Kontracepcija

Pitanje u vezi kašnjenja menstruacije

Bony_tina

Samo da pojasnim moj post.Odnos koji je po meni bio rizičan je bio dok sam pila Lyndinette tek nakon par dana od toga odnosa sam prekinula uzimati pilule i dobila "menzis"od pilula i onda pravi menzis. i onda sve do 26 .studenog nije bilo seksa jer sam računala da spar dan prije menstruacije može i pošto sam imala sve simptome dolaska mislila sam da je sigurno.Opet je odnos bio sa kondomom i preknuti snošaj.I sad ludim.Ovo mi se već događalo ali samo kad sam pila kontracepciju ,imala bi luđačke bolove i bolne grudi ali bez krvi i svaki put kad bi došla kod ginekologa jer bi mislila da nemam menzis on bi rekao da sma ga imala.Kao, tih menzis.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Organizmu trena vremena dok se ne uspostavi hormonska ravnoteža.

anonimus2030211

Poštovani,
menstruacija mi je napokon došla nakon 7 i pol dana, ali je slabijeg intenziteta i svjetlije boje. Ima li to ikakve veze sa trudnoćom? Ja sam vam pisala u prijašnjim postovima o svojoj situaciji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste menstruaciju, prema svemu što ste ranije naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Kaja1234

Postovanje..
Menstruacija mi kasni vec dvanaesti dan. Inace su mi dosta redovne. Tokom polnih odnosa nijesmo koristili zastitu, ali nijednom nije doslo do ejakulacije u rodnici. Svakog puta bi decko mokrio i oprao polni organ, te bi onda nastavili odnos. Test na trudnocu sam uradila prije 2 dana, pokazao je negativan rezultat. Zanima me da li bih trebala ponoviti test ili mi menstruacija kasni iz nekog drugog razloga? Hvala puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom, trudnoća nije u pitanju. Savjetujem da uradite hormonsku analizu.

Kaja1234

U redu. Uradicu hormonsku analizu pa se javiti ako mi jos nesto bude nejasno. Neizmjerno hvala! ❤

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Jelka97

Zdravo , obicno imam menstruaciju na 30 do 32 dana , poslednja menstruacija mi je bika 9.11 , drugig dana menstruacije sam imala nezasticen odnos pri cemu ga je decko izvadio pa dosta prenego sto je svrsio , nisam primetila onaj obilam sekret sredinom meseca , ali zato juce sam videla da mi je sekret isti kao za vreme ovulacije , a kasni mi vec 4 dana . Pre dva meseca sam popila escapelle i sve je super proslo , jutros sam radila test i bio je negativan , zbog cega mi kasni menstr, jel mi je ovulacija ili ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se desila hormonska neravnoteža, te se ovulacija pomakla. 12 do 14 dana nakon ovulacije nastupa menstruacija. Budući da je trudnoća isključena (obzirom na vrijeme kada je urađen, test je pouzdan) bilo bi dobro da uradite analizu hormona.

sunci81

Poštovani, imam 38god,zadnji mjesec dana, nakon prošle menstruacije koristila sam Diane 35. Odnos se završavao ejakulacijom u meni. Tablu pilula nisam preskakala, pila sam ih redovno i u isto vrijeme. Sad kad sam trebala dobiti menstruaciju jedva da je i bilo. Par kapljica. Išla sam u zadnjem periodu i na put, bila pod stresom. Zanima me može li se trudnoća isključiti zbog upotrebe pilula.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje koriste oralne kontraceptive menstruacije su oskudnije nego inače. Ako ste ih počeli uzimati s prvim danom ciklusa zaštita je potpuna, tako da trudnoća ne bi trebala biti moguća. Možete uraditi test, za svaki slučaj.

Mrebo

Postovani,

Imam pitanje. Curi mi kasni menstruacija evo vec 6 dana. Znalo je to da se dogadja vec..npr prosle god dva puta. Zadnju maenstruaciju, odnosno prvi dan zadnje menstruacije bio je 22. Novembar... nakon toga nismo imali odnose sve do 9og i 10 og decembra kada smo imali dva nezasticena odnosa ali sam vodio racuna o prekidu na vrijeme. .. sto je bilo otprilike 3 4 dana prije ocekivane naredne menstruacijs koja se trrbalo dogoditi 13 og ovoga mjeseca. Prema proracunu plodnih dana za njen ciklus od 22 23 dana, odnosi su bili daleko od plodnih dana tj. Koji su bili ko se ne varam oko provog u mjesecu... Da li moguce da je ostala u drugom stanju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. U pitanju je hormonska neravnoteža.

dunja.dunja

Postovani. Imam PCOS i dobila sam Duphastone. Zadnju menstruaciju sam imala 5.11. i trajala je 7dana isprekidano i nikako, ali to je bio 25 dan od onda kad sam prije toga pila tablete.
Ovaj mjesec sam ih počela piti na 36 dan ciklusa po 2 dnevno ma da sam neke zaboravila pa sam ih pila samo 7 dana. Zadnju sam popila u ponedjeljak navecer, danas je subota i menstruacije jos nema. Imam jos 6 tableta u blisteru, da li da ih popijem ili?
Dečko i ja imamo odnose sa kondomom i nikad nije svrsio u mene i nikad kondom nije puknuo.
Radi li se o trudnoci ili? Sto da radim? Cekam mengu jer sam premalo tableta popila i kupim test?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte menstruaciju. Trebala bi nastupiti. Ne radi se o trudnoći.

dunja.dunja

Kad bi onda menstruacija mogla doći otprilike?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je to nemoguće reći. Trebalo bi ultrazvučno vidjeti izgled i debljinu endometrija (sluznica maternice) i na temelju toga odrediti vrijeme krvarenja.