Kontracepcija

Sansa za trudnocu kada pukne kondom

princessis

I jos samo da pitam test iz krvi Beta HCG kada mogu uraditi obzirom da je odnos bio 19.3. a 27.3 ova uranjena i sumnjiva mjesecnica? u laboratoriji su mi rekli da mogu vec danas, ili mislite da treba jos sacekati? posto sam redovno trebala dobiti tek oko5pg
Mogu li danas uraditi pouzdan Beta HCG?

princessis

Ili uopste nema potrebe za testom ako je jedan jedini odnos zasticen bio i sa ejakuacijom mimo odnosa? Prvi i drugu dan je bila krv, mozda sam 2 puta dnevno promijenila ulozak, malo manje od pola uloska je bilo
Juce po par kapi na ulosku i kada idem u wc je bilo krvi
i danas 4. dana smedje sa blagim primjesama krvi sada primjetim
Ako nije trudnoca da se msirim da ne radim nikakve glupe testove? ja vasem misljenju vjerujem jer niste nikad pogrijesili
ali izvinite zbog moje paranoje

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. No, ukoliko želite biti 100% sigurni možete odrediti beta hcg. Beta hcg se u krvi pojavljuje nakon implantacije zametka. Do implantacije dolazi otprilike tjedan dana nakon oplodnje.

princessis

Hvala puno. Vjerujem Vama strucnjak ste, a i sama znam da ak oje odnos zasticen sve vrijeme plus ejakuacija vani da nema sanse za trudnocom. Nego sam ja panicar i umislim tako, sve je to stres i moj pol jajnici... Pokusacu se izboriti sa stresom jer necu poslije svakog odnosa praviti dramu i testovemm Necu sada raditi test jer smatram da nema potrebe? Po ovom sto sam vam opisala kakav je odnos bio?
i r. dan je bilo nalo krvi jutros sad je vec preslo u toku dana i vece u smedje tako da vjerujem da prolazi mjesecnica ali kako je bila oskudnija dovoljno je po meni i 4 dana sto je trajala
i prosle 2 su cak bile vise smedje nego crvene a tada nisam imala odnosa
Pricekacu sledecu mjesecnicu a do tad necu imati odnose
Hvala Vama puno na stepljenju i savjetima

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

princessis

Znate sta sam jos htjela da Vas pitam?Zavoravila sam reci da sam ja 19.3. po danu prije odnosa imala smedj iscjedak, i 2-3 dana nakon odnosa smeckasto u iscjetku koji je bio gust, vise suv, jedan dan samo mrvicu nesto rastezljivo, zasnji dan tog iscjedka (22. ili 23. uvece)
znam sigurni na dan odnosa i 2 dana poslije da je iscjedak bio suv gusci i pomalo bež u njemu.
Odnos je bio 19.3.a ja sam 25.3. isla kod doktorice na kontrolu za jajnike kada mi je rekla da su i dalje blago policisticni i da je tesko odredi plodne dane radi neredivnih ciklusa, ona je tad rekla da je moguce da je ovulacija vec prolsa, jer taj dan nije bila po uz , da je endometrijum 12mm i da ce mozda uskoro i menstruacija i meni je i pocelo krvarenje 27. dva dana nakon UZ. Da je ista bilo sumnjivo vidjela bi doktorica na UZ, neku promjenu, nesto? Ne bi mi mogla reci da ce doci menstruacija?
Sinoc je 4. dan uvece stala krv i poceo je smedjkast iscjedak kao i uvijek sto imam na keaju ciklusa i danas je 5. dan takodje smedj iscjedak
Mene to oko plodnih dana buni koji su simptomi, nisu plodni dani kad je iscjedak vise suv?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je, doktorica je ultrazvučno vidjela da je endometrij sekretorno promijenjen - tj. da treba nastupiti menstruacija. Oko ovulacije (plodni dani) je iscjedak obilan, vodenast i rastezljiv.

princessis

Meni je iscjedak 2 dana nakon odnosa bas se sjecam, iako je bilo pomalo bež u njemu, bio suv. Mozda je tih dana ranije bila ovulacija, ali nevazno zasticeni smo bikim Ma naravno, poslusacu Vas i umiriti se, divni ste i strpljivi.
Mene komsinica , doktorica, mada opste prakse isprepadala kako moze ostati sperme i na odjeci i ruci i svasta i da se zatrudni. Na sta sam i ja rekla nakon sto sam se savjetovala s vama i razmislila logicno da mislim da apsolutne sanse nema da odnos sa kondomom od pocetka do kraja i prekinut snosaj takodje u kondom, nakon cega nije bilo ni mazenja ni niceg, odmah se obukli, ne moze dovesti do trudnoce ni u filmu, a ne u stvarnisti. A ovo uranjeno krvarenje (mada nije puno uranjeno 23. dana ciklusa) je menstruacija, nema veze sto je oskudna jer je do 4. dana bilo krvi, svijetlo crvene, ali crveno i ponekad primjeea smedje (nije bilo roze, niti u tackama) vec kad se brisem krv, a na ulosku je bilo prvi dan i noc po pola, drugi dan kroz sredinu pomalo, i treci dan po par kapljica, pa i juce ujutru par kapljica na ulosku, ali tokom svakog odlaska u toalet na brisanku je bila krv..i sinoc kraj 4. dana i danas 5. dan smedje, kao i uvijek kad mi prolazi, tako i inace nekad 5. nekad 6. dan bude smedje. I bolio me i stomak i grudi su bile otecene i to je sve s krvarenjem prestalo, sada grudi nisu ni bolne ni osjetljive nestalo je sve dan prije menstruacije, a sromak me bolio kad je krvarenje pocelo morala sam tabletu popiti i par dana ranoje i drug i dan malo.. tako da to ne moze biti implantacijsko krvarenje nego slabija menstruacija , mozda od pol jajnika ili stresa?? Hvala jos jednom i obecavam ovo je zadnja poruka
smirili ste me

Ivo Balenović, dr. med.

To je menstruacija. Implantacijsko krvarenje je puno oskudnije - tek par kapi.

princessis

Postovani, kao sto sam Vam vec i pisala proslu mjesecnicu sam dobila 5-6. marta. Odnos je bio 19.marta kondom plus prekinut snosaj. 27. sam dobila krvarenje sto smo i ustanovilli da je uranjena mjesecnica i malo skjudnnjiija. Ali ja sam da se smiriim sigurno jutroos uradila BetaHCG nalaz, bice danas rezultat, Rekli su mi da mogu danas raditi i da je pouzdan jako, savremena je lab. Samo da vas pitam je li bilo rano raditi nalaz 14 dana nakon odnosa i 6 dana nakon sto je pocelo ovo krvarenje 27.? Hoce li biti nalaz pouzdan? Poslacu Vam i rezultat danas kad dodje

Ivo Balenović, dr. med.

Nalaz će biti pouzdan.

princessis

Nalaz je bio : rezultat <1,2
Ref. Vrijednost <5,3
Da li je test iz krvi pouzdan 14 dana nakon odnosa koji je bio 19.3. I 6 dana nakon ovog krvarenja koje je pocelo 27.3. (22 dana nakon prosle mjesecnice ovo krvarenje se javilo i trajalo 3 i po dana, 4. 5. i 6. smedje kao i uvijek zadnjih dana mjesecnice).
Pa da li je test pouzdan nakon 14 dana odnosa i 6. dana od pojave ovog krvarenja, jer da je krvarenje bilo implantacijsko 6 dana nakon njegove pojave bi Beta iz krvi pokazala nesto?
Je li ovim nalazom sigurno iskljucena trudnoca? Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća je sigurno isključena.

princessis

Sada sa ovim nalazom 14 dana nakon odnosa i nakon prestanka krvarenja nema trudnoce 100%?

princessis

Ima li potrebe ponavljati ovaj test krvi nakon nekog vremena ako ne bude vise odnosa nikako?

Ivo Balenović, dr. med.

100% se ne radi o trudnoći i nije potrebno ponavljati nalaz.