Kontracepcija

Propuštena pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može ali uz dodatnu zaštitu.

sarad133

Poštovani,
u utorak 29.03. pocela sam uzimati novu kutiju Logest tableta, u petak 01.04. sam imala spolni odnos bez zastite, ali decko nije ejakulirao u mene...u subotu sam zaboravila popiti tabletu, te sam propustenu tabletu popila zajedno s tabletom koju sam trebala popiti u nedjelju. Da li imam razloga za paniku?

sarad133

i zaboravila sam dodati. da li je normalno da me bole jajnici, lagana bol nista strasno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije bilo ejakulacije pa neće ni doći do trudnoće. Dalje dodatna zaštita kroz tjedan dana.

pitanje6

Pozdrav. Zaboravljena je 9. pilula, iduci dan popijene dvije odjednom. Nezasticeni odnos dva dana prije zaboravljene pilule. Taj deseti dan pojavio se smedji iscjedak, je li to uzrokovano propustenom pilulom dan ranije..ili postoji mogucnost trudnoce buduci da spermiji mogu prezivjeti do 3 dana? Sve pilule u prvom tjednu popila sam na vrijeme. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da prežive.

pitanje6

Znaci postoji opravdana sumnja na trudnocu? Citala sam da zaboravljena pilula bude riskantnija za odnose nakon iste.. pa se nadam da nisu velike sanse da je došlo do oplodnje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu velike.

sarad133

Iznad vec imate moju situaciju...jucer sam opet dobila menstruaciju, a prije 8 dana mi je zavrsila...da li je to normalno? i dal' to znaci da 100% nisam trudna?
Jako sam u panici.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne znači ništa. Neuredno krvarenje je zbog propuštene pilule i nije menstruacija. NAstavite dalje s uzimanjem prema shemi.

Belial-14

Postovani,
Pijem Triquilar pilule vec 4 mjeseca. Ovaj mjesec sam zaboravila popiti pilulu u predvidjeno vrijeme te sam je popila za 11-13 sati, znaci granicno vrijeme. Od nezasticenog spolnog odnosa proslo je vise od 3 dana. Imam li razloga za zabrinutost i trebam li koristiti dodatne metode kontracepcije iducih 7 dana ili nema potrebe?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće, no ipak dalje tjedan dana dodatne zaštite.

Lorelaj

Postovani, pijem diane, u 3.oj sedmici sam zaboravila uzeti pilulu,tacnije od ponedjeljka,tako da sam u utorak popila 2 zaredom. Odnose sam imala u petak,pa me zanima da li mi je potrebna i pilula za dan poslije i kako dalje da nastavim sa blisterom? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula za dan poslije, nastavite dalje s uzimanjem no ne radite pauzu od sedam dana nego odmah po završetku ovog krećete s novim blisterom.

Loraa19B

Postovani,

Pijem Diane 35 vec sedam mjeseci.
Propustila sam 19. tabletu sinoc u 20h i popila danas u 10:30h.
Zanima me trebam li odmah krenuti s novim pakiranjem, bez stanke?
Hoce li mjesecnica doci kao i obicno, 29. dan usprkos zaboravljenoj?
Trenutno nemam spolne odnose.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s novim blisterom bez pauze. Neće doći do menstruacije ovaj ciklus.

Loraa19B

Puno hvala na odgovoru.

Hoce li doci do bilo kakvog krvarenja u tom slucaju?
I sto bi se dogodilo da napravim kao inace, sa pauzom?

pingvin0203

Poštovani,

Moj je problem sljedeći. Nakon namjernog abortusa u srpnju prošle godine sam počela piti pilule Yaz. Uvijek ih pijem redovito, no međutim u ožujku sam zaboravila popiti dvije tablete te sam ih popila zajedno, a uz to sam pila i Letizen S za alergiju. Zaboravljene tablete su bile u razdoblju od 14.-21. dana blistera. Taj sam mjesec preskočila pijenje bijelih placebo tableta i prešla na novi blister. Cijeli taj mjesec s novim blisterom sam imala probojno krvarenje, nekad jače a nekad ono nalik iscjetku. Po telefonskom savjetu ginekologice, napravila sam dva testa za trudnoću, jutarnji i večernji, koja su bila negativna. Test sam napravila otprilike 3, 4 tjedna nakon sto sam zaboravila popiti tablete. Po završetku te kutije (na 4 bijele tablete) sam imala jako krvarenje, ''pravo'' menstrualno. Sada sam popila i sljedeci blister i danas sam na trećoj bijeloj tableti no međutim menstruaciju jos nisam dobila. Ovaj sam mjesec osjećala svakodnevne blage bolove u području jajnika i matrnice. Nisam preskočila ni jednu tabletu i sve sam ih popila u isto doba dana. Postoji li mogućnost da sam trudna i imate li neki savjet za mene?

Morticia

Znam da ovo nije tema, ali ne mogu da nadjem aktivan forum na ovu temu, pa Vas molim za misljenje.
Naime, imam partnera vec pola godine, prije par dana, saznali smo da se njegova bivsa partnerka bavi prostitucijom, obzirom da ne znamo da li se za vrijeme njihovog odnosa bavila time ili ne, zelimo da uradimo testove na polno prenosive bolesti. Da li je za mene dovoljan Papa test ili su jos potrebni neki testovi. Izvinjavam se na remecenju teme i molim Vas za misljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lora može doći do laganih probojnih krvarenja tijekom ovakve terapije.