Kontracepcija

Povracanje/proljev

zbuunjenaaa

Izvinite ako postajem pomalo dosadna sa pitanjima ali zanima me jos samo ovo-ako imam normalnu stolicu nakon uzimanja pilule (znaci prije nego sto prodje tih 3-4 sata) da li je to u redu ili je djelotvornost pilule ipak umanjena?

Nataša Šemnički, dr. med.

zbuunjenaaa ,

normalana stolica bilo kada ne utječe na djelotovrnost tablete.

zbunjena256

Poštovani
Jučer sam popila prvu kontracepcijsku tabletu Lindynette 20. Ovo mi je prvi puta da pijem kontracepcijske tablete. Tabletu sam popila jučer u 9 sati navečer, a danas sam oko 14 sati imala proljev (nakon toga imala sam još 2 mekše stolice). Moram napomenuti da proljev imam već zadnjih 2,3 mjeseca zbog probavnih smetnji i problema. Zanima me da li je tableta apsorbirana i da li je zaštita nastupila ili moram koristiti neka druga zaštitna sredstva?

Hvala unaprijed, LP.

Nataša Šemnički, dr. med.

zbunjena256,

već smo pisali da je za resrpciju tablete iz probavnog trakta potrebno 3-4h i sve što se dogodilo u tom periodu smanjuje učinkovitost a sve nakon toga ne smanjuje učinkovitost i nije potrebno niti piti dodatnu tabletu niti koristiti dodatnu zaštitu.

L.p.

hugolina

Poštovani,
Popila sam 3. pilulu iz novog blistera Logesta sa zakašnjenjem od 3,5 sata, a onda sam nakon 2 sata imala proljev. Nakon proljeva sam popila tableu za regulaciju crijevne flore (Linex) i nakon 10-tak minuta i novu pilulu Logesta.
Da li sam zaštićena?
Ujedno, ne znam da li je bitno, ali i 2. pilulu iz blistera sam popila sa zakašnjenjem od 2 sata.
Hvala.

Nataša Šemnički, dr. med.

hugolina,

trebali bi biti zaštićeni.

l.p.

cappy

Postovani,suocena sam s problemom .Naime pijem kontracepcione pilule yasmin (koristila sam ih 2 godine s pauzama svako 6 mjeseci ,pa sam poslije toga koristila yazz diana 35 i logest,zbog cisti na jajnicima, poslije toga sam napravila pauzu od godinu dana) .Sad zadnju godinu dana(od februara 2012) pijem ih u shvrhu kontracepcije i nisam pravila pauze ,juce sam u normalno vrijeme popila svoju 19.yasmin pilulu i nakon 2 sata sam imala proljev i poslije toga sam uzela jos jednu dodatnu pilulu jer sam se bojala da nije se pilula apsorbovala,nakon popijene druge pilule u roku od 15-20min opet sam dobila proljev .Naglasavam juce u 17h sam imala sexualni odnos gdje je decko ejakulirao u mene .Moje pitanje glasi da li sam zasticena od trudnoce i kako trebam dalje da postupim posto sad mi nedostaje 1 pilula u pakovanju.Da li cu da popijem ove 2 pilule sto su mi ostale pa da napravim pauzu od 7 dana ili kako?
oprostite zbog mog malo duzeg pitanja ali stvarno nisam znala kako da drugacije objasnim
unaprijed hvala ,lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, zaštićena ste. Niste ni trebala uzeti dodatnu pilulu jer je proljev nastupio nakon dva sata.
Dakle bilo je dovoljno da se ista apsorbirala.
Popijte preostale i pauza sedam dana i osmi dan novi blister.

cappy

Hvala vam puno na ovako brzom odgovoru happy lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bubamara3

Poštovani, sat vremena nakon što sam popila 8 tabletu iz pakiranja dobila sam proljev i nisam popila dodatnu tabletu...popila sam do kraja tablete iz tog pakiranja i sada sam napravila uobičajenu pauzu...dali je zaštita potpuna od slijedećeg pakiranja? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potpuna je svakako.

bubamara3

Poštovani, sat vremena nakon što sam popila 8 tabletu iz pakiranja dobila sam proljev i nisam popila dodatnu tabletu...popila sam do kraja tablete iz tog pakiranja i sada sam napravila uobičajenu pauzu...dali je zaštita potpuna od slijedećeg pakiranja? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam, potpuna je.

cappy

Dobro vece,opet ja imam jedan sitni problem,ucinila sam sve kako ste mi rekli i dobila sam svoju menstruaciju dan ranije nego sto sam trebala,znaci sve je ok proslo,ali mene zabrinjava jer mi se nakon menstruacije pojavio smedji iscjedak citala sam o tome i kako sam ja shvatila to je jer dodje do nakupljanja krvi ,a i bila sam prehladjena ..da li ja imam razloga za brigu ili je sve ok happy lijep pozdrav

cappy

I da zaboravi reci da ovaj mjesec nisam popila tablete

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve u redu ne brinite.

Zerzan

Poštovani,

Pijem yaz tablete već godinu dana. Jučer sam popila 7. tabletu iz Yaz blistera te sam nakon 5 sati dobila proljev koji se ponovno dogodio danas ujutro. Zanima me da li je zaštita potpuna ukoliko ponovno dođe do proljeva nakon 8. tablete ako prođe više od 2 i pol sata od trenutka kad sam popila tabletu te da li neprestano komešanje u trbuhu može utjecati na razinu zaštite. Napominjem da sam odjutra na posebnoj prehrani kako bi se to sprječilo, no pitam za svaki slučaj. Ako zaštita nije potpuna, koliko dana trebam koristiti dodatnu zaštitu i da li se u tom slučaju pod dodatnom zaštitom smatra i metoda prekinutog snošaja ili je pametnije koristiti kondom.

Unaprijed Vam puno hvala na odgovoru i lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, zaštita nije poremećena, ali za dalje imajte odnos sa kondomom, zbog toga što ne znate hoćete li dobiti iznenadno proljev ili povratiti kad se pilula još nije resorbirala.

Zerzan

Samo da napomenem, prošlo je više od 5 sati i nije došlo do proljeva. Da li mogu računati da je zaštita potpuna ako svaki put prođe 3-4 sata od popijene tablete makar nastavim dobivati proljev kroz sljedećih nekoliko dana?