Kontracepcija

Trudnoca uz pilule?

lisa99

Poštovani, zanima me postoji li mogućnost trudnoće ako je snošaj bio 24. dan pijenja Yaza, odnosno na zadnjoj rozoj tableti?
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

sadangel

10.4.2013. počela sam piti prvu kutiju Belara kontraceptivnih pilula. Zadnju tabletu sam popila 30.4. i nakon toga napravila pauzu od 7 dana. Danas bi trebala početi s novom kutijom, međutim nisam dobila mjesečnicu. Pred dva dana primijetila sam sasvim blago krvarenje, ali nisam sigurna je li to mjesečnica jer imam i upalu mjehura 3 dana pa je moguće da je to krv u mokraći. Je li moguće da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Počnite s uzimanjem nove kutije.

pitanja2

Dobar dan.

Pijem Lindynette godinu dana. Zaboravila sam popiti 14. pilulu iz pakiranja i popila sam je nakon 18h zakašnjenja i dalje postupila prema uputama iz pakiranja. Trebala sam koristiti dodatnu zaštitu idućih 7 dana međutim jučer 6. dan pukao je kondom. Jesam li zaštićena od trudnoće?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste.

Azrasa

Postovanje,

Tek sam pocela koristiti oralnu kontracepciju. Pocela sam prvim danom mjesecnice, tacnije prije 2 dana, (Qlaira tablete). Tek sam popila 2. tabletu.Uzimam ih svaki dan u 23:30,jer tada obicno idem na spavanje i ne moze mi se desiti da kojim slucajem zaboravim. Da li je to ok ? Da li sam zasticena ako u naredna 2-3 dana budem imala nezasticen seksualno odnos ?
Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom da pijete prvu kutiju tj. blister savjetujem dodatnu zaštitu kroz tjedan dana.

copy456

Poštovani,

koristim Triquilar kontracepcijske pilule od veljače. Tokom ovog ciklusa imala sam nekoliko odnosa s dečkom pri kojima nismo koristili dodatnu zaštitu(kondom). Pilule pijem uvijek u isto vrijeme, dogodi se odstupanje do pola sata (ali rijetko možda 1-2 pilule u ciklusu). Menstruacija mi inače počinje utorkom, ali ovaj mjesec je izostala. Postoje simptomi koje inače imam prije menstruacije poput bolova grudi i leđa, napuhnutost, ali me zabrinjava što se umjesto smeđeg iscjedka pojavio pomalo više krvav i sluzav nego smeđ te su se javili blagi bolovi u doljnjem dijelu stomaka. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće?

Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da ne postoji.

copy456

Hvala vam na odgovoru. Nisam se upuštala u odnos do sada bez dodatne zaštite pa sam zabrinuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

pedalinka

Poštovani,
rdovito pijem pilule već duži niz godina, ali ovaj ciklus sam pila i antibiotike i držala sam se naputka za vrijeme korištenja nisam ni imala odnose. Nakon nekoliko dana što sam prestala piti azitrim (popila sam već negdje 3 tabletu lindinette20) imala sam odnos. Menstuaciju sam dobila, ali je nešto slabija ( druge simptome nisam imala niti sam se drugačije osjećala), zanima me da li je moguće da sam ostala trudna? U subotu trebam početi piti sljedeće pakiranje lindinette20 no brine me ukolko sam ostala trudna da ne bi došlo do oštećenja ploda. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći svakako. Krenite dalje uzimati po istoj shemi.

copy456

Poštovani,

ispričavam se unaprijed ako sam na krivoj temi postavila pitanje.
koristim Triquilar kontracepcijske pilule već više od pola godine. Poslijednju menstruaciju sam imala od 6.11 do 11.11(novo pakovanje sam započela 11.11) te sam s dečkom imala odnose 14.11 i 17.11 bez svršavanja u meni. Naime u poslijednje vrijeme imam previše obaveza i dosta sam pod stresom i tabletu koju sam trebala popiti 18.11 u 7.00 popila sam oko 15.00.(znam da tebletu ne smijem izostaviti i ovo je prvi put da mi se dogodilo) te se kroz zadnjih par dana pojavio krvavi sluzavi iscjedak. Zanima me da li postoji šansa za trudnoćom i što bi mogao biti ovakav iscijedak.

Puno hvala na Vašem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Iscjedak je zbog neadekvatnog uzimanja pilula.

plavooko

Poštovani,
pijem lindynette i jucer sam popila 7 tabletu iz pakiranja nakon čega sam imala spolni odnos i partner je svršio u mene a ujedno mi je bio prvi dan ovulacije. Zanima me da li postoji mogućnost da ostanem trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa. Uzimate pilule i ne ovulirate.
Pročitat u forumu sve o kontracepciji od dr. Dmitrović i sve o kontracepciji da ne bude puno nejasnoća.

tena91

Poštovani,
pijem pilule Yaz nekih 9mj., otkad ih pijem mjesečnice su mi vrlo oskudne, sve skupa traje možda 2 -3 dana,samo se odljušti sluznica maternice uz jako malo krvi. Inače ih pijem redovito uz eventualno kašnjenje od sat-dva. Kada sam bila pri kraju prošlog blistera, dakle kada sam uzimala placebo tabletice nije nastupilo krvarenje nego tek na dan početka nove kutije sam imala samo krvavo-sluzavi iscjedak. Isti takav iscjedak se ponovio i sljedećeg dana i to je to. Tjedan prije toga sam bila pod dosta velikim stresom, nisam baš jela niti dovoljno spavala i imala sam temperaturu. Obzirom da sam tijekom prošlog mjeseca imala odnose, zanima me postoji li mogućnost trudnoće, s time da uz pilule koristimo i metodu prekinutog snošaja. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoćom. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.