Kontracepcija

Povracanje/proljev

bejbika

Pijem Lindynette 20,zavrsila sam zadnje pakiranje u nedjelju, novo zapocela u ponedjeljak. Sat i po nakon popijene tablete sam dobila proljev, pa sam uzela dodatnu tabletu s pretpostavkom da ona nije apsorbirana, no nakon druge popijene tablete sam nakon 5 sati povracala. Je li potrebno rabiti dodatnu zastitu i koliko dugo?

bejbika

takoder zaboravila sam napomenuti ovo mi je 6 mj.da pijem tablete, tj.pijem ih 6 mj.

Natalija Beljo, dr. med.

Nije potrebno popiti još jednu, sad ovaj ciklus nemojte raditi pauzu.

bejbika

nisam popila jos jednu, znaci imala sam proljev nakon prve i nakon te popila jos jednu te nakon povracanja nakon 5 h popila jos jednu, dalje sam nastavila normalno piti. Da li je potrebna dodatna zastita?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne, samo nemojte raditi pauzu.

bejbika

Opet su mi s ejavili isti probavni problemi, pa ako mmi mozete reci da li postoji mogucnost trudnoce. Naime, nakon popijene 18 pilulle sam imala proljev i popila pilulu jos jednu, taj dan sam imala odnose bez zastite, takoder danas sam 3 i po sata nakon popijene tablete imala proljev i opet popila dodatnu, jesam li pogrijesila? Takoder savjetovali ste mi gore da nakon popijene kutije zbog proljeva nakon popijene prve tablete spojim dvije kutije, je li opasno i da ne spojim jer ce me utjesit ako dobijem mjesecnicnu u meduvremenu, do kraja kutije imam 2 tablete i ne namjeravam imati odnose za vrijeme pauze a niti za vrijeme te kutije koju ste mi savjetovakli da spojim.

Ivanloa

poštovani,
u prvom sam tjednu uzimanja pilula i sve sam ih popila na vrijeme. jucer navecer sam neposredno prije uzimanja nove pilule imala proljev, koji se nije ponovio nakon uzimanja, no nastavila se mučnina, grčevi i razne trubulencije u crijevima. je li moguce da se tableta zbog toga nije apsorbirala ili se to događa samo u slucaju proljeva? hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

bejbika Možete , ako ćete tako biti mirniji.
ivanola Nije , apsorbirala se.

anamarija345

Postovani,pijem Lindynette 20.
Jucer sam pola sata nakon popijene pilule imala kolicinski malen proljev,no polila sam dodatnu. Medutim,5 sati nakon druge ponovo sam imala proljev .Mogu li popiti do kraja te napraviti normalnu pauzu od tjedan dana te zapoceti novi blister ilram postupiti drukcije i je li mi zastita smanjena?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , zaštita je smanjena. Uzimajte do kraja blistera uz svakako dodatnu zaštitu.

cooper

Postovani,
sinoc u 20h popila sam pilulu (Lyndinette 20). Oko 23h sam imala proljev. Nisam popila još jednu tabletu. Trebam li koristiti dodatnu zaštitu i koliko dugo? To mi je bila sedma tableta u pakiranju. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana za svaki slučaj sugeriram dodatnu zaštitu kroz 7 - 10 dana.

edta

Poštovani, pijem Logest već 7 mjeseci. Jučer sam redovno u 22h popila 3. pilulu iz blistera i nakon sat-dva dobila proljev. Ponovno sam popila pilulu tek u 7 sati ujutro.
Da li sam zaštićena?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste.

anamarija345

Poštovani,
prije sedam dana imala sam probavnih problema. Naime,imala sam malo mekšu-proljevastu stolicu malo nakon popijene tablete Lyndinette 20,zbog straha da se pilula nije apsorbirala popila sam dodatnu te 5 sati nakon te imala pravi vodenasti proljev. Savjetovali ste me da pijem do kraja blistera i koristim dodatnu zaštitu. Tog sam se potpuno pridržavala tjedan dana. Jučer sam popila zadnju tabletu iz blistera i danas mi je počela pauza. No, jučer se pola sata nakon odnosa s kondomom desila penetracija od sekundu-dvije bez kondoma. Molim vas da mi napišete kolika je mogućnost trudnoće i bi li možda bilo pametno popiti pilulu za dan poslije?

Hvala unaprijed na pomoći!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna tj. postkoitalna kontracepcija. U pauzi ste, a i nije došlo do ejakulacije. Ne trebate se brinuti.

ruddy

molila bih Vas odgovor na jedno pitanje. Naime, Cilest pilule pijem već 7 godina s trima pauzama (trenutno ih neprekidno pijem 5 mj.) i do sada nisam imala nikavih problema, nejasnih situacija niti zaboravljala popiti ih i sl. No, danas kad sam išla popiti svoju 20. pilulu(predzadnju) u redovno vrijeme sat vremena nakon što sdam ju popila imala sam rekla bih više kašastu stolicu nego što je to proljev. Budući sam tek kasnije počekla razmišljati bi li to moglo utjecati na apsorpciju pilule popila sam još jednu 10 sati nakon toga. Sutra planiram popiti svoju zadnju pilulu i napraviti pauzu koja slijedi. Da li je to u redu?
Spolni odnos imala sam u nedjelju s time da prvo nismo koristili kondom, ali nakon toga jesmo te je dečko svršio u kondom.

Imam li razloga za brigu oko pitanja trudnoće?

Nataša Šemnički, dr. med.

ruddy ,

nebi trebalo biti rika za trudnoću.

L.p.

zbuunjenaaa

Postovani,nisam htjela otvarati novu temu pa evo ovdje da Vas pitam. Popila sam pilulu (Yazz) sinoc u 20h i jutros oko 11h sam imala proliv,to me brine zato sto mi se proliv i inace zna cesto desiti a sada pijem prvi put kontraceptivne pilule pa sam morala da Vas pitam da li sam zasticena ako je proslo toliko vremena od uzimanja pilule? I ako mi se to desi i sledeci put da li cu biti zasticena,je li samo bitno da prodje vise od 3-4 sata?

Nataša Šemnički, dr. med.

zbuunjenaaa ,

najbitnije je da prođe 3-4h od uzimanja zadnje tablete.

l.p.