Kontracepcija

Trudna ili ne?

Nensyyy7

U zadnje vrijeme sam puno pod stresom. Prije dva mjeseca menstruacija mi je kasnila 10 dana (nisam imala spolni odnos). Prosli mjesec sam imala zadnji spolni odnos dan prije menstruacije
I taj put mi je menstruacija kasnila 10 dana. Sex je bio nezasticen, ali decko je svrsio po mojim nogama i trbuhu. Ne znam je li kapnilo na nju. Obrisala sam vlaznom i normalno se obukla. Iducu menstruaciju imam dobiti za 8 dana. Zadnjih dana ima smeđi iscjedak, a danas crveni. Nemam neke bolove ni mucnine. Nije prvi put da imam iscjedak, nebitno kada. Znalo mi je tako biti i dok nisam imala odnos. E sad me zanima postoji li mogucnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

princessis

Postovani, 26og sam spavala s momkom bez kondoma ali nije ejakuirao u mene nego vani.. i u sam avgustu trebala dobiti oko 12og avgusta i kasnilo je10 dana. Uradila sam test te 21.avgusta ali ne sa prvom mokracom, nekad.oko 12 sati po danu i bio je megativan, 22.avgusta sam dobila normalno sve 6 dana.
I trebala sam sad dobiti oko 22.septembra i kasni opet 10 dana. Bila sam prehladjena, ali nisam pila lijekove, osim cajeve, i 7 dana sam jela posnu hranu. Od 26. Jula nisam nikako vise imala odnose. Prije 2 dana sam uradila test opet i negativan je. U oba mjesec sam po 2-3 dana imala malo smedjeg iscjedka. Ali napominjem dobila sam prosli mjesec i 2 testa negativna i prosli mjesec i ovaj. Nego me buni sto mi opet kasni. Je li trudnoca iskljucena?

princessis

Nastavljam na proslo pitanje. Uradila sam sad uvece jos jedan test i negativaan je. Dakle poslije odnosa mi je kasnilo 10 dana prosli mjesec, test negativan, dobila sam 22.avgusta. Sada kasni ali sam radila prekljuce test na drugu mokracu jutarnju i sada sam uvece radila svi su negativni. Je li iskljucena trudnoca? Imala sam stresa i promjenu klime ovaj mjesec, malu prehladu i postila sam 7 dana. Nisam nikako vise imala odnise poslike 26. Jula

Nensyyy7

Uz to da dodam. Ne pijem nikakve kontracepcijske pilule.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana princessis, trudnoću možete isključiti. Zbog svega navedenog ošlo je do hormonskog disbalansa. Savjetujem da uradite analizu hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Nensyyy7, ne postoji mogućnost trudnoće.

princessis

Postovani, hvala na odgovoru. Juce unutru sam opet uradila jedan test i negativan je, poslije podne sam uradila jos jedan i u roku od 5 minuta je bio negativan i ja sam ga zamotala u papir da odnesem do djevojke u apoteku da mi i ona potvrdi i kad sam otvorila papir bila je kao i druga linija ali zamrljana. Ona mi govori da je to obris da ss sigurno urin pomjerio kako sam mokar test zamotala u papir i u roku 20 sekundi je to nestalo, ostala je samo kontrolna linija, ostalo sve bijelo. Uradila sam jos jedan test nakon toga jer sam se bas prepala i bio je negativan. Veceras sam imala poslije odlaska u wc na papiru malo svijetlo smedjeg iscjetka, vise na bež, grudi su me boljele ovih dana sada su me prestale, nadam se da mjesecnica stize. Ovaj me test jako zbunio sa tom mrljom, ali zena iz apoteke kaze da je.negativno jer je tako ocitalo u roku 5 min i mrlja koja se.poslije pojavila je brzo i nestala. I test poslije je negativan bio.

princessis

Uradila sam jutros jos dva testa, negativni su. Bi li iscjedak uticao na test i ke li sad def iskljucena trudnoca? Znam ds tripujem ali strah je

princessis

Sinoc sam imala malo bež iscjedka i jutros nadam se da je to pred menstruaciju i uradila sam jis dva testa jutros oko pola 9 negativni su. Trudnoca je def iskljucena?

Sirena12

Poštovanje juče sam imala spolni odnos sa partnerom. Odnos je bio bez zaštite svrsio je vani ali odmah nastavio drugi put isto bez zaštite i nije došlo do svrsavanja. Zanima me postoji li mogućnost za trudnoću. Zadnji ciklus mi je bio 21.9do25.10

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana princessis, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sirena12, obzirom da je odnos bio u vrijeme plodnih dana postoji teoretska mogućnost trudnoće.

princessis

Hvala Vam. Juce ujutru sam uradila beta hcg nalaz, i popodne je rezultat bio <1,2 lU/ml, referentna vrijednost <5,3 IU/ml
Sat vremena poslije uradjenog nalaza sam dobila, bolio me stomak jako bila je krv sa ugruscima, a nocas i danas takodje imam i dalje mjesecnicu samo malo slabije nego inace? Je li moguce i to od stresa ili disbalansa hormona? Je li sad sigurno iskljucena trudnoca? Mislim da bi beta pokazala nakon 2 i po mjeseca od zadnjeg odnosa? I utice li to sto sam nakon nalaza dobila, mijenja li se vrijednost bete kod krvarenja ili nesto slicno?

princessis

Prvi dan unutru je znaci normalna krv bila , ugrusci, stomak me jako bolio, uvece slabije i juce drugi dan, i evo jutros treci dan slabije dosta, samo po sredini uloska. Je li to u redu nakon duzeg kasnjenja i stresa da je manja mjesecnica? I dalje traje samo slabije. Krv je crvena, malo svjetlija nego prvi dan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću sigurno možete isključiti. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja.

Sirena12

A kada bi test mogao pokazati tacan rezultat obzirom da je odnos bio u subotu?

princessis

Hvala puno.Znaci mogu biti mirna, nisam trudna? U redu je sto je krv malo svjetlija i sto evo treci dan imam dosta slabo krvarenje? Kad idem u toalet ima krvi, ali na ulosku slabije, malo na sredini, i nije tamna kao prvi dan, svjetlija je crvena, citala sam i ja da moze da bude kraca i manje obimna nekad. Prvi dan je bilo normalno i ugrusci, i bas me bolio stomak, morala sam popiti 2 brufena i uvece se smanjilo. Juce drugi dan isto po sredini uloska samo, danas jos manje nego juce, ali kad idem u wc tu je crvena krv, nije blijeda ni roze, samo svjetlija crvena nego prvi dan.
Pisala sam laboratoriji gdje sam radila nalaze, posto oni izvade krv i salju u drugu laboratoriju na analizu beta hcg, rekli su mi i oni da je negativan nalaz, i da je sigurno moj, da oznace epruvete i imenom i brojem, da ne moze biti greska. Sad mogu biti mirna bez obzira na slabiju menstruaciju? I jos da napomenem u nedjelju, dan prije ciklusa sam pocela piti kapi od virka 3 puta an dan, od dr Tahirovica, biljne za regulaciju menstruacije i zdravlja zene. Prije su mi regulisale ciklus kad je bio neredovan

princessis

Ovaj nalaz:

Rezultat: < 1,2
Jedinice: mIU/ml
Ref. vrijednosti: < 5,3

je negativan?
Tako su mi rekli i u laboratoriji

princessis

Danas je treci dan, tj vece i vec kao d ami prolazi polako, kad odem u wc ima krvi ali je postala svjetlija kao kad me inace 4-5. Dan prolazi. Obicno tako bude 5 dana i 6. Dan smedje. Sad sam imala bež iscjedak kad prije mjesecnice. Je li to sve okej desavanje? Obzirom i na ovaj stres i desavanja sva?