Kontracepcija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4114 | Broj poruka: 48380

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Qlaira

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

21.09.2017. 23:10

Poštovana, ako želite odgoditi menstruaciju nemojte uzeti zadnje dvije tablete nego počnite s novim blisterom.

Lucy16

31.10.2017. 21:45

Poštovani,

Pijem pilule Zoely ( 24 + 4 ). Pošto je trenutno nestašica istih, ginekologica mi je zamijenila Zoely sa Qlaira pilulama. Sutra trebam popiti 24. pilulu Zoely ( zadnju aktivnu ). U uputama za Qlairu ( kod prelaska sa drugih kombiniranih pilula ) piše da se počinje uzimat dan poslije zadnje aktivne pilule predhodnih pilula ( znaci u cetvrtak ), a gospoda u ljekarni mi je rekla da počnem sa Qlairom nakon što popijem sve iz Zoely blistera ( znaci u ponedjeljak ). Poslusat cu upute, samo me zanima sto Vi mislite da je najbolje ( da zastita od trudnoce bude potpuna, posto je to glavni razlog zasto pijem pilule )?

Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

02.11.2017. 10:05

Poštovana, zaštita neće biti smanjena bez obzira da li ćete uzeti 4 placebo tablete ili ne. Ukoliko ih ne uzmete (kao što piše u uputstvu), neće nastupiti krvarenje.

martinejvi

21.11.2017. 01:10

Poštovani, pijem zoely pilule nešto više od pola godine. Mogu reci da su mi super od prvog dana, nikakve nuspojave..medjutim defektura je i nemogu se više naručiti, pa mi je ginekologija prepisala Claxi...prvi put cujem i ništa nemogu naći o njima (ako mi možete pomoći koje su sličnosti) zoely sam pila 24+4, a na ovima piše 21+7.... I kada bi točno trebala početi piti Claxi..imam još tri aktivne tablete zoely i 4 placeba

Ivo Balenović, dr. med.

21.11.2017. 16:20

Poštovana, s Claxi počinjete nakon zadnje placebo tablete. Uzimate ih 21 dan uz 7 dana pauze. Razlika tableta je u sastavu iako im je djelovanje isto: spriječavanje ovulacije i kontracepcijska učinkovitost, uz redovno i oskudnije krvarenje.

martinejvi

21.11.2017. 22:10

Hvala na odgovoru. Zanima me samo vezano za tu pauzu od sedam dana. Dali se onda mogu imati nezaštićeni odnosi i koliko je zapravo sigurno?

Ivo Balenović, dr. med.

22.11.2017. 10:00

Kontracepcija je potpuna tijekom svih 28 dana, dakle i za vrijeme pauze.

Lolica144

27.01.2018. 18:50

Poštovani, pijem Qlairu već par godina, danas 14. Pilula i nekakav smeđkasti iscjedak.. ne mogu do svoje dr,; pošto je subota.. trebam li se zabrinuti?? Hvala unaprijed na odgovoru..

Ivo Balenović, dr. med.

28.01.2018. 12:20

Poštovana, nema razloga za brigu. Radi se o probojnom krvarenju koje je bezopasno i ne umanjuje kontracepcijsku učinkovitost.

Lolica144

29.01.2018. 00:10

Poštovani doktore, iscjedsk je još uvijek tu, ali uz laganu bol desnog jajnika...

Ivo Balenović, dr. med.

29.01.2018. 18:15

Poštovana, ukoliko je prisutna bol u području jajnika savjetujem da se javite liječniku radi pregleda. Preporučljivo bi bilo učiniti i urinokulturu.

Lolica144

29.01.2018. 22:35

Poštovani doktore, ispričavam se ako sam dosadna, danas skoro nista, ne boli više ni jajnik, jel to možda i zbog stresa? Imam 23 godine, počinju ispiti na faksu, mislim, ne događa li se probojno krvarenje prvih mjeseci kad se počmu uzimati kontracepcijske pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

30.01.2018. 17:55

Uglavnom se događa u početku, ali se može desiti bilo kada. Ukoliko kontinuirano uzimate kontracepciju uz redovne preglede ne može se raditi ni o kakvom drugom obliku krvarenja.

Lolica144

12.02.2018. 19:10

Poštovani doktore, u četvrtak sam popila 1.crvenu pilulu i navečer sam opet prokrvarila, samo što je bilo dosta tamne boje i trajalo je 3 dana, boljeli su me jajnici kao što inače nole kada dobijem menstruaciju, mogu li onda taj dan račumati kao 1.dan ciklusa s obzirom na onaj iscjedak 14.dana?

Ivo Balenović, dr. med.

13.02.2018. 14:20

Taj dan računajte kao 1. dan menstruacije.

Lolica144

26.09.2018. 20:10

Poštovani doktore, na 21.piluli sam prokrvarila, dali da taj dan računam kao prvi dan menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

26.09.2018. 22:05

Budući da je krvarenje došlo 21. dan, to računajte kao prvi dan menstruacije.

AnTena11

08.12.2019. 13:40

Poštovani, majka sam 14-o mjesečnog djeteta kojeg još po noći ponekad dojim kad se probudi. Neka 1, nekad 2 puta u noći, po nekoliko minuta. Tek toliko da ponovno zaspe. Nakon poroda su mi mjesečnice jako obilne i to mi predstavlja problem, počela sam raditi i to uglavnom fizički posao gdje sam u pokretu. Od ginekologa sam dobila recept za qlaira tablete. Koliko su one štetne za dijete? Obzirom da on ne siše dugo i ne pojede puno mlijeka. Još ih nisam počela piti, za tjedan dana bih trebala početi kada dobijem mjesečnici. Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

08.12.2019. 22:20

Poštovana, kontracepcijske tablete nisu preporuka za žene koje doje iz razloga jer će doći do ablaktacije (prestanka produkcije mlijeka). Budući da ste pri samom kraju dojenja, tablete ne mogu štetno utjecati.