Kontracepcija

Trudnoca uz pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom, ne postoji mogućnost trudnoće. U to se možete uvjeriti tako da uradite test.

Ivana15091994

Poštovani,
pijem Softine pilule već dvije godine. Prošli mjesec zaboravila sam uredovno piti tablete te sam čak dva puta zakasnila više od 12 sati sa uzimanjem. Menstruaciju sam dobila 31.1. te je zadnji dan bio jučer 4.2. kada sam imala odnose gdje je dečko ejakulirao u mene. Zanima me koja je vjerojatnost trudnoće, trebam li se zabrinuti i uzeti pilulu za dan poslije? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta i zaštita je potpuna.

Andjelica95

Postovani,pijem Yaz. Posljednja mestruacija mi je bila obilna, cak oblinija nego inace. Medjutim brine me jer evo 9 dan kada se obrisem bude smedje/crkvenkaste krvi. Da li je moguce dobiti menstruaciju a da je zena trudna sa pilulama? Inace sam imala virus stomacni prosli mjesec i vodenu stolicu oa se bojim da se neka pilula nije razgradila i nije djelovala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju. Ne postoji mogućnost trudnoće. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

Marrrtinaaa83

poštovani pijem adrienne tablete evo godinu dana... svaki dan u isto vrijeme bez preskakanja.. zaista sam odgovorna no naime zadnja 4 mj mi je mjesecnica izostala 2 puta... i to što je bilo je bilo vrlo malo i kratko... odnose imam redovno i ne koristimo nikakvu drugu zastitu... u ova 4 mj sam vec napravila 8 testova najmanje... sad mjesecnica opet nije došla tj na placebo tableti sam jedno jutro vidjela smeđu sluz ali jako malo i to je bilo to.. ubija me napuhnutost i svi neki simptomi da dolazi a nema je.. sad sam vec na 5 tableti novog blistera i jos nista... moje pitanje je sto dalje? mjenjati tablete ili nastaviti piti i da li se trebam toliko stresirati zbog trudnoce i trebamo li dodatnu zastitu ako zaista pijem tablete odgovorno.jer vidim da svi uz tablete ipak koriste i prezervative.. imala sam stresno razdoblje i dosta me glava bolila pa sam pila brufene... moze li to smanjiti kontraceptivni ucinak? molim vas savijet... hvala...

Marrrtinaaa83

samo jos napomena da tu i tamo popijem byol cor jer imam visoke otkucaje srca... ne znam da li smanjuju ucinak pilula... hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive normalno je da krvarenja postaju oskudnija i kraće traju, a ponekad mogu i izostati. To je zbog djelovanja tableta na sluznicu materince.

zabrinuta55555

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete Zoely 2 godine. Uvijek tablete pijem u isto vrijeme no nekad se zna desiti da ih popijem pola sata do sat kasnije no inače. Uvijek imam zaštićene spolne odnose iako pijem kontracepcijske tablete. Prošla mjesečina bila je od 15.-18.8. a prije te mjesečnice imala sam nezaštićeni spolni odnos koji je trajalo svega par sekundi te nakon toga sa zaštitom. Prošlu mjesečnicu sam dobila normalno no jedam dan kasnije no inače. Uvijek ju dobijem ponedjeljkom no prošli mjesec sam dobila u utorak.
Sljedeću mjesečnicu trebam dobiti u ponedjeljak (14.9.). Već 3 tjedna imam bolove u želucu, obično se pojave jednom u danu koji su popraćeni mučninom ali ne i povraćanjem i traju svega par minuta. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće iako sam dobila mjesečnicu prošli mjesec te da li se trebam brinuti.

Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontraceptive, kod Vas ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Ichbin

Postovani, oko 3 godine pijem ohk, zadnju godinu pijem adexu. Prosli ciklus sam zaboravila popiti preszadnji tabletu i taj dan sam imala odnos, tabletu sam popila 24h kasnije. Ovaj ciklus tablete nisam pocela piti 8 dana pauze, kasnila sam 5 dana jer sam cekala da mi stignu tablete (narucujem ih) sada vec par dana imam probojno krvarenje, te od juce kada sam ih pocela piti pijem 2 dnevno da bih zaustavila krvarenje. Pretpostavljam da bi mi trebala dodatna kontracepcija ovaj ciklus. Moze li to biti samo prekinut snosaj? I koliko ce trebati da ovo kravrenje prestane? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovaj ciklus je potrebna dodatna zaštita (najbolje kondom). Krvarenje bi trebalo stati kroz nekih tjedan dana.

zabrinuta55555

Poštovani, zadnju mjesečnicu imala sam od 14.-18.9. Pijem kontracepcije tablete već 2 godine. Naime, nakon ove mjesečnice pojavila se bol u grudima i bol u jajnicima koji još uvijek traju. Inače imam uvijek zaštićene spolne odnose a ponekad se desi da prvih par sekunda su nezaštićeni a nakon toga sa zaštitom. Zanima me da li postoji razlog za brigu.
Inače već 2 tjedna idem na ultrazvuk kukova i fizikalnu terapiju pa ne znam da li to ima kakve veze sa bolovima u grudima i jajnicima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontraceptive ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Lelam67

Zdravo. Koristim pilulu Asumate 20 vec 4 mjeseca. Zivim u njemackoj. Udala sam se prije 3 hefte i nisam htela dobiti menstr. u tom periodu. Ginekolog mi je rekao da smijem piti tablete dalje bez 7-dana pauze (kao obicno posle 21 dana uzimanje pilule). Ali u tom periodu sam ipak krvarila dosta. Valjda iz razloga sto je tijelo naviklo na menstr. Moj problem:
Bila sam malo bolesna i pila sam tecnost „rehidran“ koja se rastvara u vodu. Strah me da zbog toga pilula nije djelovala i da sam mozda trudna. Ejakulacija nije bila nikad u meni, uvek van moje vagine. Dali je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Krvarenje koje se povremeno javlja kod žena koje uzimaju pilule se zove probojno krvarenje. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu.