Kontracepcija

Mogucnost trudnoce

Postovani,imala sam spolni odnos 3 dana prije sljedece menstruacije. Odnos je krenuo predigrom kada je vlaznim penisom prelazio preko vagine,ali ne unutra. Postoji li mogucnost trudnoce i ima li veze sto nakon odnosa nisam trebala piskiti i drugi dan jako jako rijetko.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Učestalost mokrenja nema nikakve veze s tim.

Klima5993

Pozdrav doktore,zelio bi da vas pitam da li je moguca trudnoca u ovom slucaju:Moja djevojka i ja smo se dodirivali spolnim organima,nosio sam kondom i ona je mojim spoljim organom dirala svoj pri cemu je spao kondom,ne znam kad tacno moguce tek na kraju ali mozda i ranije,nije doslo do ejakulacije niti sam ulazio u nju,samo me strah da mozda nije bilo presperme od koje bi mozda zatrudnila,sta vi mislite da li je u tom slucaju trudnoca moguca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na opisani način trudnoća nije moguća.

M. 98

Postovani,
Situacija je sljedeca.. Zadnju menstruaciju sam imala 24.10. Jucer smo decko i ja imali nezasticeni spolni odnos. Nije ejakulirao u mene, izvadio je 3-4 sec prije nego li je ejakulirao.. Dali je moguca trudnoca u ovom slucaju (mislim na predejakulant) i dali je potrebna pilula za dan poslije? I ako mi mozete reci dali postoji mogucnost trudnoce ako mali dio sperme sklizne na ulaz u vaginu. Hvala Vam unaprijed od srca!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navednom trudnoća nije moguća. Predejakulat ne sadrži spermatozoide.

ivancica_11

Poštovani, menga mi kasni već 2 tjedna, zadnjih 5-6 dana sam u panici da sam trudna.
Inaće mi menga kasni 2-3 dana osim prije par mjeseci kad mi je kasnila 18 dana. Tada nisam iamla razloga sumnjati na trudnoću.
Imala sam odnose sa dečkom bez zaštite u vrijeme plodnih dana, ali bi on svaki put ejakulirao izvan mene.
Kune se da mu nije nimalo pobjeglo unutra.Izvadio bi ga sekundu dvije prije nego bi ejakulirao.
Mene brine što sam prije 2 tjedna imala smeđkasti iscjedak koji je trajao 2 dana,
i bojim se da je to simptom rane trudnoće. Koje su šanse da se nakon 2 mjeseca korištenje metode prekinutog odnosa ostane
u drugom stanju ako partner ne svrši unutra? Usput, imam 35 godina. Moje frendice su se godinama bez zaštite mučile
da ostanu trudne, a ja naon 2 mjeseca metode prekinutog odnosa strepim zbog moguće neželjene trudnoće.sad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. To je jedini način da se ustanovi kasni li Vam menstruacija zbog trudnoće.

logestina183

Pozdrav. Prije mog pitanja zeljela bih da Vam se zahvalim sto svoje vrijeme trosite na informisanje i pomoc svima nama na forumu. Ja veoma cesto pitam za razne stvari vezane za kontracepciju, posto zaista se bojim nezeljene trudnoce, pa opsesivno pazim da pijem pilule u minutu, da pazim sta uzimam od lijekova, pa cak i sta koristim spolja od krema, maza... citam po netu, googlam cak i na stranim jezicima kako bih sprijecila svaku nezeljenu interakciju. Moja doktorka bas i ne zna mnogo o kontraceptivima novije generacije, pa za sve ima odgovor da procitam u upustvima.

Prilikom depilacije intimnog podrucja zadnjih par dana primijetila sam sekret koji je gust, rastezljiv, a nikad takav nije bio za ove tri godine na Logestu, i naidjem bas sada citajuci, da je upravo takav za vrijeme ovulacije..

Jako me je strah da je mozda doslo do ovulacije ovaj mjesec. Imala sam redovne i ceste odnose zadnjih dana sa ejakulacijom. Prekjucer mi je bila zadnja pilula logesta (srijeda), i ocekujem menstruaciju prekosutra (subota).

Zanima me kakve su sanse da mi menstruacija dodje, ali da svejedno ostanem trudna? Da li je moguce?
Posto sam npr imala odnose i veceras i sinoc,znaci prva dva dana pauze,a i zadnjih par dana uzimanja pilula, a kako spermatozoidu treba vise dana od jednog da dodje gdje treba.. Nisam pila nikakve lijekove, antibiotike.. zadnjih par mjeseci uzimam cisti vitamin c u prahu, i vec sam i Vas pitala da li to moze utjecati na kontracepciju jer sam i to nasla u literaturi, ali rekli ste da ne utice.. Ako dobijem menstruaciju, da li ima svrhe da napravim test kada pocem piti novu turu logesta ?
Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da redovno pijete kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće. Kod žena koje koriste oralnu kontracepciju ne dolazi do ovulacije, tako da ne postoji mogućnost oplodnje. Zaštita traje i za vrijeme uzimanja tableta, i za vrijeme pauze.

Adeon

Poštovani,
znam da se ponavlja i unaprijed hvala na odgovoru.
Imao sam opetovani nezasticeni odnos nakon samo nekoliko minuta ali nakon mokrenja i pranja spolovila, je li sansa minimalna ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Šansa je samo teoretska.

zabrinuta..28..

Poštovanje! Radimo na bebi. Imam sve simptome trudnoće koje sam imale i u prve dvije trudnoće. Menstruacija kasni 2 dana,imam dosta jake bolove u donjem desnom kutu trbuha ,znači samo jedna strana je bolna. povračam,slabost,vrtoglavica..međutim test je negativan.dali sam možda prerano napravila test?

anonimnosepredstavljam

Zdravo, decko i ja smo imali nezasticeni odnos danas (6.11), menstruacija mi je nastupila 29.10., trajala je 6 dana (zavrsila je 3.11.) . Znaci tri dana nakoj menstruacije sam imala.odnose, jucer su bili zasticeni, danas nezasticen, metoda prekinutog snosaja, strah me je predsjemene tekucine, iako su.neplodni dani. Trebam li uzimati tabletu za dan poslije i ima li sanse za trudnocom jer mi ciklusu traju 31 dan-34.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana zabrinuta, ako menstruacija ne nastupi u iduća dva do tri dana, ponovite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anonimnosepredstavljam, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Tinka123

Poštovani, zadnju mentruaciju sam imala 11.10 te mi stalno kasni 3-4 dana...od 4.11 intenzivno me bole grudi i jako su natecene i osjetljive te bol ne prestaje...(bol nije kao inace kada trebam dobiti menstruaciju vrlo je intenzivnija)imala sam nezasticeni odnos sa deckom par puta u plodnim danima. Napravila sam dva testa za rano otkrivanje trudnoce te pozitivan rezultat se pokazao nakon 20 minuta pa me zanima jel se radi o trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je test pokazao pozitivan rezultat, radi se trudnoći.

Tinka123

Poštovani, opet Vam ja pišem…napravila sam 3 testa za rano otkrivanje trudnoće na jednom se pozitivna linija pokazala nakon20-30 minuta na drugom nakon 2-3 sata i na trecem isto…pa me zanima jel moguce da na sva tri testa se pokaže isparavajuca linija. Grudi me neprestano bole već 6 dana te 2-3 puta sam osjetila probadanje u donjem desnom dijelu trbuha…
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da odredite vrijednost beta hcg-a. To je jedini siguran način da se ustanovi radi li se o trudnoći.