Kontracepcija

Vikela

Martina9

Imala sa spolni odnos 2.4. Dio odnosa smo imali bez zaštite, poslje smo koristili kondom. Naime kad smo završili shvatili smo da je kondom pukao. iako partner nije svršio u mene uspaničili smo se i ja sam 7h poslje popila pilulu Vikelu. Imala sam zadnju menstruaciju 20.3. zanima me kakve su nuspojave poslje uzimanja ove pilule tj. dali ću menstruaciju dobiti na vrijeme i koliko je ova pilula djelotvorna??? hvala

Natalija Beljo, dr. med.

U principu je djelotvorna i mjesečnica dolazi kada treba doći po planu i redovita šta će biti kod Vas ili prokrvarite nešto prije očekivane.

bipsic

poštovani,
1.5god.uzimam diane35 i udebljala sam se 13 kg.kako da se riješim tih kilograma dali da uzmem neke druge tablete ove sam uzela radi policističnih jajnika i akna.
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Pređite na YAZ koji isto djeluje na akne i PCO.

medvedica

Nezasticem odnos sam imala 09.07 a nepunih 30h sati nakon sam popila vikelu. Nisam imala nikakvi krvarenja nakon toga i relativno malo mucnine. Menstruaciju sam ocekivala najdalje do prije 5 dana, danas uradjen test je pokazao +. Kako je to moguće i ima li sanse da je neki problem u hormonima koji pokazuje pozivan test, ima li sanse da mens.ipak dodje jer nebih odrzala moguću trudnocu več se odlucila na pobacaj? Kada je optimalno vrijeme da mogu pobaciti?
Hvala puno...jako zbunjena sad(

Natalija Beljo, dr. med.

Možda ste osteli trudni kada ste mislili da nisu plodni dani javite se svom gienkologu.

medvedica

Hvala Dr, ali to je bio jedini odnos u ovom mjesecu. A prethodni je bio 1,5 mjsec prije toga.
Zaista sam zbunjena, još jedno pitanje ako je trudnoca da li se moze desiti da plod sam ode radi uticaja vikele ili je bas neophodno raditi kiretazu i koji je posljedni momenat do kojeg bih mogla čekati. oprostitie ali privatni ljekari ne zele da budu realni pa predlazu kiretazu da bi uzeli novac?
Zato se i obracam vama za savjet ... Hvala od srca.

Natalija Beljo, dr. med.

ne može se kiretaža raditi ako za to ne postoji razlog tako da probajte doći do nekog tko će napraviti UZV i dati smjernice sta Vam je činiti dalje, mladi ste i nemojte čekati da ne bi bila vanmaterična trudnoća.

Kalipso

Poštovana dr.,
29.07. sam sa partnerom imala nezaštićen spolni odnos, te sam nakon 17 sati popila vikela tabletu.. sljedeću mjesečnicu bi trebala dobiti 15.08. no danas (04.08) sam osjetila bolove u stomaku i dobila mjesečnicu koja je nešto drugačija nego inače, rjeđa i dosta tamna...dali postoji razlog za brigu ili je to normalna pojava??
puno hvala!!

smeđokosa

Poštovana doktorice,

U petom mjesecu sam uzela vikelu nakon čega mi je mjesečnica bila redovita, te sam je dobila na vrijeme. Isto je bilo i u šestom mjesecu, međutim ovaj mjesec mi mjesečnica kasni desetak dana s tim da sam usred ciklusa imala smečkasto-crveni iscjedak.. Da li je razlog tome ova tableta ili nešto drugo? Ima li razloga za zabrinutost? Unaprijed hvala..

Pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

kalipso da od vikele je mjesečnica došla ranije.

smeđokosa Ciklus se poremetio od Vikele i zašto ne pijete OHC

Anna23

pozz...imala sam spolni odnos sa momkom 18.03 nismo koristili zastitu i svrsio je u mene,a prije 7 mjeseci popila sam 2 vikele kako mi je ginekolog rekao,da li opet mogu popiti vikelu jer u roku 2 dana se moze popiti a tek za 10 dana mogu probati test za trudnocu??

Natalija Beljo, dr. med.

Možete.

NinaS123

Postovani,
Imala sam spolni odnos sa deckom, nezasticen, koji je otisao do kraja. Dan poslije dobila sam mjesecnicu, kao sto sam i ocekivala. Od tada je proslo nekih 50ak sati i kupila sam Vikelu, spremam se da ju popijem. Medjutim imam potrebu da Vas pitam da li radim pravu stvar ili grijesim u necemu? Hvala Vam.

LP,
Nina

Nataša Šemnički, dr. med.

NinaS123 ,

obzirom da su neke žene na ovakav način zatrudnjele činite ispravno u zaštiti od neželjene trudnoće.

L.p.

Mirnica123

Postovani,

Situacija je sljedeca. Ja i moj decko smo imali odnos.Pukao je kondom. Nakon 8 sati sam uzela Vikelu. Proslo je 30 sati od uzimanja. Ne osjetim nikakve simptome. Sta se treba desiti da znam da je djelovala i kada ? Dal da uzmem jos jednu ?

Hvala.

Nataša Šemnički, dr. med.

Mirnica123 ,

netreba te uzeti drugu samo pričekajte nastup menstruacije.

l.p.

Mario123456789

Ako sam svrsio u djevojku,a ona popila vikela pilulu nakon 17 sati,kakve au sanse za trudnocu

Nataša Šemnički, dr. med.

Mario123456789,

vrlo male.

l.p.

Mario123456789

A doktorice ima li kakve veze sto mi je cura popila vikelu a imala je spontani prije 4 godine