Kontracepcija

Povracanje/proljev

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita nije smanjena.

Lina2711

Poštovani,
Pijem kontracepcijske pilule Belara već 5 mjeseci.jučer oko 19 sati popila sam 4 tabletu novog pakiranja, i danas ujutro dobila proljev.uzela sam jednu tabletu aktivnog ugljena. Da li je smanjen učinak pilula i koliko bi dugo trebalo koristiti dodatnu zaštitu?
Zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinak nije smanjen. Samo u slučaju teškog proljeva (više od 3 do 4 puta na dan) potrebna je dodatna zaštita.

Epbvc

Poštovani,
Jucer sam krenula s konzumacijom prve kutije lindynetta 20, ginekolog mi je to prepisao radi krvarenja unutar samog ciklusa. Danas (2. dan od kada pijem tablete) javila se, nakon nešto malo vise od 2 sata, probavna smetnja, odnosno nešto između mekane stolice i proljeva. Prema uputama odlučila sam popiti jednu tabletu iz pakiranja, nakon smetnja (unutar 30 min nakon smetnje). Interesira me da li sam ja sada zaštićena i da li su to normalne tegobe nakon konzumacije tih tableta.

Hvala unaprijed happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste krenuli uzimati tablete od 1. dana ciklusa tada ste zaštita kreće od 1. dana. Pošto ste nadoknadili tabletu zaštita nije smanjena zbog proljeva. Proljev može biti nuspojava tableta.

nady97

Poštovanje,
Koristim Diane 35 zbog zastite,danas sam u 17h imala proliv i u tek u 19h sam popila Linex kako bih smirila stomak.
U nedjelju sam pocela sa novom tablom Diane i pijem ih u 22h svaku noc.Tako planiram i veceras u 22h.Zanima me da li ce zastita biti potpuna jer sam popila linex?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, zaštita neće biti umanjena.

Lope25

Postovani,
Danas mi je zadnji dan sedmodnevne pauze, trebala bih danas u 20h popiti prvu tabletu iz novog pakiranja, no imala sam danas dva puta blazi proljev... inace, vec 5 godina pijem Logest bez pauze... imala sam sam danas prije tih proljeva nezasticeni odnos sa deckom.. znam da ukoliko par sati (u uputama pise 4 sata) od uzimanja pilule nastupi proljev da trebam popiti dodatnu pilulu, i da je zastita narusena, medutim mene zanima jesam li zasticena od trudnoce zbog danasnjeg nezasticenog odnosa jer je kasnije nastupio proljev...?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita se nije umanjila. Nastavite s uobičajenim uzimanjem.

Poštovani, ako povraćamo pilulu Logest nakon sat vremena i odmah popijemo drugu nakon koje nema probavih problema, je li zastita ocuvana? Radi se o tableti u 3 tjednu uzimanja. Inace pilule uzimam vec 5 godina.

Unaprijed hvala, lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u tom slučaju zaštita je u potpunosti očuvana.

Martina.tina112

Postovani. Trebala bih vase misljenje. Naime prije tri dana nakon popijene tablete u razmaku od sat vremena sam imala probavne smetnje. Nije bio teski proljev, skroz vodenasti. Nego je bila meksa stolica, kasasta, popracena sa malo vodenog sadrzaja. Smatrala sam da to nije proljev pa nisam popila dodatnu tabletu. Danas sam imala odnos sa deckom bez zastite ali pred kraj dok je osjetio da treba svrsiti je stavio kondom i svrsio van mene. I sad se meni mota po glavi sto ako sam trebala popiti dodatnu tabletu i zastita tableta mi je smanjena? Mogu li od predejakulanata ostati trudna? Prije tog odnosa nije bilo odnosa tako da nije bilo zaostalih spermija koji bi izasli sa pedejakulantom. Nakon tog odnosa kondom se prolio po njegovim prstima. Sve je obrisao sa maramicom i zaspali smo. Ali dva sata nakon je usao u mene sa prstima ali jednom na nekoliko sekundi. Jesu li mogli spermiji prezivjeti dva sata na njegovim prstima? Unaprijed vam se zahvaljujem na strepljennu i odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Zaštita se sigurno nije smanjila zbog jedne proljevaste stolice. A i prema svemu ostalom što ste naveli ne postoji niti teoretska šansa da bi došlo do oplodnje.

Medicus123

Postovani, popila sam 3. Pilulu u ovom ciklusu i 1 sat od popijene pilule sam imala stolicu kašasto do vodena za svaki slučaj sam popila dodatnu pilulu u slučaju da se nije apsorbirala
Hoću li na kraju ciklusa preskočiti pauzu ili svakako da je napravim?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravite uobičajenu pauzu nakon zadnje tablete. Ciklus će biti kraći za jedan dan, a zaštita se neće umanjiti.

Medicus123

Popila sam pilulu iz rezervnog blistera nadam se da je to ok
Mogu li taj rezervni blistat koristiti do važećeg roka trajanja?

Ivo Balenović, dr. med.

To je ok. Dalje normalno nastavite s rezervnim blisterom.

Medicus123

A mogu li ovaj rezervni blister držati sa strane u slučaju ovakvih situacija a da nastavim sa starim
Hoće li biti neželjenog učinka

Ivo Balenović, dr. med.

Svejedno je s kojim blisterom nastavljate. Važno je da redovito uzimate tablete.

Monikaaaa55

Poštovani,
Pijem seasonique tablete i pošto sam za vrijeme njih imala proljev i povracanje bila sam popila dve dodatne tablete. Zanima me što se tiče pauze, nakon zadnje tablete svejedno sam radila pauzu 7 dana koliko i ima placebo tableta što znači da sam počela piti dva dana ranije nego inače novu kutiju, dali sam ispravno postupila ili sam trebala i pauzu smanjiti?