li trebam piti te 2 preostale tablete? Ako ih popijem, je li nakon njih trebam odmah započeti s novom kutijom bez sedmodnevne pauze ili napraviti ipak tu pauzu? I zanima me kako zaustaviti krvarenje ukoliko ne prestane obzirom da sam takva iskustva imala s yazom (iako je logest drugačiji i bolji od yaza i nisam krvarila dok nisam propustila pilulu)
Pozdrav, bila sam vaša pacijentica prije nego ste prešli na novo radno mjesto happy

Nataša Šemnički, dr. med.

anitadz ,

lijepi pozdrav : - )
Kao što sam Vam preporučila prestanite piti i započnite 7 dana pauze kako bih smo omogućili nesmetano potpuno ljuštenje sluznice.
Krvarenje bi trebalo prestati najkasnije sa započinjanjem nove kutije Logesta čiji je gestegen jači od Yazovog i preporuča se kod ovakvih problema.
U slučaju da ne prestane svakako se javite svom ginekologu.
Do tada se dodatno štitite kondomom.
Ako pušite smanjite broj cigareta i uz folnu kis dodajte i C vit.

L.P.

ivon_dj

Poštovani, trebam vasu pomoć...
pijem Logest vec 6 mjeseci, nisam imala nikakvih problema i uvijek sam pila na vrijeme, međutim prije dva dana primjetila sam da imam jednu tableticu viška.. i neznam kada tocno sam ju preskocila popiti.. Nisam znala sta da radim pa sam samo nastavila piti sljedece. nju nisam popila.. a sljedeće jutro primjetila sam krvarenje.. trebam li prestati piti ? ili popiti i tu zaboravljenu? i kolike su šanse da sam trudna?
puno hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko vam je još pilula ostalo? Ako je ostalo nekoliko onda završite blister i ne radite pauzu neg odmah krenite s novim blisterom dalje.

ivon_dj

ostalo mi je 5 tableta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda odgovor vrijedi. Preskačete pauzu.

ivon_dj

hvala vam puno, LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ivon_dj

Poštovani, evo mene opet s novim pitanjem happy dakle poslušala sam vaš savjet i nastavila sam piti novi blister logesta kako smo se dogovorili, bez 7dnevne pauze, međutim otkako sam počela krvariti zbog jedne zaboravljene pilule što sam navela u prošlom postu, to krvarenje i dalje traje.. nije obilno nekad je i više smeđe nego crveno ali nikako da prestane, je li to normalno? hvala vam unaprijed !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Nastavite dalje s uzimanjem.

marija369

Poštovani, zaboravila sam popiti 6. logest tabletu iz blistera, popila sam ju danas zajedno sa sedmom kada sam to primjetila.. Nadalje, moja zabrinutost slijedi iz toga da sam jučer ujutro imala nezaštićeni spolni odnos kod kojeg je dečko ejakulirao u rodnicu.. Inače redovno pijem i nije mi se dogodila ovakva situacija jos. Uzimam tablete sada 4. mjesec. Imam li razloga za brigu i što napraviti ?? Nadam se brzom odgovoru.. Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem uz dodatnu zaštitu kroz sedam dana.

lacoste5

Postovani , preskočila sam dvije pilule logest točnije 16. I 17. tabletu. Danas nakon dva dana bez pilule počela sam krvariti. Večeras ponovno uzimam pilulu na vrijeme. Odnose nisam imala dva tjedna. Kako da nastavim sa uzimanjem pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Započnite nakon sedam dana novi blister. Preostale iz ovog blistera bacite.

lana023

Poštovanje, pijem logest tablete već 3 godine i jučer mi se dogodilo da sam zaboravila popiti tabletu...naime u ponedjeljak 21.7. započela sam novi blister a sinoć 23.7. zaboravila sam popiti tabletu te sam imala spolni odnos, tabletu sam popila jutros 14 sati nakon predviđenog vremena. Jako sam zabrinuta molim Vas pomozite mi, što da činim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana dodatne zaštite.

Zečurka

Poštovani,

pijem Logest od svibnja, prije toga nikad nisam koristila oralnu kontracepciju. Dosad sam uglavnom uzimala na vrijeme, no ovaj sam put zaboravila uzeti prvu pilulu iz novog pakiranja. Trebala sam je uzeti jučer, 18.8. nakon sedmodnevne pauze, ali sam zaboravila kupiti novo pakiranje. Mogu li sutradan uzeti propuštenu (proći će nešto manje od 12 sati kad je uzmem) + sljedeću u uobičajeno vrijeme i koliko će dana biti potrebna dodatna zaštita?

Usput još jedno pitanje. Pušač sam i imam 27 godina. Pušim dosta (više od 20 cigareta na dan). Jasno mi je da bih u svakom slučaju morala prestati ili barem smanjiti, nevezano uz kontracepciju, no zanima me rizik vezan konkretno uz oralnu kontracepciju. Moj me ginekolog prilikom prepisivanja Logesta nije pitao pušim li, a nisam ni napravila nikakve pretrage prije početka uzimanja, dogovorili smo se da ću ih napraviti nakon nekoliko mjeseci, što je za otprilike mjesec dana. Naime, osjećam trnce i lagane bolove u ruci na kojoj i inače imam zadebljanu venu kao posljedicu anestezije otprije nekoliko mjeseci. Moguće je da je uzrok tomu što puno vremena provodim za kompjutorom, ali mi pada na pamet i mogućnost tromboze. Trebam li se zabrinuti?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postupite tako kao što ste napisali. Pušenje je relativna kontraindikacija za uzimanje pilula.
Svakako se konzultirajte sa svojim ginekologom.