Kontracepcija

Povracanje/proljev

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravili ste ispravno. Zaštita nije smanjena.

wifey123

Poštovani,

uzimam Qlaira kontraceptiv svaki dan u 20:30 već godinu dana.
Danas, nepunih sat vremena nakon što sam popila 23.tabletu iz pakiranja, povraćala sam.
Sukladno uputama, popila sam sljedeću (24.) tabletu iz pakiranja.

Znači, ovaj mjesec kao da imam tabletu manje.
Zanima me kako da postupim dalje - mogu li završiti trenutno pakiranje (zadnje 2 djelatne tablete + 2 nedjelatne) i započeti s novim pakiranjem ili mi je činiti nešto drugo?

Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, završite s pakiranjem (2 aktivne i 2 placebo) i nastavite s novom kutijom. Zaštita se neće smanjiti, samo će ovaj ciklus biti kraći za jedan dan.

nady97

Poštovanje,

Sinoć sam oko 23h popila prvu tabletu Diane 35 (pijem ih redovno već par godina) i jutros oko 7h sam imala proliv.Zanima me da li trebam uzeti još jednu tabletu?

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za dodatnom tabletom.

seka157

Poštovani, jutros u 9 sam popila 20 Yazz pilulu. Svaki dan u isto vrijeme. Večeras u 19h sam imala proljev. Da li se apsorbirala pilula , s obzirom ds je prošlo 10 casova od uzimanja pilule??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilula se apsorbirala u potpunosti.

vaky

Poštovani,
Ginekolog mi je propisao lindynette 20 kako bih odgodila sljedeću mjesečnicu. Prvu tabletu sam po uputama počela piti s prvim danom posljednje mjesečnice dakle 1.7., pijem ih svaki dan u 18 h. Nakon prve kutije, odmah sam nastavila s drugom, no međutim sat vremena nakon popijene pete pilule iz druge kutije sam imala prilično mekanu stolicu. Da li sam trebala uzeti i dodatnu tabletu za svaki slučaj da se ova nije apsorbirala ili samo nastavit s redovnim uzimanjem. Kolika je mogućnost da neću odgoditi mjesečnicu i koliko sam zaštićena ako se ta tableta nije apsorbirala? I isto pitanje ukoliko sam odlučila popiti dodatnu tabletu istu večer. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dodatna tablete nije bila potrebna, zaštita je očuvana, a menstruacija neće nastupiti dokle god uzimate tablete.