Kontracepcija

Mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teoretska Teško da je ostalo spermija sposobnih za oplodnju.

Anđelabu

Dr opet ja, nažalost.Četvrta mens kasnila mi dva dana, samo drugi dan je bilo mnogo i posle samo mi prljalo i tako trajalo sedmicu. Jel znate mozda koji je razlog ako vjerujete da ne moze doc do trudnoce na onaj nacin? Stvarno nikad prije mi nije tako bilo, posle te situacije promijenilo se. Bas se brinem. hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Ponekad blaga hormonska neravnoteža uzrokovana npr. stresom može poremetiti menstruaciju.

Pozdrav!
Imala sam prvi put odnos s deckom, no to se dogodilo zadnji dan plodnih dana. Koristili smo kondom, a on nije pukao prilikom ejakulacije koja se dogodila u meni. Postoji li mogućnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

MinervaBB

Pozdrav,
Prošle godine u 6.mjesecu sam započela sa tabletama Zoely, nakon čega su iste povukli sa našega tržišta i u 11. mjesecu iste godine započela sam sa Qlair-om. Sa njima sam prezadovoljna i nemam nuspojava. Međutim u 3. mjesecu ove godine sam dobila zadnju menstruaciju. Ginekologica je rekla da je normalno, ali da trebam napraviti uzv. Nakon duljeg vremenskog perioda sam imala seksualni odnos sa snošajem na 8. tableti. Pilule uvijek pijem redovito, nikada nisam kasnila. Noćas na 15. tableti sam uočila smećkasti iscjedak koji je minimalan, nemam bolova ni ikakvih simptoma. Da li je to normalno? Obzirom da mengu nisam dobila posljednja 3 mjeseca?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u oko 15% korisnica može doći do amenoreje (izostanka menstruacije), a moguća nuspojava je i probojno (točkasto) krvarenje, što se kod Vas vjerojatno dogodilo. Nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Savjetujem uzv pregled.

zabrinutam55

Postovani,
Ovaj mjesec sam pocela piti sesanoique tablete, jer mi yaz nisu pasale. Menstruacija mi se preskocila jer sam odmah s aktivnih tableta yaza pocela piti seasonique. Ali naime pred krsj drugog tjedna tableta sam dobila jake bolove u grudima i osjetljive su. Dali je to moguci simptom jer koristim nove tablete ili ima nekog razloga za brigu o trudnoci posto ni mjesecnicu nisam imala? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je moguća nuspojava tableta. Normalno da niste dobili menstruaciju jer ste odmah nakon aktivnih tableta Yaz-a započeli s novim kontracepcijskim tabletama.

Lala321

Poštovani doktore, da li je moguće ostati u drugom stanju ukoliko je devojka oralno zadovoljavala momka, pa je moguće prisustvo presemene tečnosti u njenim ustima, a potom se ljubila sa dečkom i on je posle toga oralno zadovoljio?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način nije moguća trudnoća.

neznam2271

Dakle ovo ce mozda zvucati stvarno jako glupo ali moram pitati...dakle decko je svrsio i otislo je po deci, on je to obrisao maramicama i vodom, nije izdravno dirao spermu nakon 20 minuta me istom tom rukom kojom je brisao spermu"prstenjacio"(mislim stvarno ne znam drugaciji naziv da to sad opisem...) je li moguce da mu je ikako ostalo sperme na rukama i imali li vjerovatnosti ako je da mogu ostati trudna ako je ostalo. Inace nikad nisam imala spolni odnos i znam da ovu zvuci glupo al moram nekog pitati.. samo se brinem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postoji samo teoretska mogućnost (gotovo ravna nuli) da je ostalo dovoljno ejakulata za oplodnju.

Trewa

Poštovani,
Da li je moguca trudnoca ako je decko ejakulirao u kondom, ali smo odmah poslije toga bili u moru, te je on urinirao, pa me zanima da li je moguce da spermiji koji su mozda ostali u uretri prezivjeli u moru i da li je moguce da dospiju u rodnicu putem mora? Zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji šansa da bi na taj način došlo do oplodnje.

Luciley

Postovani,
postoji li mogućnost za trudnoću ukoliko nije bilo penetracije, već samo "predigra" i ako je dečko doslovno 3-4 puta ušao u mene? Sve ostalo je bilo ovako izvana ili vrh penisa malo, iako je bio izrazito napaljen. Ne znam kako bih se drugačije izrazila. Inače plodni dani su na vrhuncu.

Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način trudnoća nije moguća.

TheMissTea

Doktore,
1. da li predejakulat uvek izlazi neposredno pred ejakulaciju, a sluz je kao i kod zena sekret?
2. Interesuje me da li nakon dodirivanja muskog splovila, koje je kasnije i on dirao (ali nije ejakulirao, iako je mozda bio blizu) mogao da prenese nesto prstenjacenjem u rodnicu?
3. Menstruaciju dobijam u rasponu od 21 do 35 dana, i ginekologica kaze da je normalno. U rujnu sam imala menstruaciju 8og, pa 29og, da li da očekujem sad menstruaciju normalno u listopadu?

TheMissTea

Da li mogu tako istati trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, predejakulat je sluz parauretralnih žlijezda koja nastaje pri spolnom uzbuđenju. Predejakulat ne sadrži spermatozoide. Njegova je funkcija podmazivanje prilikom spolnog čina. Na opisani način ne možete ostati trudna. Menstruaciju očekujte krajem listopada ili početkom studenog.