Kontracepcija

povraćanje pilule

Nataša Šemnički, dr. med.

anamarija345 ,

nije vam zaštita smanjena.
Povračanje u prva 3 sata zahtjeva potrebu uzimanja nove tablete kako se zaštita nebi smanjila.

L.p.

mare74

vec 3 mjeseca pijem pilule yaz. Jucer navecer sam popila 5-tu pilulu i povracala nakon sat vremena i nisam bila u mogucnosti popiti drugu. imala sam spolni odnos tog dana prije uzimanja te pilule.
sto da radim?

Nataša Šemnički, dr. med.

mare74 ,

nastavite piti u redovito vrijeme i štitite se kondomom slijedećih 7 dana.

L.p.

mare74

Hvala Vam puno.

Nataša Šemnički, dr. med.

mare74 ,

molim lijepo.

uciteljica1234

Poštovani,

u ponedjeljak navečer sam popila prvu Lyndinette tabletu (prvu nakon pauze, koristim ih već pola godine), i u roku sat vremena povratila zbog migrene. Iduće jutro sam zvala ginekologicu koja mi je savjetovala da popijem odmah novu, te dalje nastavim kao i inače. S obzirom na to, zanima me trebam li se dodatno štititi, te što sad s tom jednom tabletom koja mi fali? Trebam li kupovati novu kutiju te taj zadnji dan, kada bih trebala popiti 21., prije pauze, je popiti i tako odsad nadalje, ili taj dan onda ne pijem ništa pa mi se početak pijenja pilula pomiče s ponedjeljka na nedjelju?
Hvala na odgovoru!

Nataša Šemnički, dr. med.

uciteljica1234,

ovaj ciklus će biti kraći za tu 1 tableteu.
Štiti te se slijedećih 10 dana.

L.p.

jovana 1991

postovani, u toku ove kutije pilula sam dva puta povracala pola sata nakon uzete pilule, ne istog dana. oba dana sam popila jos jednu dodatnu pilulu da se zastita ne bi smanjila. kupila sam novu kutiju da iz nje uzmem te dve koje ce mi faliti na kraju da ne skracujem ciklus. tako da cu popiti 21 pilulu i normalno pravim pauzu, zasticena sam? hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste zaštićena ste.

dragonborn

Poštovani,u 10h sam popila tabletu kao i inače no poslije 12h sam povratila, nisam popila dodatnu tabletu jer sam mislila da mi se tableta apsorbirala i idući dan sam uzela iduću također po shemi u 10 sati i nakon toga imala odnose gdje je dečko ejakulirao u mene...tad sam već bila pri kraju sa pakiranjem, sada sam u pauzi i nemam menstruaciju nego mali iscjedak i sukrvicu...imam li opravdan strah oko trudnoće ili je to normalna pojava?
Hvala,lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je . Ne radi se o trudnoći. Dobro ste postupili.

robica.b

Poštovani doktore,

pijem Lindynette 20 više od godinu dana i imam redovite spolne odnose. Popila sam petu tabletu u pakiranju oko 22.30, no povratila sam 2h kasnije (loša hrana). Je li se tableta uspjela apsorbirati i postoji li rizik od trudnoće? Sljedeću tabletu popila sam idući dan u 22.30, po uobičajenom rasporedu jer mi se činilo da se u 2h ipak stigla apsorbirati.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Resorbirala se.

Magellaniccloud

Poštovani,
imam nekoliko pitanja, puno bi mi pomogli.
Naime, moj ginekolog je otišao u mirovinu, danas sam išla na pregled kod svog ''novog'' ginekologa i moram priznati da me poprilično uplašio u vezi pilula.Bila sam totalno iznapadana od strane doktora jer uzimam vec 11 mjeseci Naelia kontracepciju, doktor je čak došao do zaključka da su mi finije pilule nego bomboni, mislim da vam je jasno da tog doktora nisam mogla ništa pitati jer bi odgovor bio jednako sarkastican i bahat kao i sva njegova retorička pitanja.

Jel stvarno nuzno raditi pauze kod uzimanja pilula? (jer to sam ja shvatila s današnjeg pregleda)
Nalaz krvi je uredan, nemam nikakve nuspojave.

Nadalje, ovaj mjesec sam zbog zelucanih tegoba povratila jednu pilulu i odmah popila drugu, dal nastavljam bez pauze ili?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem pilula. Prilikom uzimanja kontracepcijskih tableta Naelia ne smiju se raditi pauze između dva pakiranja. Nema potrebe niti za dužim pauzama. Kada god odlučite možete prestati s uzimanjem tableta i tada će se uspostaviti normalni menstruacijski ciklus.

Ela96

Poštovani,

pijem Drospifem pilule već dvije godine. Danas sam popila pilulu u 13.10 sati, no u 15.20 sam povraćala jer sam imala mučninu (od hrane), odnose nemam već 3 mjeseca jer dečko radi u drugoj zemlji, zanima me da li trebam uzimati danas novu pilulu ili ne raditi pauzu sa bijelim placebo pilulama kasnije pošto sam povraćala 2 i pol sata nakon uzimanja pilule?

Hvala Vam na odgovoru i srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim ritmom uzimanja. Nije potrebna dodatna tableta.

Ela96

Poštovani,

u redu, puno Vam hvala na odgovoruhappy

Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Postovani,
Popila sam zadnju pilulu(21.) iz pakiranja u 21:30h i povratila u 22:15h. Trebam li raditi normalnu pauzu od 7 dana ili bih trebala poceti novo pakiranje dan ranije?