Kontracepcija

Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to krvarenje je posljedica tablete.

Tabita

Posgovani

Pilulu ellaOne sam popila 01.05. nakon sto smo primjetili da je prezervativ nakon zavrsetka pukao i sadrzaj se razlio .Popila sam je odmah nakon 4 h od odnosa isti dan.
Zadnja menustruacija je bila 21.04.

Ocekivana, kroz upustva koja sam citala da kasni 7 dana ,medjutim meni se " poklapa" sa mojom uranila ili imitira menustruaciju ?
Dva dana jucer i danas blagoo rozo krvarenje ,nervoza , proljevi ,nadutost , akne ( inace karakteristike pms-a ). Moj ciklus ovako pocinje danima isto ali je obilan i bolan a sad nije.
Da li je ovo krvarenje koje je trebalo od pilule se desit ili normalna menustruacija ?

Kad da ocekujem narednu normalnu ?
Kakve su sanse za trudnocu ?
Hvala Vam
L.p.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o normalnoj menstruaciji. Iduća bi trebala nastupiti u uobičajenom periodu (ako je do sada dolazila na 28 dana, tako će i nastaviti)

Pozdrav.
Ja i decko imali smo spolni odnos 25.08,kad su meni bili plodni dani. Decko je koristio zastitu i mislim da nije ejakulirao i ako je vjv u malim količinama. Mući nas to sto se na kondomu pojavila neka bijela tekućina i decko je pretpostavio da je kondom pukao jer nije dobro istisnuo zrak s vrha. Nakon 2 dana popila sam tabletu za dan poslije(27.08). Menstrualni ciklus inace mi zapocinje 16. i uvijek na vrijeme. Sad sam jako zabrinuta jer kasni vec 5 dana bole me grudi, mucnine problemi s mjeruhrom itd. Jako sam zabrinuta da li je moglo doci do trudnoce i to sto kasni vec 5 dana. Bila bi jako zahvalna na odgovoru LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilula za dan poslije često poremeti ciklus, i vjerojatno je to uzrok kašnjenja. Ipak, za svaki slučaj savjetujem da uradite test na trudnoću.

Pozdrav evo test je negativan Ali kasni vec 7 dana. I dalje sam zabrinuta šta treba dalje.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti. Ako menstruacija ne bi nastupila u idućih tjedan dana javite se liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

Lotus123

Poštovani!
6 dana nakon zadnje mjesečnice, odnosno 5.4. imala sam spolni odnos sa dečkom bez zaštite, ejakulirao je ali ne u mene. Dan nakon odnosno oko 36h kasnije(nisam bila u mogucnosti prije) popila sam Escapelle tabletu, 7 dana nakon što sam popila tabletu počela sam osjećati lagane bolove u donjem predjelu stomaka i taj isti dan se pojavio smeđi iscjedak slično kao pred mjesečnicu i nakon toga prelazio je u crvenkasti kao za vrijeme mjesečnice međutim, nije obilno kao mjesečnica i nakon mokrenja nekad bude, nekad ne, sljedeću mjesečnicu trebala sam dobiti 23.4. , pa me sada zanima je li taj iscjedak/krvarenje od tablete i je li moguća trudnoća, ako nije ejakulirao u mene i mogu li očekivati mjesečnicu 23. kada sam ju po pravilu trebala dobiti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, taj iscjedak je najvjerojatnije bilo ovulacijsko krvarenje. Tabletu ste uzeli na vrijeme. Pričekajte menstruaciju.