Kontracepcija

Progesterooon

Minamina1234

Postovanje doktore. Danas sam bila na prvom pregledu trudnoce, nazalost zbog krvarenja. Kravrenja je bilo onako srednje, vise smedji iscjedak. Radjen mi je Ultrazvuk gdje je doktor vidio gestakcijsku vrecicu i malo plod kako se nadzire. Dobila sam injekciju, duphaston 3×1, folacin, apaurin 2×1. I rekao mi je da dodjem za 10 dana da bi cuo odjek srca. Jel previse strasno to sto imam smedje krvi ? Doktor mi nista konkretno nije rekao.

Ivo Balenović, dr. med.

To je česta pojava u ranoj trudnoći (oko 40%)

Minamina1234

Evo mene opet doktore. Danas sam opet bila na pregledu, krvarenje je prestalo. Po racunanju zadnje menstruacije trudna sam 6 tjedana ali se na UZ vidi samo Gestakcijska i Zumanjcana vrecica jos uvijek bez ploda. Da li je to normalno ?

Ivo Balenović, dr. med.

Za otprilike tjedan dana treba ponoviti ultrazvuk. Tada će se vidjeti razvija li se trudnoća uredno.

Minamina1234

Postovanje doktore. Sada se na ultrazvuku vidi plod i vide se otkucaji srca, plod je 4 mm. Naime, prati me iscjedak, gust i rastezljiv, isti onaj ovulacijski. Da li je to normalno ? Meni je ginekolog rekao da je to normalno i da se rodnica "čisti" i da ne bi valjalo da sam suha. Pa me zanima vase misljenje, iscjedak se bas gust i rastezljiv ali nema neugodan miris..

Ivo Balenović, dr. med.

U trudnoći je to normalno.