Kontracepcija

Trudnoca uz pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako ih uzimate po shemi 24 aktivne + 4 placebo ne postoji mogućnost trudnoće, bez obzira od koje tablete počnete.

Magellaniccloud

Pozdrav,
Pijem naelia pilule već godinu i 3 mjeseca,
No zadnja dva mjeseca mi je izostala mjesečnica.
Planiram napraviti test ali čisto sumnjam da sam trudna jer uvijek popijem u isto vrijeme, nisam pila nikakve antibiotike jedino sam zadnja 2 mjeseca pod užasnim stresom, jel moguće da je to razlog izostanka?
Moram napomenuti da mi je u 2.mjesecu nastupilo probojno krvarenje i da taj mjesec nisam dobila mjesečnicu
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom da redovno uzimate pilule ne postoji mogućnost trudnoće. Kod oralne kontracepcije može se ponekad dogoditi da izostane mjesečno krvarenje. Budući da je kod Vas izostalo dva mjeseca savjetujem da se javite liječniku.

Ms0805

Poštovani,

Posljednji ciklus mi je započeo 24.3., kada sam počela nakon mjesec dana pauze ponovno piti pilule Belara. Pilule sam pila tjedan dana, nakon čega sam iduća 5 dana zaboravila popiti tabletu. 13. dan ciklusa sam imala nezaštićeni odnos, pri čemu je dečko svršio u mene, dakle u periodu kada sam kasnila već s 5 tableta. Nakon toga sam nastavila piti pilule, iako pretpostavljam da to i nije imalo nekog smisla. Danas mi je 17. dan ciklusa i osjećam neugodnu bol u donjem dijelu trbuha, te mi se jučer pojavio pojačani iscjedak, kojeg inače nisam primjećivala u ovoj fazi ciklusa. Kolika je mogućnost da sam trudna?

Hvala unaprijed na odgovoru,
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće postoji, no prerano je za bilo kakve simptome. Pričekajte još 10-ak dana, pa uradite test.

Medicus123

Pozdrav.
Pijem kontracepcijske pilule već 4 mjeseca, jedan dan sam zakasnila 7 sati sa pilulom, a odnos je svaki put prekinuti snošaj. Zanima me kolika je mogućnost trudnoće i utječe li na kontracepciju to sto ponekad popijem pilulu sat vremena ranije.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Da bi se smanjila kontracepcijska učinkovitost potrebno je s uzimanjem tableta kasniti više od 12 sati.

AndjaAca

Zdravoo ,imam jedno pitanjee za Vas.
Menstruacija mi inace kasni od kako sam prvi put dobila , do pre godinu dana sam pila uzastupno svakog meseca pilule 3 godinee ,i prosle godine u januaru sam prekinula da ih pijem .Tokom cele godine od prestanka pilula imala sam i dalje neredovnu menstruaciju ali mi je najvise do 2 meseca kasnilo ii dobijem. 14.2 sam imala mesecni ciklus ii posle toga mi je kasnilo I dobila sam 4.5 kada mi je prestala menstruacija pocela sam da pijem pilule svakog dana u toku dana od 13h do 18h ne svakog dana u odredjeno vreme ali nisam propustala i nakon ispijene 8 tablete imala sam sa deckom odnos i svrsio je u mene i dalje pijem tablete brine me da li sam zasticena od prvog dana uzimanje tablete ? I da li je mogu da ostanem trudna ako nisam pila tabletu u idredjeno vreme?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon 8 tableta zaštita je počela djelovati. Nije potrebno uzimati tablete točno u sat, ali ukoliko se kasni više od 12 sati postoji mogućnost smanjenja zaštite.

AndjaAca

Hvala vam , brine samo posto je prvi mesec kako sam pocela ponovo da ih koristim I da nisam mozda ostala trudna zbg prvih dana koriscenja pilula ,nadam se da nije ipak provericu sa testom.

Ivo Balenović, dr. med.

Za svaki slučaj uradite test.

Andjelica95

Postovani,
Prije 2 dana nam je pukao kondom, nisam sigurna da li je decko svrsio unutra. Inace vec pola godine pijem Yaz tablete, svaki dan u isto vrijeme, desilo mi se par puta da zakasim sat vremena. Da li imam razloga za brigu? Da li moze doci do trudnoce?

LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Lolalola

Postovani, molim hitno pomoc.
Pijem Yaz pilule vec 8. Dan. Prije ih nikad nisam pila. Prvu sam popila na prvi dan mjesecnice i jos uvijek pomalo krvarim. Da li je to normalno? Pilulu pijem ujutro izmedu 9 i 10. Nisam skroz u tocno odredeno vrijeme svaki dan. Ali bude unutar tih sat vremena. Zadnja dva dana sam imala odnose sa deckom i ejakulirao je u mene. Zanima me postoji li ikakva mogucnost trudnoce? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto ste počeli s prvim danom menstruacije zaštita je nastupila odmah. Radi se o probojnom krvarenju koje je uobičajeno u početku uzimanja kontraceptiva. Ono nije opasno niti umanjuje zaštitu.

Medicus123

Poštovani doktore, već godinu dana pijem kontracepcijske pilule i sada me brine mogućnost trudnoće jer sam preko blagdana konzumirala vise alkohola, danas pijem 5 pilulu i imam osjećaj napuhnutosti
Pilule redovno pijem i nije bilo povraćanja i proljeva
Brine me jer sam na puno čitala o tome da je žena trudna a da ima mjesečnicu za vrijeme trudnoće
Ima li razloga za brigu, hvala unaprijed.

prestrasena ....

Pozdrav, redovito pijem kontracepcijske pilule već 4 mjeseca. Partner je ejakulirao u mene danas. Ciklusi mi uglavnom traju 26-28 dana. Danas mi je 12. dan ciklusa i popiti ću 9. tabletu navečer. Postoji li mogućnost za trudnoću? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Medicus123, budući da uzimate kontraceptive ne možete ostati trudni bez obzira na više popijenog alkohola preko blagdana. Ukoliko imate bilo kakvih sumnji, uradite test i tako ih otklonite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana prestrasena, budući da uzimate kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće.

Aleks002

Postovani,
postoji li mogucnost da sam trudna ako pijem Yaz pilule i prokrvalila sam na drugoj bijeloj piluli? problem je sto nisam sigurna da su se sve aktivnne pilule razgradile jer sam imala stomacni virus pa sam nekad imala vodeniju stolicu. sad pijem drugu kutiju ali imam stalni osjecaj nadutosti u stomaku i umora pa se plasim da mozda ipak to nije bilo menstruacijsko krvarenje
hvala Vam na odgovru