Kontracepcija

Povracanje/proljev

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

Zerzan

Puno Vam hvala na odgovoru i primite moje isprike zbog cjepidlačenja happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

succi

Postovani,
Prije svega da kazem da pijem yaz pilule vec godinu i pol bez pauza. Treci dan ciklusa sam tri sata nakon uzimanja aktivne tablete imala dijareju, sva ta tri sata sam imala grceve i suzdrzavala se da odem na wc jer sam bila na sastanku, na poslu. Uzimajuci sve to u obzir ja sam popila dodatnu(sljedecu) aktivnu tabletu iz pakovanja za svaki slucaj jer me uzasno strah nezeljene trudnoce. Nadam se da sam dobro postupila, tj. da nisam pogrijesila..:?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili premda niste trebali uzeti dodatnu.

anamarija345

Poštovani,
danas sam popila 6. tabletu Lindynette i nakon 2 sata i 20 minuta imala normalnu stolicu,no djelomično popraćenu vodenastim sadržajem. Trebam li popiti još jednu tabletu i treba li ista biti iz rezervnog pakiranja?
Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Nastavite prema ustaljenom rasporedu uzimanja.

anamarija345

Hvala vam! Ipak sam popila još jednu iz rezervnog pakiranja zbog straha.
Hoće li to imati neke štetne posljedice?
S poštovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće. Ne brinite.

nataša6

Poštovani,
pijem Lindynette nešto više od godine dana.
Jučer sam 7 sati nakon uzimanja pilule povraćala.
Čitala sam da je najbitnije da prođe 4 sata od uzimanja pilule,no ja sam 2 i pola sata nakon pilule obilno doručkovala i kasnije (sat vremena prije povraćanja ručala) pa me zanima je li boguće da se zbog velike količine hrane u želucu tableta nije apsorbirala ni nakon 7 sati? Je li mi smanjena zaštita?

S poštovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apsorbirala se, ne brinite. Ne treba ništa drugo poduzimati.

josipaz1

Postovani, pijem pilule lindynette, ovaj mjesec 18. dan ciklusa povratila sam nakon 15 minuta od popijene pilule te nisam uzela drugu pilulu a sljedeci dan sam ju uzela tek sa 15 sati zakasnjenja. Zanima me da li mi se mogla dogoditi ovulacija jer se svugdje navodi ukoliko se pilula preskoci da moze do toga doci s obzirom da je moje vrijeme (14,15 dan) prirodne ovulacije koje trenutno nemam radi pilula proslo. imam jos 10 dana do menstruacije te da li bi se mogla ovulacija desiti do menstruacije? Bi li mogla raditi betu hcg na ocekivani dan menstruacije da budem sigurna da nisam ostala trudna? Uistinu se zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste imali odnos šansa za trudnoću postoji.
Test napravite ako će vam kasniti menstruacija.

mialoo

Poštovani,
pijem Lindynette 20 već 7 mjeseci. Za vrijeme ove kutije imala sam proljev pa sam popila dodatnu tabletu.
Zanima me, pošto mi sada fali jedna tableta, da li da je uzmem iz dodatnog pakovanja kao što piše u uputama
ili je sasvim sigurno smanjiti ciklus na 20 dana te samo početi s novom kutijom dan ranije (uz pretpostavku da sam imala
nezaštićene odnose cijelo vrijeme i da ih planiram imati i u pauzi)?
Također, zanima me da li je apsorpcija pilule smanjena i prilikom bolova i grčeva u želucu, ali da stolica nastupi nakon 4
sata od popijene pilule?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da iz dodatnog pakovanja kao što i piše. Tako je najbolje. Grčevi u želucu nemaju nikakve veze s apsorpcijom pilula.

maja88

Poštovani,
od juce konstantno imam proljev, svakih par h. Kako sad postupiti sa uzimanjem kontracepcijskih pilula? Jer nema sanse da moze proc 4h bez proljeva dok se tablete ne apsorbiraju. Pijem Microgynon i na 8 sam tableti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pijte dalje do kraja po jednu. Svakako odnosi samo uz dodatnu zaštitu.

barbara200

Poštovani jucer navecer sam popila pilulu u 20h, danas ujutro u 10 sati sam imala proljev te nakon rucka oko 14sati popodne..trenutno me samo bole crijeva i imam grčeve te sam ucela linex za probavu..jesu li mi ti proljevi utjecali na apsorbciju pilule? te je li linex utjecao? ukoliko danas vise ne bih imala proljev jesam li i dalje zasticena? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Linex ne smeta. Uzimajte dalje prema shemi uzimanja. Pilula se resorbirala.
Ako bude proljev dalje uz pilule koristite dodatnu zaštitu.

zelenavesta

Poštovani!

Koristim Novynette pilule. Prije dva dana sam ju popila oko 10 sati navecer, ali sam oko pola 2 u noci povracala, i tako cijelu noc. Sljedeci dan sam normalno popila tabletu oko 10 uvecer. Postoji li mogucnost da sam manje zasticena ili je dovoljno vremena proslo da bi se tableta absorbirala?
Naime, imala sam spolni odnos dva dana kasnije.