Kontracepcija

Mgućnost trudnoće uz kontracepciju

sonjajo12

Pozdrav. Danas je 4. dan kako pijem Dianne, zanima me pošto sam počela da ih pijem 5. dan ciklusa da li je 11 dana pijenja tableta sigurna zaštita. Da ubližim..Ne planiram spolne odnose do 25. a to će biti 11 dan od kako ih pijem. Da li je potrebna dodatna zaštita još par dana ili ne?
I da li su Dianne dovoljna zastita jer ih ja koristim iskljucivo kao kontraceptiv. Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Diane su dovoljna zaštita, a 11. dan nakon početka uzimanja djelotvornost je potpuna.

zabrinuta55555

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete Zoely godinu dana, pila sam antibiotik Amoksicilin te mi ovaj mjesec kasni mjesečnica.. Sljedeću mjesečnicu trebam dobiti za 5 dana, stalno moram mokriti i boli me mjehur prilikom spolnog odnosa već tjedan dana. Imam redovite spolne odnose, ponekad bez prezervativa ali samo prvih par minuta.
Trebam li se brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da koristite oralnu kontracepciju ne postoji mogućnost trudnoće. Amoksicilin ne utječe na djelotvornost zaštite.

Dafne099

Poštovani,
Pijem kontracepcijske pilule vec par mjeseci, redovno ujutro, no ovaj mjesec mi se dogodio problemcic, stoga nisam sigurna dali je moguca trudnoca. U prvom tjednu blistera sam bila i 4. dan sam povratila 3 sata nakon popijene tablete, nažalost nisam nadoknadila povracenu tabletu nego sam nastavila normalno piti. Nakon cetiri dana sam imala snosaj i popila sam ellaone odmah nakon snosaja i idalje nastavila normalno piti kontracepciju, no u meduvremenu sam saznala da u prvom tjednu bude problema s pilulana ako nije popijena il povracena a imala sam snosaj tri dana prije povracanja, dali postoji mogucnost trudnoce jer spermiji zive unutar odredeni period. No mene zanima isto dali je moguce ako sam imala snosaj 3 dana prije povracene pilule iako je bio prvi tjedan blistera i s obzirom da se dogodila mogucnost nakon sta sam je povratila da se oplodi, cetiri dana nakon sam popila ellaone, u kojoj pise da djeluje 5 dana nakon snosaja?
Ugodan dan Vam zelim i hvala na paznji!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za tri sata pilula se uspjela apsorbirati. Čak i da se propusti jedna tableta, mogućnost ovulacije/oplodnje je samo teoretska. Nije bilo potrebe za EllaOne. Nema razloga za brigu.

majiiicaa

Zdravo, sinoc sam popila pilulu za ponedjeljak, međutim i posljednje pilula iz blistera je u ponedjeljak i greskom sam popila tu za taj ponedjeljak i to sam tek veceras vidjela i popila sam normalno za utorak, pa sam mislila da mogu popiti ovu prethodnu posljednji dan. Da li sam napravila veliku gresku i postoji li mogucnost smanjene zastite?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ništa se neće desiti, zaštita se neće umanjiti.

A.d.c.v.c

Postovani, pijem adexu vec 2ipo godine. 17.09. sam imala zadnju menstruaciju. 29.09 i 01.10 sam uvecer imala povracenje i proljev. Jeli moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod proljeva i povraćanja postoji mogućnost da se tableta ne apsorbira u potpunosti i tako umanji kontracepcijski učinak. Smanjena apsorpcija je moguća samo ukoliko povraćanje/proljev nastupe unutar četiri sata od uzimanja tablete.

kikky9

Pozdrav.
Danas na 24. Dan ružičastih Yaz tableta, popila sam još jednu dodatnu iz rezervnog blistera. Dakle dvije.
Od sutra sam na bijelim placebo tabletama.
Molim Vas za odgovor: trebam li kratiti ciklus točnije pauzu zbog tablete viska zadnji dan ili mogu normalno 4 dana biti na bijelim tabletama?

HVALA NAJLJEPŠA.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta (4 placebo). Ništa se neće dogoditi obzirom da ste uzeli tabletu viška.