Kontracepcija

logest zaboravljena pilula

Lenaaa_01

Poštovani, pijem logest već nekoliko godina i jučer mi se prvi puta dogodilo da sam zaboravila popiti tabletu. Naime, u nedjelju u 21h sam po redovnom vremenu popila 17.pilulu, a kasnije te večeri sam imala odnos.(no bez ejakulacije) Dan kasnije sam zaboravila popiti pilulu pa sam ju popila zajedno s onom za utorak. Jesam li ispravno postupila? Trebam li sljedeću kutiju nastaviti piti bez stanke ili mogu bez problema napraviti uobičajenu stanku od 7 dana? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ispravno ste postupili. Ne radite pauzu sedam dana neg nastavljate dalje s novim blisterom.

xy1992

Poštovani,
pijem logest tablete već dvije i pol godine. 14.8 sam započela s novim pakiranjem u uobičajeno vrijeme(19.00h) no 17.8. sam zaboravila popiti četvrtu tabletu, te sam ju popila 18.8.ujutro u 10 sati te nakon toga normalno nastavila piti tablete, spolni odnos imala sam dan prije zaboravljene tablete, je li trudnoća moguća i trebam li koristiti dodatnu zaštitu idućih sedam dana?? unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji ali je jako mala. Dalje sedam dana dodatne zaštite.

marija.mati

Poštovani,

Zaboravila sam popiti prvu tabletu iz novog pakiranja u nedjelju, prvu sam popila u ponedjeljak, odnos sam imala isti dan kada sam popila prvu tabletu. Bi li trebala popiti i onu koju sam zaboravila ili jedan dan duze pauze neće utjecati, ima li sanse za trudnoćom?

Nadam se brzom odgovoru, hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Nastavite dalje svakodnevno po jednu. Zaštita je održana.

mery1

poštovani
zadnja menstruacija mi je bila 19.03. pocela sam piti novo pakovanje i zaboravila popiti tbl broj 3(jucer) popila sam ju nakon 14 sati zakasnjenja(danas) . imala sam spolne odnose prije zaboravljene tablete i na dan kad sam ju zaboravila . zanima me mogućnost trudnoće ? da li da popijem tbl za dan poslije ? i ako je popijem kako nataviti s pakiranjem ?? hvala (jako sam nestrpljiva pa vas molim sto prijem odgovoru)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće i ne treba pilula za dan poslije.

menemo

Po preporuci ginekologa sam počela piti logest prvi put na prvi dan ciklusa, međutim zbog jake glavobolje, mučnine i razdražljivosti sam odustala odmah nakon druge tablete. Drugi dan uzimanja pilule prestalo je krvarenje, a dva dana nakon prestanka pojavilo se obilnije krvarenje koje me preplašilo. Je li to menstruacija, hoće li krvarenje prestati ubrzo i hoće li mnogo poremetiti ciklus obzirom na to da su u pitanju samo dvije tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Pštovana, zbog uzimanja tableta ciklus se malo poremetio. Nema razloga za brigu jer će se regulirati

Ptica_zu

Poštovani,
Pre dva dana sam zaboravila uzeti 5-tu pilulu. Prošlo je 24h od toga jer sam tek na vreme za sledeću videla da nisam uzela tu 5-tu. Popila sam sledeću samo jednu u predvidjeno vreme i legla da spavam. Jutros oko 10 sam imala menstrualne bolove, da bi popodne dobila skroz slabo krvarenje. Da li da nastavim i dalje da pijem i da sada popijem dve, ili jednu? I pošto ih pijem evo sada će 6-ti mesec,treba li otići na kontrolu ili se ide posle godinu dana korišćenja? Inače imam 26 god i nisam pušač. Hvala vam unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Došlo je do probojnog krvarenja zbog propuštene tablete. Tijekom idućih 7 dana preporučam dodatnu zaštitu. Ako ste imali odnos u prethodnih 7 dana postoji mogućnost trudnoće.

AM5034

Poštovani, u petak 4.10. zaboravila sam popiti pilulu što inače činim oko 19:30. To sam primijetila danas, 6.10., oko podneva. S obzirom da je ovo 3. tjedan tableta u uputama stoji kako trebam prestati piti tablete te napraviti pauzu ne dulju od tjedan dana ukljucujuci dan propustene tablete pa zapoceti novu kutiju. Kada da zapocnem piti novo pakiranje? Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravite sedmodnevnu pauzu, pa počnite s novom kutijom.