Kontracepcija

UZIMANJE PILULA? Sto trebam znati?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete uzimati bio koji od niskodoziranih oralnih kontraceptiva, no, svaki lijek, pa tako i kontraceptivi mogu imati određene nuspojave i ne možemo unaprijed znati da li će se i koje nuspojave javiti.

Lucija1234567

Postovani,
Zaboravila sam popiti pilulu tako da sam dan poslije popila dvije, te potom dan nakon toga zakasnila preko 6 sati sa sljedecom pilulom. Zanima hocu li nastaviti piti pilule uobicajeno ili trebam baciti kutiju i poceti s novom? Takoder, posto sam napravila dva propusta, dodatna zastita se mora koristiti dva tjedna ili duze?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta i iduća dva tjedna koristite dodatnu zaštitu.