Kontracepcija

Povracanje/proljev

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
dobro ste napravili. Možete uzeti 20 tableta i nakon toga napraviti pauzu od 7 dana. Ništa se neće dogoditi.

logestina183

Pozdrav.. Danas mi je 6 logest pilula po redu, ali dva sata nakon sto sam je popila imala sam proliv. Uzela sam dodatnu pilulu. Dosad je zapocinjanje novog pakovanja nakon pauze bilo u petak.
Zanima me sad, posto ce mi ciklus biti skracen za jedan dan, da li sledece poakovanje zapocinjem u cetvrtak ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
s novim pakiranjem počnite nakon 7 dana pauze, znači u četvrtak.

Pandaaa

Poštovani,

ovaj mjesec sam poćela piti Yaz kontracepcijske tablete (pijem ih ujutro u 9h). 3 sata nakon popijene druge po redu tablete, tj malo poslje 12, sam imala stolicu koja je bila čvrsta u početku, no vodenastija na kraju. Kako sam nova u ovome tek sam kasnije shvatila da postoji povezanost sa apsorpcijom i proljevom. Nisam popila dodatnu tabletu već sam sljedeći dan nastavila piti u uobičajeno vrijeme.
Zanima me da li postoji mogučnost da tableta nije apsorbirana, i da li bi trebala koristiti zaštitu sljedećih tjedan dana ili do kraja pakiranja? (Spolne odnose nisam imala unatrag tjedan dana, a danas sam popila četvrtu tabletu po redu)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nemate razloga za brigu, tableta se uspjela resorbirati.

mtrn

Postovani, pre 8 dana sam pocela koristiti daylette kontracepcijske pilule ( od prvog dana menstruacije). Drugog dana sam nakon manje od 10 min nakon uzimanja tablete imala dijareju i nisam popila dodatnu tabletu. Decko i ja nismo planirali nezasticen odnos prvih mesec dana koriscenja tableta medjutim sedmog dana nam je pukla zastita ali nije doslo do ejakulacije jer smo to odmah primetili. Da li postoji mogucnost trudnoce? I da li je sledeca menstruacija siguran znak da do trudnoce nije doslo ili moze biti izazvana ovim tabletama?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije, trudnoća nije moguća. Iduća menstruacija je siguran znak da nije došlo do trudnoće.

magnolia

Poštovani,
4 mjeseca pijem tablete Softinelle P. Svakog dana u 19 h. Jučer sam pola sata nakon popijene 17 tablete dobila proljev. Koji nije prestao do jutra pa nisam uzimala dodatnu pilulu. Zanima me što mi je dalje činiti? Piše u uputstvima da je moguće početi uzimati odmah placebo tablete ako je jedna tableta propuštena (tako se tretira i u slučaju proljeva). Dal se onda jucerašnji dan gleda kao prvi dan pauze i moram li onda imati pauzu još 3 dana ili 4? I još jedno pitanjeomgdnos sam imala prije dva dana. Kolika je mogućnost trudnoće?
Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
možete početi s uzimanjem 4 bijele placebo tablete (4 dana) i nastavite sa slijedećim pakiranjem. Mogućnost trudnoće je minimalna.

magnolia

Poštovani,
poslušala sam Vaš savjet i zahvaljujem se na odgovoru. Zaboravila sam Vas pitati je li zaštita smanjena zbog toga što sam počela s uzimanjem placebo tableta nakon 17. tablete koja se nije apsorbirala? Ako je, koliko dugo je potrebna mehanička kontracepcija i kada mogu očekivati menstruaciju?
Ljubazno Vas molim odgovor.
Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako se nakon zaboravljene tablete između 15. i 24. dana krene s bijelim placebo tabletama, te nastavi s novim pakiranjem dodatna zaštita nije potrebna.

anamarija345

Postovani,
Molim.Vas za odgovor.
Pijem.Logest vec neato vise od 5 godina.
Ovaj mjesec nakon 20 tablete u blisteru( predzadnje) povracala sam 4 sata i 40 minuta nakon pilule. Zbog straha da se nije apsorbirala popila sam jos jednu, rmeđutim, malo sam pretjerala s hranom pa sam opet povracala 7 sati nakon popijene druge pilule. Molim Vas za odgovor da linmi je smanjena zastita i moram li se bojati trudnoce?.
Lijep pozdrav
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema svemu navedenom kontracepcijska zaštita nije smanjena.

irena2112

Poštovani,
prije 7 dana sam počela s uzimanjem Softinelle P kontracepcijskih tableta i za sad ne osjećam nikakve nuspojave osim mučnine. Tablete pijem oko 13 sati, a mučnine se uglavnom javljaju u poslijepodnevnim satima i najviše pred spavanje, znači 11-12 sati nakon uzimanja tablete. Zanima me mogu li što učiniti kako bi se taj osjećaj mučnine i nadutosti smanjio? Do sad nisam povraćala, ali mi stvara osjećaj neugode dok sam negdje izvan kuće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
mučnina i povraćanje su opisane nuspojave tableta koje uzimate. Preporučio bi da učinite kompletnu laboratorijsku obradu i u dogovoru s liječnikom pokušate s drugim kontraceptivom.

Pandaaa

Poštovani!

Na 3. kutiji Yaz tableta sam. Pijem svako jutro u 9-9:15. Danas ujutro sam osjetila da mi crijeva pojačano rade, u 10h sam imala proljev i pilulu sam popila tek nakon toga, oko 10:10 (sa sat vremena zakašnjenja). Mene zanima da li taj proljev može imati utjecaja na apsorpciju pilule koju sam popila neposredno poslije? Čitala sam da proljev ne utječe tako da ''pilulu izbaci'' već da se smanji broj bakterija u probavnom sustavu koje etinilestradiol (tj. estrogensku komponentu u piluli) pretvaraju u aktivni oblik. I da li je potrebno popiti još jednu pilulu (sljedeću u blisteru) možda par sati kasnije da bi apsorpcija bila dovoljna?
I da li je potrebna zaštita sljedećih 7 dana ili do kraja blistera?

(Ispričavam se ako je pitanje pomalo glupo...)

Pandaaa

Zaboravila sam napisati da sam na 13. tableti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ne trebate popiti dodatnu tabletu, niti je potrebna dodatna zaštita. Samo ako se proljev nastavi popijte dodatnu tabletu.

lela21

Postovani, 17, 18. 5. I jucer imala sam odnos te je partner sva tri dana svrsio u mene... redovno pijem tablete softnele te sam jucer u 21h popila ko i obicno tabletu. Danas ujutro posto putujem imam vrlo meku stolicu i ne osjecam se bas najbolje zbog puta pa se bojim da ne povracam. Zanima me da li ce u tom slucaju postojati mogucnost trudnoce i da li trebam poduzeti nesto u vezi toga (dodatna tableta ili sl)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
učinkovitost se neće smanjiti.

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 13
Naprijed