Kontracepcija

Slaba mjesečnica

majchy

Poštovana, pijem yasmin već 6 mj i nemam problema s ciklusima na njemu sve do ovog mjeseca.
U cetvrtak sam popila 19tu tabletu i dobila neki smeckasti iscjedak, menstruaciju sam trebala dobiti pon/utorak( danas) i ide mi neki smeckasti iscjedak , obilnije od iscjetka, slabije od menstruacije.
Pilule sam uredno pila, u isto vrijeme svaki dan, nisam zaboravila niti jednu. Malo sam zabrinuta oko trudnoce, iako znam da to bas i nije moguce. da li su ovakvi ciklusi normalni, ima li potrebe za testom za trudnocu?
unaprijed hvala
LP

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste pili kako treba nema strsaha od trudnoće. Sad nemojte raditi pauzu za ovaj ciklus.

Maja013

Poštovana,
ja nisam na pilulama, a posljednje 2 menstruacije mi traju do 3-4 dana.
1-2 dana obilnije, dok sljedećih dana skoro da i nema.
Posljednju menstruaciju sam dobila 35. dan ciklusa, a ciklus mi inače traje 23-26 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim nikakav priblem. Za svaki slučaj napravite uzv pregled.

jojowho12

Poštovanje,

pročitala sam da ste spomenuli kako je normalno da se tijekom uzimanja kontracepcijske pilule smanjuje intenzivnost i trajanje mjesecnice. No, ja uzimam pilule i prvih godinu dana mi je mjesecnica bila oko 3-4 dana normalnog intenziteta. Da li je sada normalno da mi je prosli mjesec bila samo jedan dan, ovaj skoro izostala (samo blagi iscjedak)?

Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

jojowho12

Dakle nemam straha za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

mmmrkvicaa9

Poštovana,
imam problem. Imam 20 godina, pila sam 3 godine kontracepciju, prestala sam je piti u 12 mjesecu. Imala sam normalne mjesecnice, normalno krvi ostale mjesece. Zadnji spolni odnos imala sam 25.4., koristili smo zasttitu, i nakon toga provjerio je dali je mozda kondom pukao no nije.zadnja menga mi je bila 5.4, sada 21.5 sam dobila mengu, znaci kasnila mi je otprilike nesto vise od tjedan dana, i bila je jako slaba, al bas jako i drrugi dan je uopce nisam imala :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da to nije menstruacija. Savjetujem uzv.

Cibo1

Poštovani,
Pijem pilule vec 5 mjeseci i mjesecnine su mi u vrijeme pauze izgledale tako da je drugi dan krvarenje bilo dosta obilno pa se postupno smanjivalo i sve je skupa trajalo 5 dana. No kada bih imala probojno krvarenje tokom mjeseca na kraju bi menstruacija bila slabija. Tako je bio slucaj i ovaj mjesec. Na 10. piluli bila sam na uzv pregledu te mi je izmjeren endometrij 2 mm. Nakon toga sam svaki dan do 3. placebo pilule imala spotting i sada je menstruacija slabija. Stoga zakljucujem da je menstruacija slabija na kraju mjeseca zbog probojnih krvarenja? Dali je to normalno?
Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje koriste oralnu kontracepciju menstruacije normalno postaju oskudnije i kraće, a ponekad mogu i izostati. To je zbog djelovanja pilula na endometrij (sluznicu maternice).

Poštovani, moja situacija je sljedeća; prvog dana mjesečnice sam primijetila slabi smeđi iscjedak te sam s time odmah popila prvu tabletu prve kutije tableta Lindynette 20, drugi dan mi je iscjedak bio u puno manjoj mjeri te, sada, 3. dan iscjetka uopće nemam. Je li to normalno, je li uzrokovano tabletama ili postoji mogućnost da se radi o trudnoći, zbog toga što sam prije menstruacije koristila i kondome i metodu prekinutog snošaja koja je uvijek bila uspješna. Inače su mi mjesečnice redovne i obilne te traju 6 dana, no sada sam se i iznenadila i zabrinula kada sam vidjela toliku oskudnost već nakon prve tablete ikad. Tablete su mi prepisane zbog bolova i količine krvarenja.
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je to nuspojava pilula. No, ukoliko sumnjate na trudnoću, uradite test.