Kontracepcija

Trudnoca uz pilule?

talija

Postovani,

Pijem kontracepcijske pilule, prvo sam pila Belaru i nije mi odgovarala pa sam presla na Lindyette 30. Pijem ih redovito, u sat tocno. Znam da ovulacija tad nije moguca. Ali, zanima me da li sam mogla ostati trudna , jer sam naime imala odnos sa deckom na 14ti dan od menge, koji bi da ne pijem te tablete, bio najplodniji. Dodatnu zastitu nemamo jer pijem tablete, pa je svrsio u meni ( ne znam kako da se drugacije izrazim) . I meni sad menga kasni. Tablete sam sve popila, nastupa pauza od 7 dana, prosla su vec 4 i nisam dobila. Inace dobijem odmah treceg dana.
Hvala na odgovoru

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete, ne radi se o trudnoći.

lela21

Postovani doktore. Posljenju menstruaciju imala sam 2.2. Pijem drugu kutiju estal tableta. 13. I 14. Imala sam spolni odnos prilikom cega je on svrsio u mene. 14-tog nakon spolnog odnosa imala sam mucnine ali nije doslo do povracanja, da li je moguca trudnoca? jer su mi po kalendaru tada bili plodni dani. I da li mi savjetujete da promjenim tablete zbog glavobolje, cestog mjenjaja raspolozenja, bolnih grudi te imam svjetlo smedi iscjedak koji mi se javlja kada osjecam veliku bol u jajnicima. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućnosti trudnoće.

Martina dado

Ja vas molim za potvrdu ako prvi put popijem pilulu (znači doslovno prvu ne iz kutije nego općenito ) par minuta poslije odnosa bez zaštite dali postoji mogućnost za trudnoću ukoliko se zaletila koja kapljica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

Sell

Pijem tablete Naelia, ovo mi je treća kutija odnosno 2 tableta treće kutije i jučer je dečko svršio u mene. Jako me strah pa da li postoji šansa da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ih redovito uzimate neće doći do trudnoće.

Sell

Nisam ni jednu nikad preskocila. Ali sam znala kasniti pola sata/40min.. da li to igra kakvu ulogu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne igra.

ivana199015

Poštovani,

S 15.08. sam počela s korištenjem Naelia kontracepcijskih tableta. Kroz cijeli mjesec sam imala spotting. Na samom početku sam pila i antibiotike Klavocin i Medazol. 7 dana. U to vrijeme nisam imala odnose, ali sam s doktorom provjerila i rekao mi je da isti ne utječu na pilule. Kada sam uzela drugu placebo tabletu, dobila sam slabo krvarenje, koje bi predpostavljam trebalo biti menstruacijsko. Također sam tada imala i odnos s dečkom, i ejakulirao je u rodnicu. Krvarenje sam imala još za vrijeme treće i četvrte placebo tablete. Danas, 12.09. Sam uzela prvu tabletu iz druge kutije. Krvarenja nema, ali je tu prisutan smeđi iscjedak.
Da još napomenem da pazim da tabeltu uzimam redovno, bez kašnjenja, jednom sam zbog posla zakasnila 2,5 sata. I da sam imala još spolnih odnosa ali samo ovaj put je ejakulacija bila u rodnicu. Inače to ne prakticiram, pa me zanima samo Vaša potvrda dali postoji ikakva šansa za trudnoćom, a s obzirom da je u vrijeme placebo tableta bilo? I dali je normalno ovakvu slabu menstruaciju imati?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Uz ove niskodozažne pilule mogući su izostanci menstruacije.

QueenB266

Poštovani,
na drugoj sam kutiji Qlaira tableta, menstruaciju sam uredno dobila nakon prve bijele tablete. imala sam nezasticen odnos na 6., 7. i 13. tableti s tim da je decko svrsio u mene. tablete pijem svaki dan u 21h, nekad 5-10min kasnije. zanima me da li postoji mogucnost trudnoce? da li ce menstruacija kasniti ako ipak dođe do trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

kl1002

Poštovani,

Pijem Logest već duže vrijeme i nisam imala nikakvih problema dosad jer se stvarno držim uputa.
Ovaj mjesec sam počela piti novu kutiju 06.09. i 07.09. nisam popila tabletu jer mi je prijateljica tu večer završila u bolnici. U četvrtak, 08.09., sam slučajno pogledala kutiju i vidjela da nisam popila tabletu, a dečko i ja smo imali nezaštićen spolni odnos 07.09. Tad sam zvala ginekologa i rekao mi je da popijem odmah jednu (bilo je oko 16 h) i drugu kad inače pijem (20 h). Tako sam i učinila i nastavila piti normalno tablete te smo dečko i ja koristili prezervative nadalje.
Danas 22.09. sam primjetila smeđi iscjedak na donjem rublju koji mi se nikad prije nije pojavljivao. Vama sad panično pišem jer ne mogu dobiti ginekologa na telefon i zanima me postoji li ikakva šansa da sam trudna. Ostalo mi je još 5 tableta za ovaj mjesec i zanima me ima li potrebe da radim test za trudnoću već sad ili da pričekam pauzu.
Unaprijed hvala na odgovoru i isprika na dugom upitu! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da niste trudna. Iscjedak je rezultat nepravilnog uzimanja ovaj ciklus.

kl1002

Poštovani,

pijem Logest već godinu dana i s njima nikad problema dosad. 06.09. sam počela piti novu kutiju (tabletu pijem u 20h). 07.09. poslijepodne sam imala spolni odnos s dečkom bez zaštite i ejakulirao je u mene. Navečer nisam popila tabletu jer mi je prijateljica završila u bolnici i nije mi palo na pamet. 08.09 sam primjetila da imam tabletu viška i popila sam jednu u 16 h te drugu kad i inače pijem u 20 h (tako mi je moj ginekolog savjetovao da učinim) te smo od tad dečko i ja stalno koristili prezervative.
Problem je što od petka, 23.09., imam smeđi iscjedak i sukrvicu i menstrualne grčeve, koje već dugo vrijeme nisam imala. Naravno, sad mi mozak radi 100 na sat i zanima me postoji li šansa da sam trudna, i ako je odgovor potvrdan ima li smisla da radim test za trudnoću već sad ili da pričekam pauzu dok popijem cijelu kutiju (ostale su mi 3 tablete). Ginekologa nisam uspjela dobit u petak pa sada panično pišem tu.

Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru i savjetima! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate popiti do kraja blistera i tek tada test. Krvarenje je zbog neurednog i nepravodobnog uzimanja pilula. Nastavite do kraja blistera.

Deny5

Postovani dr.

Pijem Estal pilule 6, mjeseci. Do prije otp. mjesec dana decko i ja nikada nismo prakticirali ejakulaciju tokom odnosa, zatim nam je to postalo ucestalo.
Zadnjih par mjeseci pilulu popijem svakog dana otp u isto vrijeme, u 19 sati, 15 minuta gore-dole.. no zadnju kutiju koju sam pocela piti, pijem u 19,30, nekada mi se dogodi da popijem i u 20, prije tjedan dana sam je popila u 21.. Ostalo mi je jos 5 tableta u ovom blisteru, imam bolne grudi i bolove u trbuhu koji su kao dva dana prije nego trebam dobiti mjesecnicu.
Dali je moguca trudnoca, ako tako variram s vremenom uzimanja tableta sat-dva....

Hvala Vam !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća.